Corsica ferries vs. Moby lines?

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ola!

Čez par dni šibam Livorno-Sardinia, cena karte je kartelno skorajda identična, zato me zanima, če je katera od družb "boljša" izbira? V smislu bolj kul ladja, boljša ponudba na ladji etc.?

S Corsica ferries sem že šel pred leti, ampak se ne spomnim ničesar več
smile-1.gif
.

Hvala!

LP,
PIC
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
obe sta ok. sem šel z obema pa ni kakšne hude razlike. ima pa vsaka agencija po par različnih trajektov...

ps. razlika je ta da pri moby lines ne boš dobil tiste famozne nalepke na šipo :)
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
obe sta ok. sem šel z obema pa ni kakšne hude razlike. ima pa vsaka agencija po par različnih trajektov...

ps. razlika je ta da pri moby lines ne boš dobil tiste famozne nalepke na šipo :)

Super! Moby it is
smile-1.gif
.

Hvala.

LP,
PIC
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Isti q**c je.
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
ps. razlika je ta da pri moby lines ne boš dobil tiste famozne nalepke na šipo :)

Seveda jo dobiš, pa še veliko večja in okrogla je. No, je vsaj bila nekaj let nazaj. In lahko jo uporabljaš več let, ker nima letnice gor.
evil.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Še to?

Je za 5 ur treba vzet pullman seats al se da v bifeju prebit teh nekaj ur?

LP,
PIC
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Isti q**c je.
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
ps. razlika je ta da pri moby lines ne boš dobil tiste famozne nalepke na šipo :)

Seveda jo dobiš, pa še veliko večja in okrogla je. No, je vsaj bila nekaj let nazaj. In lahko jo uporabljaš več let, ker nima letnice gor.
evil.gif

lansko leto jo nisem dobil...za par let nazaj pa ne vem :)
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Pullman seats so neuporabni, še za sedet niso posebej udobni. Sem jih enkrat vzel, da bi spal na njih. Na koncu je bil na stolu ruzak, jaz sem pa spal na tleh pod njim. Malo v bifeju, malo na palubi (če je lepo vreme), vmes greš kaj pojest, malo mešaš zrak in mine.
wink-1.gif


Edit: Na Mobyju boš lahko pirčkal z Road Runnerjem.
grin1.gif


 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kar orenk so. 2 osebi + avto 260 eur, pa sem zelo pazil datume.

Kartelni dogovor
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Dobro ceno si dobil. Jaz sem jih kupoval dva meseca nazaj in tudi pazil na datume, sem vzel od petka do petka, ker je bilo od sobote do sobote še 100 EUR dražja in jo dobil za 285 EUR (2 odrasla, 1 otrok, avto). Včeraj je bila karta za isto furo ob istih terminih 322 EUR.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz edina razlika ki sem jo opazil je to da pri mobyju grem lahko na trajek brez problemov s kovckom (omejitev visine na 2,20m) medtem ko na corsica ferries je omejitev na 1,90m in cvikam da bo kovcek prijel v strop trajekta ()mam visino avti in kovcka 1,85m).

LP
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Čeprav je ta omejitev višine bolj tko-tko. Jaz sem visok 192 cm in nikjer nisem bil niti blizu tega, da bi z glavo ruknil v strop. Ajd, vrata oz, kaki čudaški prehodi so že druga zgodba, samo tja z avtom itak ne moreš. Je pa res, da iz avta izgleda, kot da boš zataknil v vsako cev, ki je speljana pod stropom.
grin1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Kako si pa to zdaj zrihtal? A nisi že nabavil za 260 EUR?

Ne, prihranil sem zaradi lastne neumnosti
smile-1.gif
.

Sem kliknik paypal, pa spregledal zadnji korak in ni potrdilo
smile-1.gif
.

Ko sem popravil "napako", je bla pa nižja cena
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
To je dokaz, da je kartelni dogovor
grims-1.gif

Ne cene so res nore zadnji 2 leti. Sem se pogovarjal z enim, ki je bil lansko leto v glavni sezoni na Sardiniji, pa sploh ni bilo gužve v kampih. Vsi domačini so pa jamrali, da imajo ogromen upad turistov, zaradi teh divjih cen trajektov.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
797
113
Hja seveda, saj so na celini tudi lepe plaže in lepi kampi, za ceno trajekta pa tam ostaneš 14 dni
smirk-1.gif


In to v Toskani.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ksz

Je kateri priplul na Korziko v nočnih urah (23.00) in če je šel v kakšen kamp, me zanima kateri obratujejo ob tej uri?