Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Moja informacija, neuradna, vendar od osebe, ki mu lahko zaupam 70 % je, da bo Hrvaška s 15.6. uvedla za prehod meje bistvene spremembe glede pogojev vstopa.

Čeprav so podpisali "EU dogovor" o cepilnih potnih listih, od tega datuma turistov, ki bodo po 15.6. vstopali na Hrvaško sploh ne bodo kontrolirali glede narejenega testa, ali cepljenja. Tak režim naj bi trajal do 15. septembra.

Dejansko ni možno, da bi na Rupi pri štirih ali celo petih vstopnih kolonah, v vsaki pa 200 - 300 avtov, kontrolirali vsak avto, poln potnikov, recimo 5 minut. Za kaj takega NI nobene realne možnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Ja majster, samo to ne pomeni da boš lahko necepljen oziroma brez testa okrog plazil, ker bo odgovornost na tebi da imaš dokazila in te bo lahko kdo v notranjosti države vprašal po zdravju.

V Nemčijo tudi lahko prideš brez vseh potrdil ampak ne v hotel, kamp......
Tak da ne se veseliti prehitro.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Moja informacija, neuradna, vendar od osebe, ki mu lahko zaupam 70 % je, da bo Hrvaška s 15.6. uvedla za prehod meje bistvene spremembe glede pogojev vstopa.

Čeprav so podpisali "EU dogovor" o cepilnih potnih listih, od tega datuma turistov, ki bodo po 15.6. vstopali na Hrvaško sploh ne bodo kontrolirali glede narejenega testa, ali cepljenja. Tak režim naj bi trajal do 15. septembra.

Dejansko ni možno, da bi na Rupi pri štirih ali celo petih vstopnih kolonah, v vsaki pa 200 - 300 avtov, kontrolirali vsak avto, poln potnikov, recimo 5 minut. Za kaj takega NI nobene realne možnosti.
Odgovornost bodo preložili na hotele, kampe in najemodajalce ali pa celo samo na goste, kot je pri nas.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Moja informacija, neuradna, vendar od osebe, ki mu lahko zaupam 70 % je, da bo Hrvaška s 15.6. uvedla za prehod meje bistvene spremembe glede pogojev vstopa.

Čeprav so podpisali "EU dogovor" o cepilnih potnih listih, od tega datuma turistov, ki bodo po 15.6. vstopali na Hrvaško sploh ne bodo kontrolirali glede narejenega testa, ali cepljenja. Tak režim naj bi trajal do 15. septembra.

Dejansko ni možno, da bi na Rupi pri štirih ali celo petih vstopnih kolonah, v vsaki pa 200 - 300 avtov, kontrolirali vsak avto, poln potnikov, recimo 5 minut. Za kaj takega NI nobene realne možnosti.
Kaj pa nazaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: janez123

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ja majster, samo to ne pomeni da boš lahko necepljen oziroma brez testa okrog plazil, ker bo odgovornost na tebi da imaš dokazila in te bo lahko kdo v notranjosti države vprašal po zdravju.

V Nemčijo tudi lahko prideš brez vseh potrdil ampak ne v hotel, kamp......
Tak da ne se veseliti prehitro.
Mojster, če greš letovat v svojo hišo, ali hišo znanca, te ne bo NIHČE na Hrvaškem, ne v trgovini, ne na kofetu vprašal, ali si cepljen.
Ti lahko trdiš, da si zdrav, celo v primeru, da imaš simptome covida.

In ONI ti morajo dokazat, s testom, ki pa ga morajo naredit na njihove stroške, da nisi zdrav. Kar NE BODO, razen, če padeš dol.

Nekateri kot da se ne morete sprijazniti s tem režimom, ki bo verjetno veljal tri mesece. In je bil v veljavi zadnjih 50+ let. In bo spet.

Nekateri pa tudi ne morete razumeti, da vsako oviranje turistov pri prihodu v neko državo ZMANJŠA število turistov, ki dejansko pridejo. Lahko celo BISTVENO zmanjša (primer Madžarske, kjer je Orban "ukrepe" podaljšal do jeseni...).

Mnogi, ki bi šli nekam na dopust, pogledajo pogoje ob vstopu in si rečejo: zajebavajte vi koga drugega.
In gredo tja, kjer na mejah ni teženja. Ali pa kar na balkon in noge v lavor.
 
  • Haha
Reactions: sad

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Do 15.6. bo večina regij v naši okolici na zelenem seznamu, tako kot sedaj Furlanija, Sardinija ipd. in dodatnih dokazil ne bo potrebno imeti...
Kot kaže Slovenija da na zeleno tudi vse rumene regije po ECDC zemljevidu in Istra bo kmalu v tej barvi, ker ima 7 dnevno incidenco 14 oz. 14 dnevno incidenco 34.


2021w18_COVID19_EU_EEA_Subnational_Combined_traffic_0.png
 
  • Ljubezen
Reactions: janez123

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Do 15.6. bo večina regij v naši okolici na zelenem seznamu, tako kot sedaj Furlanija, Sardinija ipd. in dodatnih dokazil ne bo potrebno imeti...
Kot kaže Slovenija da na zeleno tudi vse rumene regije po ECDC zemljevidu in Istra bo kmalu v tej barvi, ker ima 7 dnevno incidenco 14 oz. 14 dnevno incidenco 34.


Poglej priponko 45554
Ta virus je tako fantastičen, da se očitno vsako leto za sezono pridno skrije. Praktično do datuma natančno. Ali pa ga države kar same malo skrijejo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Drugace tudi Francija razmislja da bo imela brezplčane PCR teste za turiste.

tako da nekaj gre v to smer... bolj je nadlezno da za otroke rabis teste.... cepit se ne morejo, rabis teste :( najboljs da jih kar doma pustimo :) bomo se prišparali. (hec da me ne bo kdo napadel)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Brezplacni PCR testi niso resitev. Kje bos ti opravil tako kolicino PCR testov, ce jih recimo mi zmoremo za celo drzavno narediti 7000 na dan? Ljudje, ki pa obdelujejo teste pa tudi potrebujejo dopust v casu dopustov, kajne?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Brezplacni PCR testi niso resitev. Kje bos ti opravil tako kolicino PCR testov, ce jih recimo mi zmoremo za celo drzavno narediti 7000 na dan? Ljudje, ki pa obdelujejo teste pa tudi potrebujejo dopust v casu dopustov, kajne?
Plačljivi so še SLABŠA rešitev. Odvrnejo 20-40% interesentov za dopust....
Ne zmorejo vse družine skeširat še dodatnih 250 ali 300 evrov za teste za v eno smer.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Plačljivi so še SLABŠA rešitev. Odvrnejo 20-40% interesentov za dopust....
Ne zmorejo vse družine skeširat še dodatnih 250 ali 300 evrov za teste za v eno smer.
Sej nisem rekel, da je rešitev plačljivi. Rešitev so brezplačni hitri testi. Kje jih boš pa postavil, da se jih izvaja, je pa nov izziv. Najbolje bi bilo tako, kot smo imeli mi januarja in februarja in sicer, da opraviš hitri test naslednji dan po prihodu v domovino.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Plačljivi so še SLABŠA rešitev. Odvrnejo 20-40% interesentov za dopust....
Ne zmorejo vse družine skeširat še dodatnih 250 ali 300 evrov za teste za v eno smer.

To se bodo tistih čehov znebili ki vse s seboj pripeljejo (pa 1/3 slovencev), nemcu 300€ je itak drobiž. Bodo imeli bolj "elitni turizem".
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Sej nisem rekel, da je rešitev plačljivi. Rešitev so brezplačni hitri testi. Kje jih boš pa postavil, da se jih izvaja, je pa nov izziv.
Testi bodo itak brezveze v trenutku, ko bomo zeleni. Še enkrat, tole palčkanje v glavo s palčkami sumljivega porekla meni osebno ni ravno zdravo. Enkrat dvakrat, nima veze, tedensko ali celo na nekaj dni pa ni ravno OK in mi sploh ni jasno, da ti še nisi našel YT videa na to temo, med tem, ko si uspel najt tega, da nas bo 70 procentov pocrkal zaradi cepljenja.
 
Nazadnje urejeno: