Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

luka51

Guru
16. avg 2007
13.996
5.287
113
Grčija pa vse strogo. Še maske smo morali nosit po jedilnicah, pa obvezno rokavice. Ko sem šel po repete, pozabil rokavico, je hitro kdo od osebja priskočil z rokavicami.
Pri nas v nastanitvenih objektih, ko se enkrat prijaviš in izpolnjuješ pct, maska ni več potrebna, v Grčiji pa in strogo opozarjajo.
No Lefkas, Vasiliki. Boli njih za maske. Edino v lekarni je opozarjala masko gor. Drugje pa nikjer noben. Eni kelneri so jih meli eni ne. Eni trgovci ja eni ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No Lefkas, Vasiliki. Boli njih za maske. Edino v lekarni je opozarjala masko gor. Drugje pa nikjer noben. Eni kelneri so jih meli eni ne. Eni trgovci ja eni ne.
Glih sem hotel napisat, da so oni v eni drugi Grčiji. Evia, Peloponez, Jonski del, samo v trgovinah maske in pa kelnerji, drugje noben.
Glede korone pa je najboljša Albanija - ni korjone spljoh! Zbor vseh evropskih šiptarjev, ukrajincev, srbov, "britancev",... Ne rabiš ama nič za vstop - no lažem - celena karta je obavezna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.547
3.587
113
Ja saj tukaj je tudi po Hotelu v maskah.
Ampak pač opozorim na to kak lahko vsak pride skozi BP na otok brez kontrole.

In ne ne podpiram policijske države.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.767
14.531
113

Ob prihodu na morje ugotovili, da so brez nastanitve

"Ob prihodu smo ugotovili, da je rezervacija odpovedana, v avtomobilu imava tri otroke in ne vemo, kam naj gremo," je na Facebooku objavil turist iz Češke, madžarska turistka pa se je pritoževala, da se je podobno zgodilo tudi njej in njenim znancem: "Potovali so ure in ure, nato pa jim je lastnik rekel le, da je apartma oddal nekomu drugemu, ki je plačal več. Jaz sem imela še srečo, da so mi rezervacijo odpovedali pet dni pred prihodom."

Facebook je poln objav ljudi, ki panično iščejo novo nastanitev, ker jim je prvotni dogovor padel v vodo. Razlogi, ki so jih slišali za odpoved, so različni: nekateri lastniki pravijo, da je apartma "okužen", ker so prejšnji gosti dobili covid-19, spet drugi navajajo smrt v družini in druge nepredvidene dogodke, nekateri pa so tudi povsem iskreno priznali, da so ugotovili, da lahko apartma oddajo po višji ceni.

"Ob jadranski magistrali vsaj tja do Makarske do sredine avgusta ni prostih apartmajev," pa je v eni od skupin na Facebooku zapisala neka domačinka, "cene so nenormalno dvignili in odpovedujejo že potrjene rezervacije. Izčrpani turisti so po dolgi poti pripravljeni vzeti karkoli in za katerokoli ceno, samo da dobijo sobo. Oddajajo celo garaže, česa takšnega že leta nisem videla."

 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.112
3.590
113
Marlbor
Glih sem hotel napisat, da so oni v eni drugi Grčiji. Evia, Peloponez, Jonski del, samo v trgovinah maske in pa kelnerji, drugje noben.
Glede korone pa je najboljša Albanija - ni korjone spljoh! Zbor vseh evropskih šiptarjev, ukrajincev, srbov, "britancev",... Ne rabiš ama nič za vstop - no lažem - celena karta je obavezna.
Otok Kos.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.711
2.396
113
My Video 5.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Tako, kot sem predvideval pred tremi meseci, za kar je potrebno le ščepec psihologije množic, rekordi iz avgusta 2019 in prej - PADAJO!

Prepričan sem, da ŠE NIKOLI v zgodovini turizma na teh prostorih niso bili od meje (Rupa) avtomobili vse do Ilirske Bistrice. N I K O L I !

Ljudje (Slovenci, Nemci, Avstrijci, Čehi in drugi) si pač dajejo duška, ker pričakujejo že od začetka septembra že videne in znane 9-mesečne zapore, prepovedi in piz.da.rije.

Na Rupi sve rampe otvorene, kolona čak do Ilirske Bistrice!
 
  • Haha
Reactions: sad
22. jul 2007
12.960
1.365
113
123
Evo
Report iz prizorišča dopusta oziroma pot tja.
Lokacija Palma de Mallorca.
Start Maribor.
Čez Šentilj v Avstrijo brez kontrole težko pridobljenega potrdla o cepljenju Avstrijec samo maha ker imam Nemške tablice na avtu in jebe se njemu za tranzit.

Letališče Graz check in vse poteka brez kontrole potrdil.
Vse kar rabiš je jebena QR koda za vstop v Španijo, katera pa zahteva samo osebne podatke in kje boš bival.
Totalna bedarija, ker da bi sledil stikom, no ne vem.

Letališče Palma de Mallorca.

Samo sprehod skozi in ena kontrola temperature in odčitavanje te njegove QR kode.
Pri vsem tem ta naša super potrdila, ki jih rabimo za v gostilno ne gleda nihče, kaj šele da bi preverili z aplikacijo NIJZ.

Aja pa še ena cvetka, na letalu kao maske obvezne ampak, če naročiš pir, pa si lahko brez nje in ga potem počasi srkaš.
Jebi ga za 4 eur si lahko brez maske.
Saj pri nas v kinu je enako, če ješ kokice ne potrebuješ maske:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

matej_

Guru
25. okt 2007
2.054
598
113
A je bil kdo od vas zadnji cas kaj v Avstriji turistično za en dan recimo.
Naredili bi en izlet v Celovec pa jezero, tut Pyramidenkogel bi si sli ogledat.
Bolj kot berem njihove zahteve manj vem
Hat 48ur rabimo vsi tut hcerka ki ima 12 let, pubec z 10imi ne rabi. Obrazca ne rabimo. pisat ker prihajamo iz drzav s seznama A.
Tut bi šli kej pojest tk da rabimo teste.
Maske so obvezne kje? predvidevam da notri.
sem se kaj pozabil?

hvala
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
A je bil kdo od vas zadnji cas kaj v Avstriji turistično za en dan recimo.
Naredili bi en izlet v Celovec pa jezero, tut Pyramidenkogel bi si sli ogledat.
Bolj kot berem njihove zahteve manj vem
Hat 48ur rabimo vsi tut hcerka ki ima 12 let, pubec z 10imi ne rabi. Obrazca ne rabimo. pisat ker prihajamo iz drzav s seznama A.
Tut bi šli kej pojest tk da rabimo teste.
Maske so obvezne kje? predvidevam da notri.
sem se kaj pozabil?

hvala
Če nisi cepljen ali prebolevnik, potem rabiš hitri test za vse od 12 let naprej.

Spletnih obrazcev ne rabiš izpolnjevati.

Za obisk restavracij, verjetno tudi muzejev in podobnih stvari pa imaš itak potem hiter test in masko, če bo potreba, da se jo da gor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej_