Chip tuning - razlicne cene

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.939
5.472
113
Za hobby....če ti je 3-4ti avto pri hiši te baš boli...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.539
9.223
113
Itak, pa popoldne po šihtu pred večerjo ga menjaš brez posebnega orodja.
Pa ti rabljeni so vsi tam do 60k km, pa olje menjano na 10k km. Novi v bistvu.
Jaz sem nehal brati pri tem:
Morda podzavestno želim da zaruži...
To je tipično ''opravičevanje'' stvari, za katere se podzavestno zavedaš, da so neumnosti. Potem pa kao saj si nekak to želim. Loool.
Če bi bil dec, bi noter v olje lepo zmetal malo žagovine, zagnal motor in evo ti, bi dokazal, kaki džek je, ko potem še motor menja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.539
9.223
113
Karkoli dela je njegovo delo, čas in denar. Ampak tako kot pri veliki večini “stylinga” se je najprej smiselno vprašat, če je to pametno delat ali je bolje noge na mizo vrečt in pivo pit.
Ko dodaš zraven neumnosti v smislu si želim, da zariba, pa itak veš, kje si.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Kar bolečina vidim. Ste vsi pobrateni s tremi Slo tunerji ali kaj? Meni bo ribnil motor, ker mi je delal nekdo ki obvlada..medtem ko slovenski tjuner pa za dvojno ceno motor v bistvu revitalizira in mu podari večno življenje!
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.539
9.223
113
Zakaj delaš norca iz sebe? Sam si napisal, da ti nekateri niso hoteli tunat. Torej? Vsaj jaz nisem napisal, da si bedak, ker nisi šel k slo tunerjem ampak ali si se vprašal zakaj ne tunajo oz. so ti odsvetovali. Pa napisal sem ti PRAKTIČEN primer kolega.
Potem se pa tolažiš, da si itak želiš, da crkne, pa potem nas obkladaš, da smo nekaj zlizani.
Upam, da nisi tako preveril zanesljivost tunerja kot si preveril, da obstaja original HW za tunanje, ki si ga kupil.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.939
5.472
113
Pa ok....on to dela za svoje veselje....ne za tvojo jezo :D
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
jezek Pohvalno. Testni primer in gremo dalje. Ne razumem res te čudne jeze, kar nekaj, luna seka, lunatics, sej bo kmalu veseli december, se boste mal pomiril. :nazdravje:
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Saj je razumljivo, uporabnik z imenom @žalosten že po teoriji ne more biti srečen...pa grize vsepovprek. Ta forum naj bi bil zabaven in poučen...tako da gremo dalje:
Peti dan od čipanja vse še dela. Nekega brutalnega pribitka ni, nasplošno bolj elastičen in pa lepo potegne med 70 in 140. Maximalne še nisem testiral ker ni bilo prilike in prej bom še malo opazoval. Pospeška od 0 ne testiram, ker imam prvo sklopko in dvomasnega. Motor na splošno teče bolj mirno (morda na to vpliva advanciranje vbrizga in potencjalno so se injektorji malo spucali zaradi povišanega tlaka goriva). Adblue in dpf ne javljata težav, zadnja regeneracija se je izvedla 50km od čipanja, zdaj je 250 od čipanja in se še ni, kar je dober znak. Saj v dpfju je 1,5g (pred regen je bilo cca 10g). MAF ne javlja težav (to se bo morda spremenilo ko bom vgradil k&n filter, saj gre za oljni tip (pralni, kao 1mio km trajen), ki baje rad zjebe maf. Glede na to, da je maf star 8 let in 150000 mu itak ne bi skodila menjava (60€), ampak otom-potom. Poraba je (kolikor sem lahko opazil pri teh 250prevozenih) 1 liter višja, sem se pa poigraval z gasom. Pri kruzanju bi znala biti ene pol litra nizja (komp kaže 3.2 kjer je prej kazal 3,9). Temp vode, olja in nafte so enake kot prej. Noben računalnik ne zaznava nobene napake, niti prehodne (diagbox pri ugasnjenem, v leru in med vožnjo). Javim ko mi poči blok ali glava! Sredico turbine že guglam, za vsak slučaj.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Aja, zvečer sem od Kitajca kupil še Kess obd škatlo, da se lotim še prastarega c8, ki se dela prek obd (136 na 180 konjev).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
Ja pa sej je to naredil na svojem avtu, nekateri pa skačete kot, da bi šlo za vaš avto
jaz vidim bolj problem, da se potem tak avto prodaja, in naslednji kupec , ki ze tak nima denarja, se še 2x nategne. (pusti one scene, da on tega tak ne bo prodajal in podobno blef fore)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Uuuu, pazi to! Nova Slo posebnost: družbeno odgovorno lastništvo vozila! A folijo loh z zicev potrgamo...da ne bo zanamec dobil flekov po stegnih? A če je čipan za 500€ pa lahko kupcu zamolčimo ta podatek?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
bolje, ampak ponavadi se podatek o čipanju lepo zamolči, in potem se novi lastnik je.be s težavami. Takšna je pač žalostna resnica.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Ja ampak kaj ima prodaja avta in prikrivanje podatka z mano? Tema je cena cipanja. Slucajno je sovpadlo, da je bila aktivna debata ravno ko sem jaz kupoval hw za cipanje. In sem navedel svoje cene. Nato pa se je usulo po meni.... Jaz sem korektno navedel ceno, postopek in rezultat. Nekoga pa je zmotilo to, da se nekdo loti cipat sam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
jaz sem pisal na splošno o čipanju, čipancih in podobno... Si se pa našel očitno, da si se tako vnel. Jaz imam sicer isto mnenje, o tem ali delaš v lastni režiji ali p pa nek majster v kleti na valjih.
Na koncu dneva še vedno najbolj zaupam proizvajalcu, da ve kaj dela, ko zapeče program v motorno elektroniko.