Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Mene pa nikoli. Še z ženo sma se pogovarjala da bi doli dlje ostala ker naju tako niso preverjali. Seveda zaradi otrok nisma. Zato se malo čudim temu. Prihodnji viked sem mislil dol skopaj z otrokoma, za 4 dni, pa če bodo skenirali bo jeba...

Zna biti problem če naletiš na takega da se bo spustil vate. Jeseni vem, da so nekateri morali kazati sms sporočila, ki jih dobiš ko prečkaš mejo, kot dokaz, kdaj si šel dol.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ja sem šel pogledat pa ne najdem potrdila. A to moraš biti cepljen da ga najdeš?
In kako si predstavljaš, da boš dobil potrdilo o cepljenju, če še nisi bil cepljen? Pa tudi potem ga boš dobil samo, če boš vstopil v Zvem s certifikatom. Če ga nimaš, boš pa odštel osebnemu zdravniku 15€, da ti ga bo sprintal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Mogoce kdo ve, ce na Hrvaskem PCR testu za cas brisa pise samo datum ali tudi ura?

Namrec, premisljujem, da bi PCR test naredil na Rabu, ampak brise jemljejo samo od 8ih do 9ih dopoldne, pa ce se vracam v nedeljo popoldne nazaj, je to ze vec kot 48 ur.
Zdej, ce pise tudi ura, je to problem, ker je to ze vec kot 48 ur, ce pa samo datum, sem pa se ok.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Pcr rabis če si več kot 48ur dol ali kako? Nisem sploh spremljal za daljse obdobje
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Pcr rabis če si več kot 48ur dol ali kako? Nisem sploh spremljal za daljse obdobje
Jp, sem mislu it dol v torek, pa na Rabu delajo PCR teste pon, sre, pet od 8ih do 9ih, pa ce bi se dalo, bi se vracal v nedeljo, ampak v nedeljo popoldne je to ze vec kot 48 ur od odvzema brisa.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.069
113
Mogoce kdo ve, ce na Hrvaskem PCR testu za cas brisa pise samo datum ali tudi ura?

Namrec, premisljujem, da bi PCR test naredil na Rabu, ampak brise jemljejo samo od 8ih do 9ih dopoldne, pa ce se vracam v nedeljo popoldne nazaj, je to ze vec kot 48 ur.
Zdej, ce pise tudi ura, je to problem, ker je to ze vec kot 48 ur, ce pa samo datum, sem pa se ok.
Zakaj pa PCR? Zakaj ne hitri HAT?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ksz

res ne vem kje vse preveriti, sprasujem tu.
ce zelim iti na Hrvasko zjutraj dol/zvecer nazaj, kaj je potrebno?
nimam dol nepremicnine, nisem bil cepljen, nisem prebolel.
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Pcr rabis če si več kot 48ur dol ali kako? Nisem sploh spremljal za daljse obdobje
Če nimaš nepremičnine / pavšala / plovila, potem vedno rabiš PCR test za nazaj ali pa potrdilo o prebolelosti ali cepljenju. Vsaj trenutno tako velja. Kaj bodo sprejeli v sredo ali četrtek, bomo pa videli. Za izjemo nepremičnin pa je v primeru 48 urnega bivanja možno priti nazaj tudi s hitrim testom, ki ni starejši od 72 ur.
PCR test se na Hrvaškem lahko naredi samo v večjih mestih npr. Pula, Reka, Zadar, Split, v Istri in na Kvarnerju npr. tudi v Umagu, Poreču, Rovinju, Krku, Cresu, Lošinju, Rabu, Novalji, ampak kot vem s teh lokacij vozijo teste v laboratorije v Pulo, na Reko in v Zadara. Spisek nekaterih lokacij za PCR test na Hrvaškem in cene so pa tukaj > https://www.avtokampi.si/novice/hrvaska-prehod-meje
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Če nimaš nepremičnine / pavšala / plovila, potem vedno rabiš PCR test za nazaj ali pa potrdilo o prebolelosti ali cepljenju. Vsaj trenutno tako velja. Kaj bodo sprejeli v sredo ali četrtek, bomo pa videli. Za izjemo nepremičnin pa je v primeru 48 urnega bivanja možno priti nazaj tudi s hitrim testom, ki ni starejši od 72 ur.
PCR test se na Hrvaškem lahko naredi samo v večjih mestih npr. Pula, Reka, Zadar, Split, v Istri in na Kvarnerju npr. tudi v Umagu, Poreču, Rovinju, Krku, Cresu, Lošinju, Rabu, Novalji, ampak kot vem s teh lokacij vozijo teste v laboratorije v Pulo, na Reko in v Zadara. Spisek nekaterih lokacij za PCR test na Hrvaškem in cene so pa tukaj > https://www.avtokampi.si/novice/hrvaska-prehod-meje
Zato pa bom, ce bom ostal dlje od 48 ur, sel s katamaranom Jadrolinije iz Novalje na Rab, se tam PCR testiral, dan izkoristil se za pohod na najvisji vrh Raba, popoldne pa z istim katamaranom, ko se vraca iz Rijeke, sel nazaj v Novaljo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Zakaj pa Slovenija ne spušča okuženih nazaj, saj itak jih imamo že toliko da je vseeno če še kakšen pride.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Mogoce kdo ve, ce na Hrvaskem PCR testu za cas brisa pise samo datum ali tudi ura?

Namrec, premisljujem, da bi PCR test naredil na Rabu, ampak brise jemljejo samo od 8ih do 9ih dopoldne, pa ce se vracam v nedeljo popoldne nazaj, je to ze vec kot 48 ur.
Zdej, ce pise tudi ura, je to problem, ker je to ze vec kot 48 ur, ce pa samo datum, sem pa se ok.
Odvisno, na kakega birokrata naletiš na meji.
 

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
229
27
28
Čak mal - PCR na hrvaškem naj bi bil 500 kun pravijo na hrvaški turistični skupnosti! A to mal vsak po svoje 750 pa 900 kun? :mad:
1618736223285.png