Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Sem že nazaj. Na hr meji ni nič kontroliral, na slo je pa taprve skeniral osebne, potem pa pregledal teste in izpisek iz zemljiske knjige. Kdaj sem prestopil mejo me ni nic vprasal, ampak mislim da je že sam ugotovil.
S skenom osebne vidijo timestamp-e prejsnjih skenov. Ne vem pa pa, ce vidijo tudi timestamp-e skenov hrvaskih policistov ali le svojih.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Torej, če naredimo nek vmesni povzetek aktualnega oz. prihajajočega stanja prehajanje meje. Približujejo se t.i. prvomajske počitnice. Torej še vedno vse kaže na to, da če želim na Hrvaško na recimo 5 dnevni oddih (najem apartmaja ), bom za celotno familijo potreboval PCR teste (tja in nazaj?)? Ali se pričakujejo še morebitne spremembe v naslednjem tednu?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Torej, če naredimo nek vmesni povzetek aktualnega oz. prihajajočega stanja prehajanje meje. Približujejo se t.i. prvomajske počitnice. Torej še vedno vse kaže na to, da če želim na Hrvaško na recimo 5 dnevni oddih (najem apartmaja ), bom za celotno familijo potreboval PCR teste (tja in nazaj?)? Ali se pričakujejo še morebitne spremembe v naslednjem tednu?
Sem danes klical na Turisticno skupnost Hrvaske in je teta na drugi strani rekla, da se zavedajo problema predragih PCR testov in da bodo posredovali na hrvaskem ministrstvu za turizem in da se zavedajo, da bi moralo biti to ze zdavnaj urejeno.

Mogoce se bo kaj uredilo do majskih praznikov.

Predlagam, da se ostali poklicete, ker vec ko nas bo, bolj se nas bo slisalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Sam prazniki sezačnejo čez 4 dni. Tako da če do zdaj niso nič rešli jih nebodo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj je. Na Hrvaško greš lahko s HAT (tudi otroci nad 7. letom), za nazaj pa ODRASLI rabijo potrdilo o cepljenju, prebolelosti ali neg. PCR.
Za vstop v SLO otroci do 15. leta ne rabijo testa.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Aha no to nisem vedel. Torej, za dol gremo vsi 4je na hitrega. Za nazaj pa midva z ženo skočiva na PCR (glede na to, da so otroci pod 15).
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Seveda ima vezo, brez upravičenega razloga ne smeš prehajat regije in turizem ni upravičen razlog.

Hvala bogu da s'n Štajerc in imamo Gruškovje v svoji regiji. :)
Trenutno turizem je izjema:
12. potovanja oseb z namenom tranzita čez statistično regijo, v sosednjo državo ali do svojega prebivališča v Republiki Sloveniji,

Pazi, trenutno! Do ponedeljka je lahko že vse drugače. Pa to pomeni, da moraš s sabo imeti papir s podpisano izjavo z vsemi podatki. Da ti lahko opalijo kazen, če enga papirja nimaš.