Corsica ferries vs. Moby lines?

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
V Olbio smo lani prisli ob 23:45, se spakirali na enem parkiriscu in prespali. Resda z avtodomom, ampak tudi v avtu se verjetno da...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hvala za info, čeprav se nanaša na drug otok in druga prevozna sredstva
smile-1.gif

Z avtejem sem bil že 2x na Korziki, tako da so mi sedeži poznani.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Je kateri priplul na Korziko v nočnih urah (23.00) in če je šel v kakšen kamp, me zanima kateri obratujejo ob tej uri?

Enkrat sva zadnjo noč prespala v kampu nekaj km severno ob glavni cesti iz Bastie, ki je bil že po izgledu namenjen samo over-night popotnikom. Zgodaj zjutraj sva imela trajekt in ni bilo nobenega problema z odhodom, tudi zvečer so pozno v noč prihajali novi gosti. O urah ti žal ne znam povedati popolnoma nič, tudi imena kampa se ne spomnim.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Aha, kul, ker vem da sem slišal za to zadevo pa sem vprašal kje je, al na sever al na jug
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Lahko, da je bil tale. Mejla sicer nimajo, lahko probaš poklicat.

EDIT: Tale je pa malo južno, da boš imel več izbire.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

V bistvu sem za zadnjega nekje zasledil, da je nekdo prišel zvečer pozno iz trajekta in šel v tala kamp pa me pač info s prve roke zanima.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz sem bil v tem kampu San Damiano, pa mislim da ne mores noter po zaprtju kapije. Ko se prijavis dobis elektronsko kartico s katero odpiras rampo pri recepciji.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zato ravno pitam ja, ker vem, da se pri enih po 22. uri rampa ne dvigne več in do 6.00 je mir
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Jaz sem bil v tem kampu San Damiano, pa mislim da ne mores noter po zaprtju kapije. Ko se prijavis dobis elektronsko kartico s katero odpiras rampo pri recepciji.

LP

Sem našel alternativo, v sezoni itak vozi več trajektov in ena linija je celo ob 23.55 in pride šele naslednje jutrob ob 6.30 v Bastio, tako da se lahko v miru nadremaš.

Ta ura je tudi ugodna, da se cel dan cijaziš po Italiji ali pa da še skokneš v Piso.

Zanimivo, da nočni vozi 2,30 ure dlje. Verjetno da ne pride ob nenormalni uro na otok in da lahko pokasirajo prenočitev.
Ista ladja čez dan namreč vozi-pluje 4 ure.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Nocni trajekti vsi furajo dalj casa...pomojem da je plovba bolj mirna in lahko klapa spi...al pa samo iz ekonomskega vidika. Pa tako ali tako ob 4:00 nimas kaj delat v Bastiji in so pomojem zadevo naplaniral tako, da prides na otok ob neki normalni jutranji uri in ne ob 4 ali 5 zjutraj.

LP
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
jst sem zmeraj vzel jutranji trajekt.
ob polnoči startaš od doma...6ur vožnje po prazni AC do livorna..zjutraj na trajekt..sredi dneva prideš na korziko/sardinijo...potem pa v miru najdeš kamp. to je to.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem tudi vzel 2x jutranji trajekt, z avtom je zgodba drugačna, ni problema voziti ponoči oziroma lahko kjerkoli dremaš. Z motornim kolesom pa je potrebno malo premisliti a ne?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
796
113
Sigurno je ekonomija zadaj. Veš koliko mazuta manj gre ob zmerni plovbi. Meni najbolj odgovarjajo nočni trajekti. Stvar osebne želje. Paše mi zato, ker v miru prideš čez Italijo do Livorna, se ogneš AC na kakšnem odseku in si pogledaš še v Toskani kaj lepega. V Toskani se vedno da nekaj novega in lepega videt.

Na ta način je pot lepa, ne samo cilj. Potem pa prideš na trajekt, spiješ pivo ali dve in prenočiš, zjutraj sicer veš, da nisi v postelji spal, zgubil pa iz mojega vidika tudi nisi nič dopustniškega časa.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
796
113
Pot 1 je najhitrejša neavtocestna in lepa.

Pot 2 je 30km daljša, zelo, zelo lepa.

Potem sem se pa vozil še na Arrezo, Grosseto, Terni/Rieti, vsega boga sem že probal v Toskani, vse lepo, odlične ceste, čudovita pokrajina.

Če se vam ne mudi na otok, pot podaljšate za dve ali štiri ure, nekaj malega prihranite na cestninah in veliko lepega vidite.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, tole je prava informacija iz prve roke
smile-1.gif

Cestnine imajo res opasne, povratna do Trsta je okoli 60,00 EUR.

Glede spanja na trajektu pa itak ne opaziš razlike, če greš na otok kampirat. Se mi zdi ta nočni termin kar idealen, ker se cel dan mirno voziš, na trajektu pa dremaš.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
No midva sva lani prvic probala jutranji trajekt, sepravi nocno voznjo z avtom po AC in definitivno lahko recem, da to ni zame. V Livorno sem prisel zje*an kot pra*ec. Sem mislil, da bo lazje voziti ponoci, ko ni guzve in sonca...pa sem bil bolj zmatran, kot ce vozim cez dan. Je bilo tako hudo, da sva mogla za pol ure spat na enemu od pocivalisc (na sreco sva imela dovolj casa). Pa vmes sem skoraj 5x zaspal med voznjo! Niti italijanska kava in red bull ni pomagal
smile-1.gif
Za povratno voznjo sva imela jutranji trajekt in pol popoldansko voznjo do doma in sva jo opravile brez problemov...pol manj postankov na AC in skoraj nic zmatran.
Tako da jaz se ne vozim vec ponoci...enostavno prevec monotono in potem imam probleme ostati zbran in buden.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem 2x krenil ponoči okoli 21-22 ure in tudi mislil da ne bo gužve. V hribih od Bologne naprej pa si pred vsakim tunelom stal in to ob norih urah, 1 ura, 2 ura, tovornjakov pa toliko, da nisem mogel verjeti. Sem moral skrenit malo na stranske ceste, da sem prevozil tisto hribovje.

Utrujenost me ni mučila oz. spanec, v Livorno sem prišel ob kakšni petih, potem pa dremal do trajekta. Zdaj pa je menda itak rampa v pristanišču in jo odprejo kakšni 2 uri pred odhodom šele?

Ne vem zakaj sem izbral nočno vožnjo po AC, zaradi vročine mogoče, se ne spominjam.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
No midva sva lani prvic probala jutranji trajekt, sepravi nocno voznjo z avtom po AC in definitivno lahko recem, da to ni zame. V Livorno sem prisel zje*an kot pra*ec. Sem mislil, da bo lazje voziti ponoci, ko ni guzve in sonca...pa sem bil bolj zmatran, kot ce vozim cez dan. Je bilo tako hudo, da sva mogla za pol ure spat na enemu od pocivalisc (na sreco sva imela dovolj casa). Pa vmes sem skoraj 5x zaspal med voznjo! Niti italijanska kava in red bull ni pomagal
smile-1.gif
Za povratno voznjo sva imela jutranji trajekt in pol popoldansko voznjo do doma in sva jo opravile brez problemov...pol manj postankov na AC in skoraj nic zmatran.
Tako da jaz se ne vozim vec ponoci...enostavno prevec monotono in potem imam probleme ostati zbran in buden.

LP

No jaz pa edinkrat ko sem šel sem šel ravno na tega jutranjega. Edini problem je bil, da nisem mogel zaspat potem na parkingu pred trajektom, ker sem imel avto nabasan, pa že tako težko zaspim v čudnih položajih.

Odpeljal pa sem z enim postankom (tankanje pred mejo) od Lj do Livorna.