Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi prebolevnike? Če sem prav seznanjen, dobijo prebolevniki le eno dozo.
Prebolevnike se cepi z Jansenom.
O cepljenju z eno dozo AZ se je tudi razmišljalo, zato so hrvati tako sprejeli.
No ravnokar so rekli na radiju, da se bo prebolevnike cepilo z eno dozo kateregakoli, če pa bo zahteval pa še z drugo dozo. S stališča zdravja je ena doza dovolj v roku 8 mesecev po preboletju.

Aja pa hojs sem z malo napisal - pač njihov vrhovni MUPovec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Prebolevnike se cepi z Jansenom.
O cepljenju z eno dozo AZ se je tudi razmišljalo, zato so hrvati tako sprejeli.
No ravnokar so rekli na radiju, da se bo prebolevnike cepilo z eno dozo kateregakoli, če pa bo zahteval pa še z drugo dozo. S stališča zdravja je ena doza dovolj v roku 8 mesecev po preboletju.
V Kranju in na gorenjskem jih cepijo z AZ. Imam več kolegov, ki so preboleli, pa so dobili AZ.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Prebolevnike se cepi z Jansenom.
O cepljenju z eno dozo AZ se je tudi razmišljalo, zato so hrvati tako sprejeli.
No ravnokar so rekli na radiju, da se bo prebolevnike cepilo z eno dozo kateregakoli, če pa bo zahteval pa še z drugo dozo. S stališča zdravja je ena doza dovolj v roku 8 mesecev po preboletju.

Aja pa hojs sem z malo napisal - pač njihov vrhovni MUPovec.
Ta dva prebolevnika sta bila cepljena s Pfizerjem. In rekli so jima, dobita eno dozo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Rekli so jima, da druge doze ne dobita.

Pa druga doza pri Pfizerju je, če se prav spomnim, po 21 dneh. Potem pa mora preteči še 14 dni, preden velja izjema.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Prebolevnike se cepi z Jansenom.
O cepljenju z eno dozo AZ se je tudi razmišljalo, zato so hrvati tako sprejeli.
No ravnokar so rekli na radiju, da se bo prebolevnike cepilo z eno dozo kateregakoli, če pa bo zahteval pa še z drugo dozo. S stališča zdravja je ena doza dovolj v roku 8 mesecev po preboletju.

Aja pa hojs sem z malo napisal - pač njihov vrhovni MUPovec.

Jaz osebno poznam tri prebolevnike ki so bili znotraj 6 mesecev cepljeni s Pfizerjem. In to v zadnjih 2 tednih. Sicer pa se s priferjem druga doza cepi po 3 tednih in ne 2 kot je nkdo pisal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sicer pa se s priferjem druga doza cepi po 3 tednih in ne 2 kot je nkdo pisal.
Ja moja napaka, pa po 3 tednih, bodo pač še kak dan počakali.

Sicer pa če si cepljen znotraj 6 mesecev po prebolelosti kaj je problem če je druga doza čez 2, 3, 12 tednov v kontekstu počitnic na Pagu?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ja moja napaka, pa po 3 tednih, bodo pač še kak dan počakali.

Sicer pa če si cepljen znotraj 6 mesecev po prebolelosti kaj je problem če je druga doza čez 2, 3, 12 tednov v kontekstu počitnic na Pagu?
Ker jim je pozitiven PCR test potekel 8. maja (6 mesecev), cepljena sta bila pa 14. maja.

Prej ju niso hoteli cepiti, ker so rekli, da se prebolevnike do 6 mesecev po prebolenju, ne cepi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
So to kaj spremenili? Pfizer je bil 21 dni, Moderna pa 28 dni, ce se prav spomnim.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
NIJZ pravi tako:

Podatki kažejo, da so osebe po prebolelem covidu-19 večinoma zaščitene več mesecev po okužbi in zelo redko pride do ponovne simptomatske okužbe znotraj obdobja 6 mesecev od začetka bolezni. Zato se pri osebah, ki so covid-19 prebolele, cepljenje lahko varno odloži do 6 mesecev po začetku bolezni.
V obdobju, ko je bilo cepiva zelo malo, je bilo priporočeno, da se cepljenje opravi čim bolj proti koncu tega 6-mesečnega obdobja. S strokovnega stališča se cepljenje lahko opravi, ko oseba ni več akutno bolna, se dobro počuti in je minilo obdobje izolacije. Zaradi predvidene zaščite po preboleli bolezni pa se cepljenje lahko opravi tudi z zamikom in ne takoj po preboleli bolezni.
Cepljenje oseb, ki so prebolele covid-19, se lahko opravi samo z enim odmerkom cepiva proti covidu-19 (ki ima sicer dvoodmerno shemo), priporočljivo v obdobju 6 mesecev od začetka bolezni, a najkasneje v obdobju 8 mesecev. Če je minilo več kot 8 mesecev od začetka bolezni, prebolevnik prejme polno cepljenje (dva odmerka cepiv Pfizer, Moderna ali Vaxzevria, oziroma en odmerek cepiva Janssen).


To je to kar jaz na podlagi info moje zdravnice pravim že ves čas - po treh mesecih od prebolelosti se lahko mirno cepiš - je pa zaradi pomanjkanja cepiv bila doktrina 6 mesecev.

Pa še uradno o drugi dozi:

Pripročen presledek med odmerkoma je pri cepivu Comirnaty (Pfizer/BioNTech) 3 tedne, pri cepivu Moderna 4 tedne in pri cepivu Vaxzevria (AstraZeneca) 12 tednov.


A ste opazili, da se Astra iz Zenice sedaj imenuje oz. striktno naslavlja z Vaxzevria?
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Kakšen Hojs. Tisto je uradna spletna stran Hrvaskega MUP-a. Morajo tujci res brati njihove Narodne novine, da vidijo, kaj drži?
Hrvaški MUP je bil dva dni nazaj obveščen, da imajo napako ... so obljubili, da bodo popravili, je pa res, da jih nisem šel še enkrta preverjat.
Clip_19.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas, Car in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To ne spreglejte!

Budući da se približava ljetna turistička sezona, veleposlanici 27 država članica odobrili su taj prijedlog Europske komisije, čija primjena nije obvezujuća.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
tisti, ki ste delali kakršenkoli test v tujini v kakšni obliki ste dobili izvid? In kam - SMS s priponkoi, e mail, takoj v papirni obliki. (pozitiven, negativen)
tudi dokument o izopolnevanju pogojev še ni definiran.

p.s. Citat: ... nije obvezujuća. (čeprav v txt tega nisem našel!)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Nemškega na letališču dobiš info na mail, predtem pa imaš web portal kjer se registriraš in te tam čaka test pcr.
Test je lahko napravljen v 8 urah 120 eur ali pa do 24 ur za 60 eur.
Govorimo o pcr testu.

Centogene pa je portal