Čiščenje opreme in sterilizacija

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Obstaja milijon razlogov in zelo verjetno gre za okužbo z eno izmed mlečnokislinskih bakterij. Ampak dokler ne vpliva na okus : relax and have a beer...

Začni se sekirat, ko bo postalo pivo kislo in/ali smrdeče. Naslednjič pa vseeno uporabi razkužilo na osnovi fosforne kisline. Starsan in derivati.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Lahko da gre za okužbo, lahko pa tudi ne. Preventivno razkuži vso opremo. Z starsanom, oxijem in podobno ne boš naredil veliko, to se uporablja na čistih površinah in pri okužbi ne bo veliko pomagalo. Raje uporabi pravo razkužilo na osnovi klora. Jaz uporabljam arikino neodišavljeno ki pobije vse živo. Naredim 2-5% mešanico z vodo in notri namakam vso opremo. Spiram obilno z vročo vodo da klor čimprej izhlapi.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Se popolnoma strinjam - za razkuževanje (plastičnih) fermentorjev tudi jaz uporabljam neodišavljeno varikino, ki se je izkazala za zmagovalno kombinacijo. Samo enkrat sem pred leti celo kuho spustil v kanalizacijo, ampak odkar uporabljam varikino se okužba ni ponovila. Seveda je potrebno izdatno izplakovanje, tik pred polnitvijo pa še razkuževanje s starsanom. Saj ne vem če je potrebno, ampak za tistih par ml razkužila mi je vseeno.
 

Podobne teme