Čiščenje zobnega kamna brez zobozdravnika ?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Je pa nekaj dni po čiščenju prav čuden občutek v ustih.
Je že ene pet let minilo, bo treba spet kaj v kamnolom iti.
Imam čez dva mesca zobarja ( po cca dveh letih se mi zdi, tok tok imam zadnja leta mir s temi zobmi,). pred petnajsitimi leti sem imel skoz sitnosti... očitno sem imel šalabajzerja pa tudi sam sem bil precej bolj malomaren pri čiščenju zob (pa še sedaj sem daleč od "rednega in pravilnega umivanja zob)
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Te paste ti ne bodo očistile zobnega kamna, ker se ta ne nabira na površini zob, ampak na stiku zob-dlesen-korenina. Te paste so v bistvu polir paste, ki abrazirajo sklenino in naredijo več škode kot koristi. Torej, edina pot za odstranitev kamna in s tem zmanjšanja tveganja za parodontozo je obisk zobarja (higienika), ki s posebnim svedrom odstrani kamen izza dlesen. Če imam prav (seveda imam), pa še naj potrdi forumski zobar.
wink-1.gif

Lahko se nabira tudi na površini zob, je pa res, da ponavadi ravno na robu dlesni, ker se fiziološko tam nabirajo obloge.

In pa ne odstranjuje se s svedrom ampak z ultrazvočno konico, ki je gladka in naj nebi poškodovala zob.
No, saj zato sem pa omenil, naj potrdi strokovnjak.
wink-1.gif
-del o tem, da pomaga edino čiščenje- "moja" zobarca priporoča odstranjevanje enkrat letno (to dela higieničarka, cca 50 eu pride), mislim pa, da je koristno. Parodontax zobna pasta pa tudi ne škoduje ob primerni uporabi, kolikor vidim..
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jaz najbl toplo in močno priporočam tole ordinacijo zobni kamen

sam se bojim zobarja, bzzzzz itd. pr njej sem se sprostil, bil k doma. res zakon punca. priznam pa, da sva prjatla in da je njen dec best of prjatu. tko da mogoče sem mal pristranski. sam punca lepo pove kaj dela, razlaga.

pa ne ji težit za popust k poznate softija ampak dejte men zs pa vam uredim termin. k ona ne pozna softija.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Te paste ti ne bodo očistile zobnega kamna, ker se ta ne nabira na površini zob, ampak na stiku zob-dlesen-korenina. Te paste so v bistvu polir paste, ki abrazirajo sklenino in naredijo več škode kot koristi. Torej, edina pot za odstranitev kamna in s tem zmanjšanja tveganja za parodontozo je obisk zobarja (higienika), ki s posebnim svedrom odstrani kamen izza dlesen. Če imam prav (seveda imam), pa še naj potrdi forumski zobar.
wink-1.gif
Nisem strokovnjak za te zadeve, samo odkar jaz to počnem na tak način, kot sem opisal, in to opravim tri do štirikrat na leto, nimam nobenih težav z zobnim kamnom, in tudi , ko pridem k zobarju zaradi drugih težav, ni nikdar potrebe po čiščenju zobnega kamna.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Te paste ti ne bodo očistile zobnega kamna, ker se ta ne nabira na površini zob, ampak na stiku zob-dlesen-korenina. Te paste so v bistvu polir paste, ki abrazirajo sklenino in naredijo več škode kot koristi. Torej, edina pot za odstranitev kamna in s tem zmanjšanja tveganja za parodontozo je obisk zobarja (higienika), ki s posebnim svedrom odstrani kamen izza dlesen. Če imam prav (seveda imam), pa še naj potrdi forumski zobar.
wink-1.gif
Nisem strokovnjak za te zadeve, samo odkar jaz to počnem na tak način, kot sem opisal, in to opravim tri do štirikrat na leto, nimam nobenih težav z zobnim kamnom, in tudi , ko pridem k zobarju zaradi drugih težav, ni nikdar potrebe po čiščenju zobnega kamna.

in s katero pasto to počneš?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Zakaj imam občutek,da se nekateri bojite zobarjev oz njihovih uslug? :evil
Ps..ravnokar cakam pred ordinacijo
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Samo zaradi tega, ker zobarji dejansko ne delajo uslug ampak opravljajo storitve.
wink-1.gif

Boš kmal vidu
evil.gif
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi: in s katero pasto to počneš?
Na tej tubi, ki je sedaj pri hiši piše: "PEARL, pasta za poliranje zob. Nežno odstranjuje obloge in obarvanost z vaših zob".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Flourid ni tako nedolžna zadeva...pomoje je to razlog, da se je več ne dobi.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Ga nima vsaka zobna pasta?

Naj bi ga imele vse. Čeprav ene "natur" zobne paste ga nimajo.

Glede škodljivosti ne bi vedel, ampak glede na to da se to povsod po Evropi uporablja, bi rekel da je zadeva varna.
Je pa zadeva zelo učinkovita, saj je kariesa _precej_ manj kot preden so začeli dodajati fluor v zobno pasto.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Ja, npr. Himalaya ga bi naj imela v neki naravni obliki, karkoli to pač pomeni. Paste čisto brez fluorja sicer ne poznam, sicer pa pogoltneš je minimalno.
Američani pa ponekod fluor dodajajo kar v pitno vodo.

Glede odstranjevanja zobnega kamna pa sem nekje videl, da si umivajo zobe z mešanico soli in sode bikarbone. Učinkovitosti te metode ne poznam.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Ga nima vsaka zobna pasta?

Ne.

Jaz uporabljam zadnji mesec tole: http://www.zdrav-nasmeh.com/products/Zobna-pasta-Curaprox-Enzycal-ZERO.html

Sem spraševal v eni drugi temi, kaj pravijo naši zobozdravniki o flouridu pa ni bilo odgovora. Na netu so različne informacije in glede na to, da moja prehrana ne vsebuje veliko hidratov, se ravno ne bojim za karies.

Drugače pa ga je ponavadi v pastah cca 1500ppm, oz 1.5ml, tista za beljenje zob pa ga ima celo 50ml.

Pri meni so problem krivi zobje in se tam nabere kamen, kjer pride zraven ščetka pa ga ni, tako da mi tudi pasta ne bi pomagala, rabim težko mehanizacijo
wink-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Glede odstranjevanja zobnega kamna pa sem nekje videl, da si umivajo zobe z mešanico soli in sode bikarbone. Učinkovitosti te metode ne poznam.

Kemično odstranjevanje zobnega kamna ni priporočljivo, saj s tem tudi zobe najedaš. V poštev pride edino mehansko čiščenje.

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Drugače pa ga je ponavadi v pastah cca 1500ppm, oz 1.5ml, tista za beljenje zob pa ga ima celo 50ml.

To ne moreš kar tako pretvarjati iz ppm v ml. Enota "ppm" pomeni parts per million. Če pretvoriš v procent je to 0,15%. Direktna pretvorba v mililitre pa odpade, saj je en delec NaF (zloglasni fluor) precej manjši od enega "delca" (beri: molekule) zobne paste. Če pa bi že predpostavil enakost delcev, pa bi pri standardni 75mL zobni pasti bilo le 0,11mL fluora.

Drugače pa zadnji stavek opisa zobne paste pove vse
bonk.gif

Citat:
Primerna je tudi za uporabo v času homeopatskega zdravljenja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
To je res ja, ampak glede flourida so ga včasih dodajali tudi v pitno vodo, potem pa so to skenslali v EU, v USA pa je še dovoljeno...

Pomoje ni frke v teh mikro količinah, kot je v pastah, ampak 50ml (tolikot kot je v tisti pasti za beljenje) je pa kar zajetna količina bi rekel.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Od kod tebi 50mL?

Citat:
Most toothpaste today contains between 0.22 percent (1000 ppm) and 0.312 percent (1450 ppm) fluoride, usually in the form of sodium fluoride or sodium monofluorophosphate (MFP); 100 g of toothpaste containing 0.76 g MFP equates to 0.1 g fluoride.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fluoride_therapy#Toothpaste

EDIT: pri nas je "standard" 1450 ppm.
 
Nazadnje urejeno: