City Navigator - kako naložim posamezne karte ?

nostra

Pripravnik
22. sep 2007
140
4
18
...poskusil sem zagnat mapsource, vendar ne morem odpreti datoteke GMAPPROM.IMG.

Prosim za pomoč.

LP
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
GMAPPROM.IMG... verjetno misliš to za City Navigator NT 2008.

To je fajl, ki je že skompletiran za uporabo na GPS napravi, tko da to ne moreš nič z mapsourcom delat... samo rukneš na SD ali drugo kartico in poženeš Garmina.

Počakaj da uradno izide, pa boš potem lahko posamezne karte izvažal. Menda okoli novega leta.
 
Nazadnje urejeno:

nostra

Pripravnik
22. sep 2007
140
4
18
hvala za odgovor.

Rabil bi mape Avstrije. A mogoče veš kje bi jih lahko dobil ?
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Počakaj do leta 2008 ali pa si kupi City Navigator Europe v9. Ne kupuj pa City Navigator Europe NT v9, ker je le ta za novejše GPS naprave in ti mogoče ne bo delovala.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kaj s tem City Navigator E. NT v9 se res ne da samo posameznih kart naložit na Garmin XT? Ker v Mapsourcu se pa lahko označi posamezne dele....

Kako je z najnovejšim City Navigatojem 2008?

Jaz imam zdaj gor Slovenijo in me zanima če preklopim na CN in označim samo en del Avstrije in pošljem v napravo, mi bo oba fajla povezalo v en .img ali bom moral v Garmin XT na PDAju menjavat karte? Če je odg. ja, me zanima kje se menja?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ne bo.

Narediti moraš img fajl, v katerega zajameš tisto kar želiš imeti.

Npr. AR in določene države. Pa še od AR lahko vzameš samo SLO.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V navodilih ko si kupil produkt imaš opisano kako lahko posamezen del karte z mapsourcom izbereš.

Vse narediš s programom Mapsource, tam izbiraš mape in nič ne rabiš preklapljat.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ja samo jaz imam v Mapsourcu desno zgoraj eno okence(padajoči meni). Ko kliknem AR 1,8 se mi pokaže paket kart SLO, BIH; HRV in lahko izberem regije le teh. Ko pa v okencu izberem CN v9 lahko prav tako zberem regije, le da tam karta Slovenije ni ista kot iz AR. Zdaj pa mi prosim razloži kako prilepit še Slovenijo iz AR k karat CNja?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Eh daj no. 100x smo že napisali. Prvo izbereš karte enega produkta, nato drugega, tretjega.....

Nakar mapsource zgenerira eno datoteko tega zmazka in jo pošlje v napravo ali na SD kartico.

Kateri karte pa si izbral vidiš v levem oknu zavihku maps.

Preberi si pomoč navodila mapsourca, bolj preprosto ne more biti.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kaksna je razlika med CN+ V8, to sem dobil zraven nuvija, narocil sem pa nadgradnjo CN V9, brez predznaka +..? In ko sem ju namestil, mi prikaze vsako zase, recimo ce je verzija 9 kao nadgradnja, bi moralo prepisat prejsnjo verzijo, kot recimo AR, ali ne ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ni nadgradnja, je nova verzija mape, sicer pa ti vse tam lepo piše kjer si naročil.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ni nadgradnja, je nova verzija mape, sicer pa ti vse tam lepo piše kjer si naročil.

Torej, ce vozim po Avstriji, lahk imam vkljuceno samo CN v9 ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, zbriši ga.

Mislim kake bedarije sprašuješ
smile-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Še bolje pa vedeti kako napravo maš...

Aja, nuvi 300. Bi jo pa res izbrisal, itak je samo Avstrija, nekaj Svice in severna Italija.