Cisterna za vodo ali greznica?

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Hidrofor je uporaben, če je poraba vode razmeroma velika, da se črpalka ne vklaplja na vsake pol minute ko se tuširaš, drugače pa je za občasno uporabo hidropak čisto dovolj.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sicer imaš greznico že rešeno, pa tukaj nalinku te rešitev stane jurja, ampak
samo v vednost
http://www.instal.si/index.php?c=197

Zanimiva zadeva
zmaga.gif
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
http://www.podsvojostreho.net/forum/viewtopic.php?f=6&t=7470&hilit=hidropak.
Pa preberi malo več objav, ker na začetku je zmedeno /narobe napisano.

bp vežeš na bojler, tuš...
Mislim da je hidropak kpl cenejši kot hidrofor.
Hidrofor imajo starši, hidropak sosed.

Pri nas na obali je mesečno 10+ evrov, pa če si kaj v hiši ali pa te ni. Letno to znese 100+ evrov+ poraba vode za tista dva tedna

hidropak

hidropak_1369985431.jpg

hidrofor

hidrofor1.jpg

Hidropak izgleda ok, še posebej za 2x letno po 10dni...

Sem v dilemi, priklop na vodovod ali hidropack?

Če pravilno razumem delovanje hidropacka: cev gre v zbiralnik vode, hidropack je v osnovi pumpa z 20litrsko posodo, potem od hidropacka do boljerja potegnes cev, bojler se napolni, hidropack se izklopi...

Je moja predstava vsaj približno ok
crazy1.gif


Black
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Posoda ob hidropacku je po mojem znanju bolj podobna ekspanziji kot pa 20l rezervoarju za vodo.
V bojlerju mora voda biti stalno, sicer papa grelec.
Tebi bo hidropack čisto ok. Hidrofor je najbrž namenjen za tam kjer je trenutna poraba lahko večja od zmogljivosti črpalke, oziroma da imaš 100l vode na zalogi.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Se pravi raje hidropack, kot pa priklop na vodovod?

Tudi meni je ta ideja bolj všeč.

Cene hidropackov so 100/200€ ?

Kajkšna posebna zadeva na katero bi moral biti pozoren?

Black
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Razlika v ceni hidropak/hidrofor ni takšna, da bi za hišni vodovod uporabljal hidropak. Hidropak je prvenstveno namenjen za zalivanje vrta, kjer odpreš vodo in ta teče nekaj časa. Ko jo zapreš pa miruje dalj časa. V hiši pa nenehno odpiraš pipe, spuščaš vodo v stranišče, spušča ti WC kotliček, kaplja kakšna pipa... ob vsakem takšnem dogodku se bo zagnala črpalka. Če pozabimo na račun za elektriko bo takšen hidropak v hišnem vodovodu po dveh ali treh sezonah zanič, hidrofor pa bo deloval desetletje.

Sam bi se pa vsekakor odločil za priklop na vodovod. Tako dobim zdravstveno neoporečen in od vremena in tehnike neodvisen vir vode. Pa še nepremičnine mi pridobi na vrednosti.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Lepo napisano in se strinjam. Kakšne kvaliteta vode je v tvojem zbiralniku po enem letu neuporabe raje ne pomislim. Pitna po standardu zagotovo ne.
Tudi razliko hidropack/hidrofor je lepo opisal.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
To je vse absolutno res za vsaj približno obljuden objekt.
Za 2× letno po 10 dni pa ga ubije cena investicije (deževnico že ima) + fiksni strošek vodovodnega priključka.
Glede na to da išče low-cost rešitev za neko prehodno obdobje, bi se jaz najbrž odločil za hidrofor + voda iz trgovina za kuhanje in pitje.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Lepo napisano in se strinjam. Kakšne kvaliteta vode je v tvojem zbiralniku po enem letu neuporabe raje ne pomislim. Pitna po standardu zagotovo ne.
Tudi razliko hidropack/hidrofor je lepo opisal.
Pitna ni tudi 1 minuto po dežju, če pa ob prihodu na lokacijo pokne noter malo klora, se bo BP stuširal in umil. Za male pare, kot sem razumel išče tako varianto.
Seveda pa je po "pravilu službe" vodovod ultimativna rešitev.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik telex pravi:

Sam bi se pa vsekakor odločil za priklop na vodovod. Tako dobim zdravstveno neoporečen in od vremena in tehnike neodvisen vir vode. Pa še nepremičnine mi pridobi na vrednosti.

Se strinjam, vendar bo nepremičnina ostala v družini in cena kot taka mi ni pomembna, je pa tvoje razmišljanje povsem pravilno
zmaga.gif


Čas za priklop na vodovod bo vedno, ker so ga potegnili 2 metra stan od hiše, cena priklopa pa bo tudi s časom padla, ko se bodo tudi sosedje začeli priklapljati.

nahrung002.gif


Black
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Lepo napisano in se strinjam. Kakšne kvaliteta vode je v tvojem zbiralniku po enem letu neuporabe raje ne pomislim. Pitna po standardu zagotovo ne.
Tudi razliko hidropack/hidrofor je lepo opisal.

Se strinjam, mikrobiološka neoporečnost je nikakva, vendar je zanimivo, da imajo deževnico vsi sosedje in jo uporabljajo za pitje-kuhanje-umivanje, se je njihov organizem očitno prilagodil na bakterije v vodi...

Black
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Hidrofor napolni eno vedro, če je pa res pozorno napumpan, pa 1,5 vedra. Potem se vklopi pumpa. Pritisk je neklje med 1 do 4 bara.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Pa so sosedje tudi samo 10 dni na leto v hiši? Stoječa, eno leto stara voda je hudič. Pa čeprav se menja ob padavinah, ki pa jih ob morju lahko po več mesecev ni. Če ne misliš uporabljati vode za pitje (niti za umivanje zob, še pomivanje posode je vprašljivo) potem si privošči nekaj od hidro.... In se veselo tuširaj ter splakuj wc. Ti sam najbolje veš kakšno vodo imaš.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Nakup hidroforja + sesalna cev+ priklop na hišni vodovod+ električni priključek (mimogrede kako pa imaš rešeno elektriko?) bo kar hitro 500+ €. Potem pa je tu še stalen strošek za elektriko, kakšni servisi (ležaji, rezervoar...)... In potem čakaš, da boš npr. čez 5 let dal za priklop 800€ pa te bo vse skupaj stalo krepko preko 1300 €. Sicer pa sam najbolje veš.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa so sosedje tudi samo 10 dni na leto v hiši? Stoječa, eno leto stara voda je hudič. Pa čeprav se menja ob padavinah, ki pa jih ob morju lahko po več mesecev ni. Če ne misliš uporabljati vode za pitje (niti za umivanje zob, še pomivanje posode je vprašljivo) potem si privošči nekaj od hidro.... In se veselo tuširaj ter splakuj wc. Ti sam najbolje veš kakšno vodo imaš.

Ravno kakovost vode me skrbi...

Sosedje so stalno tam, nekaj pa je tudi tujcev iz Usa,Svica,Nemcija, ki pridejo na oddih 2x letno, tako kot mi...

Morda pa se bom res priklopil na vodovod, sem poslal po mailu povprasevanje, vendar ocitno delajo v kameni dobi in bo potrebno klicati...

Black
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Dobil sem neke nepreverjene informacije o ceni priklopa 800e

Za ta denar ti samo priklopijo vodovod, vse naprej je moj strosek...

Koliko bi moral potem se odsteti za preboj betonske plosce, razpeljava plasticnih cevi, priklop za tus/wc/umivalnik...???

Priblizno seveda...

Racunam priblizno tako
Priklop 800e
Preboj plosce in napeljava plasticnih cevi v zgornje nadstropje 500e?
Tus 200e
Bojler 200e
Wc 100e
Ureditev el. 250e
Ploscice 500e
Polaganje 10em2 300e

Sem racunal premalo?

Black
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Sedaj nimaš nobene pipe? Hodiš z vedrom v šterno po vodo?
Lokalci ti znajo ceneje narediti, je pa obvezen nadzor, sicer bodo dragi slovenci cenejši na koncu.
Poznam slovence ki se po otokih špilajo gradbenike (pa ne na svojih objektih). Očitno slovenci lokalnem ne zaupamo ali pa ne najdemo pravih.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sedaj nimaš nobene pipe? Hodiš z vedrom v šterno po vodo?
Lokalci ti znajo ceneje narediti, je pa obvezen nadzor, sicer bodo dragi slovenci cenejši na koncu.
Poznam slovence ki se po otokih špilajo gradbenike (pa ne na svojih objektih). Očitno slovenci lokalnem ne zaupamo ali pa ne najdemo pravih.

Nadzor bo urejen, brez skrbi, imamo nekega zaupanja vrednega človeka v bližini.

Imamo samo eno pipo, ki je montirana na šterno, natočimo v 10l plastično flašo in nesem gor...
bonk.gif


Vidim,da si v gradbeništvu, oziroma ga dobro poznaš, kakšna se ti zdi moja ocena stroškov, kaj sem še pozabil?

Black
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Tuš pa wc je sumljivo poceni. samo neka steklena tuš stena je lahko 200 evrov (lahko daš plastično ali zaveso), kje je potem še kad, pipa, cev z ročko.
ne ravno najcenejša školjka in kotliček zna tudi biti več kot 100 evrov.
Računaj da moraš poleg dovoda narediti še odvod. Se pravi ne samo pipo ampak tudi sifon in odtok....
Cena za razvod je pa precej odvisna tudi od lokacij pip. Lahko imaš kuhinjo v enem vogalu, kopalnico v drugem, wc pa v tretjem. Logično je da bo ta razvod bistveno dražji, kot pa če imaš vse na isti steni. Na eni strani kuhinjo na drugi strani stene pa kopalnico z wc. Zato ti tu ne morem dati ocene.