Čistilec zraka?

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.742
584
113
Kjer živim, je pozimi prezračevanje precej slaba ideja, pa mi je na misel padel čistilec zraka. Na internetu je malo morje ponudbe, tudi cenovno gredo od nekaj 10€ za igrače, do nekaj 100€. Nekateri imajo vgrajen HEPA filter, drugi filtrirajo delce do 0,02 µm.

Ima kdo kakšne konkretne izkušnje s temi zadevami?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Imamo doma.
Za udelce ne vem, prahu je dejansko manj, kot ga je bilo, in subjektivno je zrak dlje časa sprejemljiv. Situacija pa je taka, da živimio nad Šmartinsko cesto v Lj, tako da zrak nikoli ni dober, prahu pa je veliko več kot na katerikoli drugi lokaciji v Lj, kjer sem že živel.
Imamo pa sicer dve napravi, ena je ta Šaomi, ki je super tiha in ima, da Kitajci vedo, kakšen zrak dihamo, še svojo aplikacijo; in pa enega Sharp FU-Y30. Ta je glasnejši, še posebej ko se nabere prah.
Težava obeh naprav so filtri, ki so dragi in ne ravno lahko dobavljivi. Še posebej Sharp.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.742
584
113
Na koncu sem vzel philipsa Philips AC3256, iz nemčije sem ga dobil za cca 350€. Po treh mesecih uporabe lahko rečem, da se stvar odlično obnese. Razlika v zraku je očitna, tudi prahu je veliko manj. Ne vem pa kako bo s filtri:)
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
medtem časom že kakšna izkušnja več?
Kaj priporočate? Cena filtrov ....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Na koncu sem vzel philipsa Philips AC3256, iz nemčije sem ga dobil za cca 350€. Po treh mesecih uporabe lahko rečem, da se stvar odlično obnese. Razlika v zraku je očitna, tudi prahu je veliko manj. Ne vem pa kako bo s filtri:)

Samo vprašam, kako je razlika v zraku očitna? V kakšnem smislu? Opažam tudi jaz da ta čistilec zraka poskuša narediti že vsaka firma in ga prodati... Včeraj sem nekje zasledil celo linijo Kärcherjev.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Samo vprašam, kako je razlika v zraku očitna? V kakšnem smislu? Opažam tudi jaz da ta čistilec zraka poskuša narediti že vsaka firma in ga prodati... Včeraj sem nekje zasledil celo linijo Kärcherjev.

Jaz naprimer imam tole


razlika je očitna, sploh če ne zračiš pozimi in je v sobi slab vonj pustiš nekaj ur pa se res pozna. Seveda so različni filtri odvisno kaj želiš.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.742
584
113
Samo vprašam, kako je razlika v zraku očitna? V kakšnem smislu? Opažam tudi jaz da ta čistilec zraka poskuša narediti že vsaka firma in ga prodati... Včeraj sem nekje zasledil celo linijo Kärcherjev.
To je bilo davnega leta 2018:) Kvaliteta zraka kjer sva živela, je bila obupna in v bistvu si imel na izbiro ali "postan" zrak ali pa "vonj po toplarni". Ko si prezračil, so bili PM2,5 delci v zelo visokih številkah in v tem smislu se je ta naprava obnesla res dobro. Filtri dejansko delujejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Podobne teme