Cisterna za vodo ali greznica?

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Lp, mojstrovalci

Imam nekaj problemov pri prenovi 30let stare hiše, ki leži 600km iz Lj, nekje ob morju, bogu za nogami.

Ker hišo uporabljamo samo 14dni na leto, mi je škoda € za neko ekstra investicijo...

Letos, se bo delalo kopalnico v hiši, ker je wc zunaj...
bonk.gif


Zakaj je tako, me ne sprašujte, tudi moj dedek, ki je hišo gradil pred 30leti ne ve točnega odgovora
aplauz.gif


Delalo se bo sledeče stvari:

Napeljava vode v hišo (leta 2013 so dobili vodovod)
grin1.gif


Nova električna napeljava

Kopalnica v hiši...

itd...


Zanima me , če bi lahko tako cisterno za vodo, uporabil kot greznico?

https://www.google.si/search?q...334&bih=646

1000l, bi bilo dovolj kapaciteta za 14dni?

Potem pa bi vsakič po koncu sezone naročil črpanje dreka?


Je tudi opcija, da tisto drekavo vodo iz te cisterna, črpam s kakšno pumpo 5metrov višje in 15metrov dlje, v staro greznico?


Hvala vsem za predloge, jih bom potreboval še kar nekaj.


Black
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Če že potem narediš jašek in noter potopno pumpo za umazano vodo pa porečrpaš v staro greznico. Čeprav spet...ne vem če je dobro za pupmpo da je glavnino na suhem (bi jo moral vsaj sprati).

Za 14 dni letno...se splača to imeti?..celo življenje na isti plac na morje?
Če je odgovor ja...razmisli o oddajanju.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Stara bo uporabna samo še do...hm 2017 pol je EU direktiva al ta biowhatever al pa kanalizacija
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Ekonomske logike ni, se strinjam...

Je pa lepo okolje in mir, kar mi odtehta tudi kakšen €.

Problem je, ker je hiša zgrajena v živi skali, stara greznica je 5m nad nivojem hiše in pa 15m stran.

Za hišo je nekaj prostora kamor bi namestil neko cisterno 1000-2000l in potem ob koncu oddiha vsebino prečrpal v zgornjo greznico?
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Situacija je taka:


1995872-kopalnicadalmacija.jpg
 

Priponke

  • 1995872-kopalnicadalmacija.jpg
    1995872-kopalnicadalmacija.jpg
    27,6 KB · Ogledi: 591
Nazadnje urejeno:

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Kakšna ideja, kako izpeljati zadevo z nizkimi stroški?

Moja ideja je, da bi se voda iz wcja in tuša po cevi izlivala v nek zbiralnik v katerem bi bila "drek pumpa", ki bi to umazano fekalno vodo porinila 5m visoko in 15m daleč v staro greznico...

Ne vem kako in pa kaj naj naredim, sem še v fazi načrtovanja

Black
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
iz cisterne ti bo smrdelo , drek ti bo plaval na površju, ali pa se bo sprijel na dnu
bilo bi dobro da v to cisterno napelješ preko malega kompresorja zrak ( cena pod 100€ za ribnike ) da vse brbota in da bakterije razgradijo kar je za razgraditi
potem bo tudi lažje črpati oz ne bo težav
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.883
113
pri taščici
A lahko ločiš wc odplake od drugih?(tuš, kuhinja?)
črpalke ki bi črpala wc papir najbrž ne obstaja....
Ne vem pa kako je z mlinčki ki se dobijo za mletje večjih kosov fekalij.


1000l za 14 dni za koliko oseb.?
Za eno ja, za 5 pa skoraj zagotovo ne, sploh če misliš vso vodo "zbirati" v greznico.
pomisli koliko litrov vode porabiš za eno splakovanje wc (5-10) koliko vode porabiš za eno tuširanje (10-50).
Pri petih ljudeh jo lahko nafilaš v nekaj dneh, sploh če nisi varčen z vodo.
ampak če imaš črpalko, le to poženeš za nekaj minut vsak dan pa je zadeva prečrpana v višjo greznico.
Če pa imaš potopno črpalko pa je tako "pametna" da se bo sama vžigala ko bo posoda polna in ugašala ko bo prazna. Samo papirju in večjim trdim delcem moraš preprečit dostop do črpalke.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Kakšno cisterno mi predlagaš za zbiranje, velikost in izvedba?

Sem razmišljal, ko bi recimo malo cisterno napolnil z 100-200l, bi vsak večer prižgal drek pumpo v cisterni in vsebino prečrpal v zgornjo greznico?

Black
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.883
113
pri taščici
Sicer pa tisti 1000l zabojnik bo OK, lahko dva vzporedno vežeš in boš imel 2000l. Da pa vodo ki ni "močno" obremenjena s kemijo spustiš direkt v naravo pa ni variante oziroma si toliko ekološko ozaveščen
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A lahko ločiš wc odplake od drugih?(tuš, kuhinja?)
črpalke ki bi črpala wc papir najbrž ne obstaja....
Ne vem pa kako je z mlinčki ki se dobijo za mletje večjih kosov fekalij.


1000l za 14 dni za koliko oseb.?
Za eno ja, za 5 pa skoraj zagotovo ne, sploh če misliš vso vodo "zbirati" v greznico.
pomisli koliko litrov vode porabiš za eno splakovanje wc (5-10) koliko vode porabiš za eno tuširanje (10-50).
Pri petih ljudeh jo lahko nafilaš v nekaj dneh, sploh če nisi varčen z vodo.
ampak če imaš črpalko, le to poženeš za nekaj minut vsak dan pa je zadeva prečrpana v višjo greznico.
Če pa imaš potopno črpalko pa je tako "pametna" da se bo sama vžigala ko bo posoda polna in ugašala ko bo prazna. Samo papirju in večjim trdim delcem moraš preprečit dostop do črpalke.

Hvala za info

Kam potem z wc papirjem?

Načeloma bo za 4 osebe, 2x3 na leto po 10dni.

Vsebino bi vsak večer prečrpal v zgornjo greznico, ki se ni napolnila v 30letih, sigurno nekje pušča
cool-1.gif


Mi lahko predlagaš pumpo za fekalno vodo in pa izvedbo cisterne?

Kot sem napisal, je vikend 600km iz Lj, na Jadranski obali, dostop je otežen trgovine z gradbenim materijalom pa tudi ni za vsakim vogalom...

nahrung002.gif


Black
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.883
113
pri taščici
cisterno se najbrž da naredit "diht" pa odduh nekam čez streho, ali kam drugam.
ne bo pa apetitlih rokovat z pumpo če se bo zabasala ali kaj drugega.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Ja upam, da bo pumpa zdrzala, hahhaha

Mi lahko poveš kakšne se te pumpe, kje se jo nabavi?

Misliš, da bi potem tista cisterna za vodo bila ok opcija?

Kar s predlogi na dan, vse opcije so odprte, razen priklopa na kanalizacijo, ker je tam še ni...

Black
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Naredi sistem dvoprekatne greznice, lahko je tudi iz dveh plastičnih cistern. Bistveno je da se fekalje iz hiše zberejo v prvi posodi kjer se trdi delci izločijo na dno, "redkejši del" fekalij pa gre v drugi prekat (pretočna cev ali še bolje stena mora bit na vrhu prve posode, naj bo čimvečja površina tako da se nivo vode ki pretaka minimalno poviša in se s tem onemogoči plavajočim trdim delcem da padejo v drugo posodo/prekat). V drugi posodi bi načeloma moral dobit precej čisto vsebino ki se jo lahko črpa preko potopnih črpalk za umazano vodo.

Glede na neredno uporabo boš pač črpal odvečno vodo ko se bo nabrala, v prvem prekatu boš imel pa na dnu trde delce. Včasih so take greznice (trdi del) pri 24/7 uporabi pucali 1x letno ali še to ne pri prostornini okoli 1000l tako da v tvojem primeru bo 10 let mir (potem pokličeš cisterno za praznjenje ali pa pač sam spucaš usedlino [če boš to naredil pred začetkom nove sezone bo usedlina lepo zbita na dnu v obliki "zemlje"]).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.883
113
pri taščici
take potopne črpalke sem milsil
https://www.google.si/search?q...366&bih=643

tisto kar vidiš na kablu je potopno stikalo.
Ko visi navzdol ( ni v v vodi) je ugasnjena, ko je v vodi, plava na površini in je prižgan. Je pa res da bi moral ob tej avtomatiki skrbeti, da ti papir ne zabaše odprtine za dostop vode na dnu črpalke. najbolje bi bilo da bi jo obesil nekam na sredino višine cistene. Tako se bi izognil črpanju težkih delcev na dnu in plavajočih delcev na površini.

Kje jo boš pa kupil 600 km daleč pa nimam pojma.
Jo pa prinas dobiš "vse povsod od lidla naprej" (mislim da tudi hoferja občasno). Gradbene štacune jo pa imajo na zalogin najbrž
 
Nazadnje urejeno: