Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Fašizem je kar je za vsakogar osebno, za snowflake je že to, da mu rečeš, da naj spoka svoj avto iz tvoje parcele, drugače ga bom jaz.
Ti pa si primerjal fašizem v Ljubljani med drugo svetovno in to, kar se danes dogaja pri nas. To lahko dela le nekdo, ki mu manjka par koleščk v glavi,
Ostalo me pa sploh ne zanima, ker mi dol visi koga označujejo za fašista in kdo je narisan na fasadi v Ljubljani. S tem se vi ukvarjajte. Jaz se bom raje z njivo.
Kar ukvarjaj se s tvojo njivo. Ti tega NIHČE ne preprečuje.

Ne prepričuj pa tudi ti mene, da ne smem primerjat fašizem 1942 z današnjim? Bo šlo?

Sicer pa bodo eni (Nurmberg 2021) mogoče dobili 5, 10, 15, 20 let strogega zapora. Zaradi plandemije, ki so jo zagnali....

In take bomo, če bodo obsojeni, s polno pravico označili za - fašiste. Ker fašizem (totalitarni režim) je zločin proti človeštvu, tele zimske zapore pa so bile in še bodo (če bodo spet) tudi...

Sicer pa prepustimo to več kot 2000 dr. Füllmichovim odvetnikom. Kot mi je rekel upokojen sodnik: tu gre za 2000 tožilcev!
2000 odvetnikov = 2000 tožilcev. S pismenimi dokazi, izjavami prič, žvižgačev iz zdravstva, poštenih zdravnikov, poštenih medicinskih sester...

Meni bi se, če bi bil v položaju tehle, ki so obtoženi za zločine proti človeštvu, tresle hlače, pa še jajca zraven...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Kako zgleda v realnosti prehod na Hrvaško in nazaj.
17.6. sva sla preko Dragonje. Hrvat je spraševal, če sva cepljena, papirji in Enterkroatia ga niso zanimali. V kampu niso o ničemer nič spraševali.
Danes nazaj zopet preko Dragonje. Policaj je od daleč pogledal osebni izkaznici, ni jih vzel niti v roke, drugo ga ni zanimalo.
Verjamem, da so tisti, ki so odkantali 900 kun za PCR test, lepo preklinjali. :)
In prepričan sem, da bodo tisti, ki so odkantali 120€ za PCR test (in najbrž jih ni malo, ampak kar veliko), zagotovo volili Janšo... Veš da. Komaj čakajo volitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in Gonzo

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
120 za tebe ni nič
Gre bolj za načelnost, kot za 120€.
Bom raje počakal, da ne bo pri prehodu meje nobenih pogojev/stroškov. In tudi pri vrnitvi ne. Zanalašč.

Saj če jim v proračunu manjka denarja, si ga lahko sposodijo, mogoče pa ga lahko celo natisnejo.
Ne pa, da hebejo "molzne krave" državljane...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Toliko lapanja, a še vedno ni uspel nafehtati prevoza in pobegniti represiji. Že par mesecev je tik pred odhodom, morebiti tudi za vedno :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: sad

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... če jim v proračunu manjka denarja, si ga lahko sposodijo, mogoče pa ga lahko celo natisnejo.Ne pa, da hebejo "molzne krave" državljane...
Ti si tudi popil "plavo tabletko iz Matrix-a namesto lizal ta-rdečo :evil: .. vsaka podobnost z našim stanjem je naključna ...
https://mises.org/power-market/road-authoritarianism-paved-fiat-currency
.... pa vem, zakaj si danes še doma :evil: "konec epidemije, pa ni preleta avionov" ... je blo nekaj druzga :bonk:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OT za tiste s kraškega roba, ki razumete zahodne sosede in imate "TV na anteno" ...
@-ITA : social.byoblu.com ; Classic-Byoblu.TV_ch.55_Uhf-746MHz DVB-T Monte Belvedere (TS)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Toliko lapanja, a še vedno ni uspel nafehtati prevoza in pobegniti represiji. Že par mesecev je tik pred odhodom, morebiti tudi za vedno :valjamse:
on bi pobegnil represiji, ampak ne za 120€. bo raj počakal, da ne bo nič za plačat, torej še 4 leta ne gre nikamor. iz načelnih razlogov, ne zaradi 120€, da se razumemo.
drugače pa v njegovem podpisu tukaj lepo piše: da eni bomo šli lepo na dopust, kot že zadnjih 50 let, johan bo pa raje doma v kleti. očitno se je tako odličil,
po sili razmer.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
on bi pobegnil represiji, ampak ne za 120€. bo raj počakal, da ne bo nič za plačat, torej še 4 leta ne gre nikamor. iz načelnih razlogov, ne zaradi 120€, da se razumemo.
drugače pa v njegovem podpisu tukaj lepo piše: da eni bomo šli lepo na dopust, kot že zadnjih 50 let, johan bo pa raje doma v kleti. očitno se je tako odličil,
po sili razmer.
Bo dovolj počakat 1. julij. Nič 120€, nič PCR, nič gat na glavo, pa dva svinčnika v nos. Nič. Nula € Janši, Hojsu in Šteru.

Takrat bo izgleda popolnoma ODPRTA MEJA. Nič žice, policistov, karabinjerjev. Kot leta 1960 (pa tudi prej), pa do 2019. Če sem prav obveščen...

In takrat bom pa šel. In to izgleda z enim, ki gre tja s praznim kombijem. Ker peljem robe za 8 ali 9 mesecev - nov hladilnik, nov pralni stroj, 50 buteljk dobrega vina. Itd.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Zakaj pa vsega tega ne kupiš na Hrvaškem, če je tam vse tak oh pa ah ampak v fašistični Sloveniji.
Plačaš davek tam kjer se bolje počutiš ne ne pa Janši in Hojsu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zakaj pa vsega tega ne kupiš na Hrvaškem, če je tam vse tak oh pa ah ampak v fašistični Sloveniji.
Plačaš davek tam kjer se bolje počutiš ne ne pa Janši in Hojsu.
Zato, ker tistega vina na Hrvaškem nimajo. In ker tistega pralnega stroja na Hrvaškem ni za dobiti.

Je bila pa klima zato tam 150€ cenejša, kot v Sloveniji...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
No gre se tudi za ostalo robo za 9 mesecev.
Ali boš hladilnik jedel???
Ne, ostalo robo bo brezplačno dobil, ker bo ponujal svoje znanje in izkušnje.
In takrat bom pa šel. In to izgleda z enim, ki gre tja s praznim kombijem. Ker peljem robe za 8 ali 9 mesecev - nov hladilnik, nov pralni stroj, 50 buteljk dobrega vina. Itd.
Pa si ziher, da te ta en ne bo nategnil in bomo spet tukaj brali litanije, kako smo Slovenski svinje, ker nategnemo klošarja, ki bi se brezplačno peljal zraven, seveda poleg krame za skoraj celo leto.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Kdaj se semefor spreminja - samo v cetrtek/eventuelni popravek v petek?

al je za pricakovat da gre jutri/pon cela slo na zeleno?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Nja
Ne vem če se bo zdravstvena zavarovalnica z tem strinjala in Hrvaška davčna uprava.

Ampak ti itaq vse veš boljše kot ostali