Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Po trenutni situaciji ne bo v redu za vrnitev v Slovenijo, kajti ne bo izpolnjen kriterij 7-dni po drugem odmerku Pfizerja.
Zna se zgoditi, da bo prišel sklep vlade in bo Hrvaska uradno (po slovenskih uredbah) zelena in tako ne bos potreboval nič.
Naslednji teden boš pa v redu :).
Tako je. Izgleda, da se bliža tako zaželjeni dan nič!

Slovenski zdravstveni minister, ter podkupljenec Ihan, pa že opozarjata na delta sev. Taka je pač njihova (že popolnoma prozorna) taktika.

Ihan s tesnobo zre proti jeseni...
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-...et-mora-biti-precepljenost-90-odstotna/584992

In s tesnobo zre proti temu, koliko let bo še dobival tisti NENORMALNI, vsaj 5.000-8000 tisoč evrov mesečno velik dodatek, ki ga dobiva za to, da v medijih izraža "tesnobo", mi pa mu/jim ta in ostale dodatke zdravnikov - plačujemo iz našega denarja... Denar v proračunu je namreč, če še niste vedeli, NAŠ...
Ne pa "njihov".


Milostno vam bodo dovolili 2 meseca žura (dopusti), potem pa pride spet 10 mesecev ukrepov (otroci šolanje od doma, policijska ura, prepovedi lokalnih, ter medregijskih potovanj).

Vprašanje je le, ali bodo ljudje to novo NE-realnost le opazovali, ali pa bodo našli PROTI-zdravilo. Ki NE BO cepivo.
in vprašanje je seveda tudi, koliko jajc ima slovensko ustavno sodišče.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
A pa ni bla Hrvaska po evropskih merilih ze cela zelena... Razn za nase strokovnjake :) :) :)

Kot nas “semafor”.... :) :) :) Drzimo se ga dokler nam barve pasejo...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Danes bom drugič cepljen (Pfizer)... V četrtek grem na Hrvaško... Vračam se v nedeljo... Predvidevam, da je za vstop na Hrvaško to OK??? Ali za povratek potrebujem še hitri test ali zadošča cepljenje? Tale pravila se spreminjajo iz ure v ure... :mad::mad::mad:
Ne kompliciraj, na mejah nihče več ne gleda nič, mogoče včasih vzame policaj osebne izkaznice v roke, to je pa tudi vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in McGiver

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
Itak je pa vseeno tudi če si doma. Boš verjetno fasal vročino za par dni. :)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Evo se je že začelo. Švabi in jodlarji so se čez noč odločili, da zaradi delte pošljejo vse povratnike iz portugalske v karanteno za 2 tedna. Tudi cepljene. In potem se čudijo zakaj se folk ne gre cepit. Jaz se sigurno več ne grem, naj se gonijo u curac.
Tako da spokajte na morje čim prej, avgusta je game over.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Evo se je že začelo. Švabi in jodlarji so se čez noč odločili, da zaradi delte pošljejo vse povratnike iz portugalske v karanteno za 2 tedna. Tudi cepljene. In potem se čudijo zakaj se folk ne gre cepit. Jaz se sigurno več ne grem, naj se gonijo u curac.
Tako da spokajte na morje čim prej, avgusta je game over.
Pri nas se lahko v ljubavnem razmerju z covid bolnilom in greš delat, tak da prvo morejo odlok spremeniti
 
  • Haha
Reactions: Ytbnd

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Saj ce je penzioner verjetno pogoje za bivanje v Cro izpolnjuje. Seveda pa nima nobene clovekove pravice bivanja tam, ampak pravico po pravu EU, seveda ce zaprosi za ustrezno dovoljenje.
Dovoljenje, da bivaš v svoji nepremičnini, ampak v sosednji državi? Tako, kot v tistem kraju biva nekaj deset Italijanov, Nemcev in Avstrijcev?

Nekateri bivajo kot turisti (v najetem apartmaju), drugi kot lastniki v hiši, ki so jo kupili. Hrvate to sploh NE zanima, le da kolikor toliko redno plačuješ račune v primeru, da si lastnik nepremičnine.

Saj nismo 1942, ali 1944. Se vam meša od vročine, ali od česa drugega?

Lansko leto sem bil tam pozimi in spomladi več kot 5 mesecev v kosu. NOBENEGA DOVOLJENJA, dovolilnice, nobene policije, nobene občine, nobene prijave začasnega bivališča, NIČ! Le položnice.

Sem pa v Ljubljani seveda prijavil začasno bivališče na Hrvaškem. V izogib pizdarijam, Hojsom, itd.
Ja, človekove pravice so, da si, kjer želiš biti, pa če se razpočite od hudega in nestrinjanja.

In tako bo tudi, upam vsaj, ostalo. Drugače pa ADIJO EU in prost pretok robe in EU državljanov...

To je Hrvaška, sosednja (in to EU) država, kjer jim kakih 40% Slovencev (800.000 do 900.000) VSAKO LETO prinese kake pol miljarde evrov.
Če štejemo pa še plačane položnice za cca. 120.000 hiš, ki so last Slovencev, pa še dosti več.

In to hrvaška politika prekleto dobro ve in verjetno tudi spoštuje...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in Gonzo

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Saj bodo volitve... In teh vaših zajebavanj NE BOMO pozabili...
Z malo sreče dobimo Nino nazaj, potem pa samo še kašljamo v rokav.
652534.width-932.jpg
 
  • Haha
Reactions: Ginginova

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Neverjetna dobrota slovenskih oblasti:

Če greste na Hrvaško med soboto 3.julija in se boste vrnili do vključno 11. julija, vam ne bo treba ob vrnitvi imeti test, ali iti v karanteno.
Hvala, Janša, Hojs in ostali. Moj poklon do tal...

Beri:
https://www.novilist.hr/novosti/hrv...la-zelena-na-slovenskoj-epidemioloskoj-listi/

Saj bodo volitve... In teh vaših zajebavanj NE BOMO pozabili...
spakiraj, onega z kombijom pokliči, pa adijo.
pa prikloni se kaj na hrvaškem med bivanjem tam, Stipetu z Lošinja recimo.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Dedi, kakor hoces. Ce ne nabijas...krsis vsaj hrvaski zakon o tujcih, zakon o prijavi prebivalisca, verjetno se kako davcno zakonodajo ...ampak kakor ti drago. Ps: v slo ne mores prijavit zacasnega prebivalisca v cro, lahk9 ga zgolj deklariras, kar pa nima nobene veze s tvojim polozajem v cro...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
z navadnim pametnim telefonom skenirajo faco, pa tel razbere a maš kovid al ne. jao

ne kaži tega okoli, da ne bojo naši pograbli pa bo eno startup podjetje naredilo app s tem skeniranjem.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Res, da ne bo Hojs to videl in uporabil za prestop občinske meje, ker mu tisti "ostanizdrav" ni uspel.