Chevrolet Bolt / Ampera-e

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Pričakovana novica
zmaga.gif

Ampak...kaj pa je s tisto pravo Ampero (novi Volt z oplovo značko)?
crazy1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
MMC:
Citat:
Opel leta 2017 z električno ampero-e
Uradna najava novega modela

Mary Barra, predsednica in izvršna direktorica družbe General Motors, je na simpoziju CAR v Bochumu napovedala, da bo Opel kmalu predstavil novo, cenovno dostopno električno vozilo z večjim dosegom, ko je to primer pri današnjih električnih vozilih.

Mary Barra je izdala, da se bo električni avtomobil imenoval ampera-e, v njem bo prostora za pet potnikov, prtljažnik bo primerljiv s klasičnimi kompaktnimi vozili, v prodajne salone pa prihaja leta 2017. Vozilo je sorodno pred kratkim predstavljenemu električnemu vozilu chevrolet bolt.

Več kot 300 kilometrov z enim polnjenjem
"Ampera-e bo pomenila velik preboj pri prodaji električnih vozil, saj bo prvo električno vozilo, ki bo ob pristopni ceni omogočalo daljši doseg z enim polnjenjem baterije," je na industrijskem simpoziju povedala Američanka.

Dodala je, da bo imela ampera-e večji doseg z enim polnjenjem od večine danes znanih električnih vozil, ki so na prodaj v Evropi. Električni chevrolet bolt sicer obljublja okoli 320 kilometrov dosega s polno baterijo.

Izvršni direktor skupine Opel Karl-Thomas Neumann je prepričan, da bo ampera-e pomenila mejnik za električno mobilnost, čeprav ni povedal, koliko je sprejemljiva cena za električno vozilo. Inženirji so izjemno plosko baterijo, ki električnemu motorju zagotavlja energijo, namestili pod dno vozila, zato je potovalna kabina prostorna.





http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilnost/novice/opel-leta-2017-z-elektricno-ampero-e/385764
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
2017 je še daleč
wink-1.gif


Za enkrat sem zadovoljen s svojo Ampero, tako da se mi nikamor ne mudi.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Andy, vem da sem že zasledil, da si napisal stroške servisa, porabe, zavarovanja... Pa da ne iščem predolgo, mi lahko napišeš stroške rednih servisov za tvojo Ampero, kdaj se delajo in kaj se na njih naredi?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Vsako drugo leto (sodo leto) je menjava olja z motornim filtrom in filtrom kabine, na liha leta pa je checkup (cca. 60 EUR).

Motorno olje sem kupil originalno - 5 litrsko kantico Dexos 2 za 25 EUR v Škofji Loki, na AT Vis stane 1 liter olja 18 EUR. Filter kabine je bil 40 EUR, za filter motornega olja se pa zdajle ne spomnim. Bi moral doma pogledati, kjer hranim v mapi vse papirje, račune in dokumentacijo od Ampere.

Poraba ICE je odvisna od količine bencina, ki ga porabiš. Poraba elektrike je 1.5 EUR //100km poleti in cca. 2 EUR/100km pozimi - polnjenje v nizki tarifi.

Zavarovanje imam cca. 750 EUR/leto, to je osnovno zavarovanje + polni kasko z vsemi dodatki. Imam pa 50% popust na obe zavarovanji.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Sicer mi ni jasno, v čem je finta, da se pri "navadnem" avtu z ICE motorno olje menjuje vsaj 1x letno, pri amperi pa na 2 leti. Dvomim da ima ampera toliko boljše olje in to po 1 letu je samo zaradi "življenske dobe" olja in ne zaradi obrabe. Obraba je v primeru določenega intervala prevožene poti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ampera ima tudi računalnik, ki meri delovanje motorja in 'obrabo olja', tako da če prideš do 0% prej kot v dveh letih, je potrebno menjati prej.

Ampak, do sedaj sem pri prvi menjavi olja, po prvih dveh letih, bil še na 83% kvalitete olja, trenutno sem pa na 85%, julija pa bom imel redni servis, kjer bom imel tudi menjavo olja, ker bo Ampera stara 4 leta.

Sem pa na malo čez 99.000km, tako da bom kmalu obrnil 100.000km.

Olje je pa polno sintetično, zato lahko zdrži 2 leti.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Potem pa zanimivo, da za ICE avte in tudi sintetično olje, pravijo menjava na 2 leti, ker drugače že olje samo po sebi zgubi "lastnosti", pa če narediš 1 ali 10.000 km.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Pri normalnem avtu z malo kilometrino olju naredis veliko skode (kratke vožnje), pri Amperi ICE deluje samo na "dolge proge".
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Saj zato sem omenil 1 leto, ker to bi naj bila življenska doba olja, ne glede na dejanske kilometre. Tudi če bi avto stal v garaži bi servis rekel, da je treba po 1 letu zamenjati in tudi garancija je odvisna od tega.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Ja,servis bi že rekel to,ampak v praksi pa nimaš prav. Ker ne moreš kar posplošit,da je življenska doba olja "ne glede na dejanske kilometre"
rolleyes-1.gif

Življenska doba olja v realnosti je zelo odvisna tudi od pogostosti uporabe in načina voženj. Če ti povem še bolj po domače: pri bencinarju ali dizlu,kjer boš mrzel motor štartal npr. 700-krat v enem letu,se bo olje verjetno bolj postaralo oz.izgubilo svoje lastnosti,kot pa pri Amperi,kjer boš bencinski motor prižgal (naprimer) cca.100-krat v dveh letih...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Preberi še enkrat kaj sem napisal...navaden avto 700 mrzlih vžigov na leto,..Ampera 100 mrzlih vžigov v dveh letih. pri prvem menjaš vsako leto,pri Amperi vsaki dve leti,ker si olje toliko manj uporabljal.
V čem je tukaj po tvoje goljufija servisa?