Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Morm rečt da so imeli naši res dobre pogovore s Hrvati glede izenačitve ukrepov. Sej ne veš kdo je bolj ubrisan, ali naši ker se ne znajo nič zment ali hrvatje ker si kopljejo luknjo.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
A se meni samo zdi, al Hrvaška zdaj priznava tudi hitre teste enakovredno kot PCR teste? Imam v spominu, da si prej na podlagi hitrega testa ostal lahko max 10 dni na Hrvaškem, potem si se pa moral spet testirati. Zdaj pa tega ne najdem več.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Nas so dali v samoizolacijo, ker HAT ni imel ziga in podpisa, vendar kakor sem zasledil, so to podrobnost zahtevali zgolj na MP Petrina/Delnice. Otroci so pa se tok mali, da ne rabijo nic, razen dokumentov.

Vrjamem, da bodo po 15.6 omilili tudi te ukrepe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Ja nam so danes v potankost preverili vso dokumentacijo. Sta bila dva v kabini, en mu je narekoval kaj vidi iz sistema en je skeniral in pregledoval naše dokumente. Slišal sem, da mu je drugi govoril, da so bili vsi testirani in da so negativni. Potem mu je še rekel on ima nekretninu. V glavnem videti je bilo, kot da imajo vse informacije že v sistemu
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Ja nam so danes v potankost preverili vso dokumentacijo. Sta bila dva v kabini, en mu je narekoval kaj vidi iz sistema en je skeniral in pregledoval naše dokumente. Slišal sem, da mu je drugi govoril, da so bili vsi testirani in da so negativni. Potem mu je še rekel on ima nekretninu. V glavnem videti je bilo, kot da imajo vse informacije že v sistemu

A si jih pozdravil s Heil Hitler ko si šel mimo?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Za obisk Hrvaške iz "nujnih poslovnih razlogov" (presoja nujnosti prepuščena policaju na meji), dolg do 12 ur, ne rabiš nič (razen dokazila o "nujnem poslovnem razlogu"). Na mejo se moraš vrnit v roku 12 ur od vstopa v državo.

Sicer rabiš potrdilo o prebolevnosti oz. pozitiven test star najmanj 11 in največ 180 dni. (Ali negativen test ali potrdilo o cepljenju.)

Potrdilo lahko dobiš tudi v angleščini, malo je odvisno od tvojega zdravnika.

in kaj rabš met pri avstrijcih, če greš službeno po trgovsko blago? potrdilo,račun ipd.?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Ja nam so danes v potankost preverili vso dokumentacijo. Sta bila dva v kabini, en mu je narekoval kaj vidi iz sistema en je skeniral in pregledoval naše dokumente. Slišal sem, da mu je drugi govoril, da so bili vsi testirani in da so negativni. Potem mu je še rekel on ima nekretninu. V glavnem videti je bilo, kot da imajo vse informacije že v sistemu
Res me zanima kje bi Hrvat preverjal če si res negativen. Kaj imajo admin account na ezvem.si?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ja nam so danes v potankost preverili vso dokumentacijo. Sta bila dva v kabini, en mu je narekoval kaj vidi iz sistema en je skeniral in pregledoval naše dokumente. Slišal sem, da mu je drugi govoril, da so bili vsi testirani in da so negativni. Potem mu je še rekel on ima nekretninu. V glavnem videti je bilo, kot da imajo vse informacije že v sistemu
Toliko o varovanju podatkov :valjamse:

Citat:
QR kod koji će moći očitati i tako provjeriti njegova vlasnika baš svatko: svaki građanin moći će besplatno skinuti aplikaciju za provjeru covid-statusa te će, ako mu to vlasnik QR koda dopusti, moći provjeriti je li sigurno družiti se s tom osobom bez poštovanja mjera, odnosno je li osoba cijepljena protiv koronavirusa s obje doze, je li preboljela covid-19 u posljednjih šest mjeseci ili posjeduje negativan test ne stariji od 48 sati.
...Provjera se neće odnositi samo na građane RH, nego će naše baze podataka biti umrežene s europskima te će se provjeravati i status turista.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Res me zanima kje bi Hrvat preverjal če si res negativen. Kaj imajo admin account na ezvem.si?
Izpolnil sem entercroatia, tako da testi verjetno preko tega. Sicer pa ne vem zakaj bi sploh preverjali kaj sem vpisal v entercroatia kaj pa je dejansko stanje na meji.
Razen če je kakšna fora da iščejo ponarejene teste
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Izpolnil sem entercroatia, tako da testi verjetno preko tega. Sicer pa ne vem zakaj bi sploh preverjali kaj sem vpisal v entercroatia kaj pa je dejansko stanje na meji.
Razen če je kakšna fora da iščejo ponarejene teste
Saj rezultatov testov ni v Entercroatia. Vsaj slovenskih ne.