Cisterna za vodo ali greznica?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Bojler se dobi za 100, ne vem kaj smatral ureditev elektrike 250. Za bojler rabiš eno vtičnico, v skrajni sili ga lahko tudi na podaljšek rukneš. Če pa se greš generalno obnovo bo pa 250 najbrž premalo. Sem nekaj podobnega pomagal v SLO pa vem kako prazniš denarnico za malenkosti(omarica, varovalke, kzs, stikala, luči, doze, kabli, vtičnice, vsaka malenkost je 10 evrov.....o kupuješ budget luči in stikala.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Bojler se dobi za 100, ne vem kaj smatral ureditev elektrike 250. Za bojler rabiš eno vtičnico, v skrajni sili ga lahko tudi na podaljšek rukneš. Če pa se greš generalno obnovo bo pa 250 najbrž premalo. Sem nekaj podobnega pomagal v SLO pa vem kako prazniš denarnico za malenkosti(omarica, varovalke, kzs, stikala, luči, doze, kabli, vtičnice, vsaka malenkost je 10 evrov.....o kupuješ budget luči in stikala.

Vem kako je, trenutno sem sredi prenove stanovanja v Lj, denar kar bezi...

Morda bo morala delna prenova hise pocakati na drugo leto, ker se res ne mudi, imam v Lj se dosti dela in pa opravkov...

Sem pa racunal za Hrvasko nekje 3000/3500€

Priklop in cevi nekje 1500

1500e pa se za cisto osnovno kopalnico

Ne potrebujem tusa za 1000 kot v Lj

Rad bi samo zminimiziral stroske za hiso, ki je v uporabi max 20dni letno...

Vem pa, ce bi se hiso uredilo po modernem standardu, bi jo koristili tudi drugi sorodniki in bi bilo to dobro za nepremicnino, ker prazna hisa hitreje propada...

Black
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Imam še eno idejo, direktno nad "kopalnico" je tudi manjša terasa.

Ideja je taka, da bi na teraso namestil 500-1000l plastično cisterno, v njo z šlavfom natočil vodo, ki bi potem z naravnim padcem tekla po ceveh v kopalnico?

Prilagam sliko.

Black
1998561-kopalnicadalmacija3.jpg
 

Priponke

  • 1998561-kopalnicadalmacija3.jpg
    1998561-kopalnicadalmacija3.jpg
    36,6 KB · Ogledi: 250

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Pa še sonce bi jo ogrevalo, ne potrebujem bojlerja...???

Bi bil pritisk dovolj velik za tuširanje, itd...

Black
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Pritisk bo dovolj velik, tu ne bo problema.
Obvezno uporabi posodo in cevi, ki ne prepuščajo svetlobe, da preprečiš nastanek alg.
Ker je hiša že v letih ne bo odveč razmislek o statični obremenitvi terase.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Višinska razlika med cisterno na terasi in tušem bo koliko? 1m?. Cisterna bo položena na stropu kopalnice?
Teklo sicer bo,ampak to je samo 0,1bara pritiska, tako da....slab tuš bo to. Predlagam, da dobiš ”zanič” bojler ki pa še drži vodo (sosed je vrgel iz kurilnice pozimi 300l bojler ker mu je spustil izmenjevalec, zate bi bil dober), ga pobarvaš na črno in položiš na teraso. Za neko skromno tuširanje je dovolj tudi 80l bojler (z njim v vročih dneh dobiš do 200l vode za tuširanje), Dokler ne boš na vodovodu ne boš imel neomejeno.
Če že hočeš varčevati z elektriko. Vendar ti pozimi ne sme zmrzniti voda v njem (praznjenje bojlerja). Če je minus ena ali dve ni panike, če pa zamrzne morje, pa ni hudič da ne bi tudi tvoj bojler trd ratal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
1000l na teraso zna biti že statični problem. Ne vem kako močna je terasa, kakšen razpon podpor. Predlagam bojler, narediš kar tako da bo pod tlakom kot običajni električni, samo da ga bo grelo sonce. Lahko pa kupiš nov bojler, mu odstraniš izolacijo in pobarvaš. Če bo kak dan brez sonca, še vedno lahko na elektriko pogreješ vodo v njem. Sicer bo nekaj več izgub tisti dan ampak...ne rabiš veliko greti vode, za tuširanje je dovolj 30-35C, v zimskem času okoli 40.

Če bi ga vozil 600KM daleč imam enega 80 l ugodno. Dela, priklopljen še na omrežje, samo od jeseni počiva, ker sedaj mi sonce in drva grejejo vodo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
V reklami Bauhaus imaš potopno črpalko za okoli 30 evrov se mi zdi. Imaš pet let garancije, za velikost trdnih delcev piše do cca 30mm (halo?). Še nekaj metrov cevi (alkaten) kako spojko pa imaš zadevo rešeno glede prečrpavanja fekalij v višjo greznico.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
V reklami Bauhaus imaš potopno črpalko za okoli 30 evrov se mi zdi. Imaš pet let garancije, za velikost trdnih delcev piše do cca 30mm (halo?). Še nekaj metrov cevi (alkaten) kako spojko pa imaš zadevo rešeno glede prečrpavanja fekalij v višjo greznico.

Kaj pa drek in papir, bi slo skozi?
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Višinska razlika med cisterno na terasi in tušem bo koliko? 1m?. Cisterna bo položena na stropu kopalnice?
Teklo sicer bo,ampak to je samo 0,1bara pritiska, tako da....slab tuš bo to. Predlagam, da dobiš ”zanič” bojler ki pa še drži vodo (sosed je vrgel iz kurilnice pozimi 300l bojler ker mu je spustil izmenjevalec, zate bi bil dober), ga pobarvaš na črno in položiš na teraso. Za neko skromno tuširanje je dovolj tudi 80l bojler (z njim v vročih dneh dobiš do 200l vode za tuširanje), Dokler ne boš na vodovodu ne boš imel neomejeno.
Če že hočeš varčevati z elektriko. Vendar ti pozimi ne sme zmrzniti voda v njem (praznjenje bojlerja). Če je minus ena ali dve ni panike, če pa zamrzne morje, pa ni hudič da ne bi tudi tvoj bojler trd ratal.

Razlika bo 1meter, bi si lahko za vecji pritisk pomagal s kaksno crpalko?

Staticno je zadeva taka: terasa je del zgornje betonske plosce, debelina 12/15cm, podprta je z dvema zelezobetonskima stebroma premera 30cm in z zidom debeline 12cm na eno stani, velikost terase je 2x2m

Se mi zd, da bi lahko v tej cisterni tudi dobro nadzoroval mikrobiolosko kakovost z dodajanjem klora.

Hanzi hvala za ponudbo, res pa ne bi tovor zadeve 600km dalec.

Black
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Drek se iz klobase po vsej verjetnosti hitro razdrobi po naravni poti, kdaj se pa papir pa ne vem. Če je ne bi vrgel ja dno, potem več kot da papir zabaše vstopne odprtine ne more biti. Problem je že v sami odvisno cevi,ki bo dimenzije cole ali malo več......
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Ravno gledam reklamo, tista mocnejsa je 40e
aplauz.gif


Je v isti reklami tudi vodovod/hisna crpalka 99/119e---imas kaksno mnenje?

nahrung002.gif


Black
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Pozitivno je to da ne komplicirajo z garancijo vsaj pri alpha tools orodju in da jo imaš 5 let.
Minus je pa to da je Lj 600km daleč. Če imaš kak Bauhaus bližje (ali kaj podobnega na bau) potem bi jaz vzel. Vodovod bo najbrž ok, pumpa za fekalije pa vprašaj v bau. Več kot 40 evrov ne moreš izgubiti. Toliko te bo po koncu dopusta stal odvoz fekalij.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pozitivno je to da ne komplicirajo z garancijo vsaj pri alpha tools orodju in da jo imaš 5 let.
Minus je pa to da je Lj 600km daleč. Če imaš kak Bauhaus bližje (ali kaj podobnega na bau) potem bi jaz vzel. Vodovod bo najbrž ok, pumpa za fekalije pa vprašaj v bau. Več kot 40 evrov ne moreš izgubiti. Toliko te bo po koncu dopusta stal odvoz fekalij.

Hvala Hanzi, bom verjetno vzel oboje, hišni vodovod in pa to pumpo, če ne bo šlo sem porabil samo 40€...
aplauz.gif


Hišni vodovod iz kataloga pa tudi mislim, da bo ok za 100€

700w, globina črpanja 8m, višina potiska 40m, tlak4bar
sprasujem se.gif


Hvala vsem za pomoč, morda vas bom še kaj vprašal

nahrung002.gif


Še enkrat več se je Alter forum izkazal kot odličen portal raznih mojstrov in dobrih nasvetov!!!

Black
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Pritiska za tuširanje je več kot dovolj. Morda več kot dva bara.
Ne pozabi, da je iztok iz posode spodaj in ob polni posodi teža vode ustvari dodaten pritisk.
Manj ko je vode v posodi manjši pritisk deluje na iztok.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Sicer ne vem od kje ti podatek da bo imel 2bara. Jaz imam v šolskem spominu ki je sicer star že dve desetletji, da vsakih 10m višine vode povzroči tlak en bar. Se pravi bi moral imeti cisterno 20m višje od tuša, da bi dosegel tlak 2bara.
Poleg tega imam izkušnjo od staršev ki imajo črn bojler na prosti pad. Višine je cca 4m, pa pozabi da bi imel tlak podoben tistemu na pipi.
 
Nazadnje urejeno: