Čevapi na plinskem žaru

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Eni majo poj še bazene ;)

Kar pečem pečem na litoželezni plošči.. masa za cevape - probali par lokalnih mesarjev (ki so jih drugi hvalili alpa meso prnesli).. pa mi se najbolj sede Mercator iz sosednje občine
točno ja... eni imajo še bazene zraun.
Nabav dost robe, če bo spet kakšna karantena in mejni prehodi med občinami, da boš imel kaj počet
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Pa kje ste vi videli čevape pokrivat,pa počas pečit, pa s pivom zalivat, pa ne vem kaj se boste še spomnili . Vroča rešetka, položiš počakaš minutko do dve obrneš ponoviš čakanje, v naslednjih petih minutkah še malo pomešaš in to je to. Zunaj zapečeni ,v notranjosti sočni. Z vsakim pokrivanjem in počasno peko jih samo izsušimo. To govorim iz cca 30 letne izkušnje peke, res pa imajo nekateri rajši posušene svaljke, ki pa nimajo nič skupnega s čevapi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in Romzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če je govora o čevapih, mora biti dobra roba in dovolj vroč medij za peko. Lahko plehnat Gornec plata, lahko litoželezna ponev, lahko na rešetki na oglju.
Nobene znanosti.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Če je govora o čevapih, mora biti dobra roba in dovolj vroč medij za peko. Lahko plehnat Gornec plata, lahko litoželezna ponev, lahko na rešetki na oglju.
Nobene znanosti.

No ja, mam dva prijatla, ki uspeta vedno naredit žagovino in je boljše grist lubje iz drevesa... Pa masa od "tanajboljšega mesarja"...
Sem se navadu, da preden grem na piknik k njima se doma najem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Če boš predolgo peku bo vsaka masa na bilo katerem žaru, na koncu žagovina. Taki pol radi mal z pivom zalijejo, da mal navlažjo zadevo.
 
  • Haha
Reactions: lanos

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ja, poznam razne že narejene čevape. Čisto iz firbca bi se rad lotil svojih. Receptov je veliko, zato me zanima, če je kdo pripravljen deliti svojo naj metodo.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz sem se lotil, kako desetletje ali pa več nazaj...
In našel na googlu recepte za Leskovačke, Bosanske, Slovenske in ostale...
Hodu k mesarju in mu reku, zmelji mi toliko tega, pa tega, pa to... Pa doma mesu, pa začimbe, pa vraga in pol... Pa pol se zezat in na roke naredit pravo velikost...
Potem pa so bili kupljeni (žena je vedno kupla še "za ziher") boljši...
Probaj, eksperimentiraj, delaj, pa boš vidu...
Upam, da ti uspe in da boš potem recept delil tu... :)
 

Nekdoiznekje

Pripravnik
13. avg 2019
108
18
18
Čist osnovno, neki govejega mesa, neki svinjskega,(lahko je samo goveje meso, lahko so tudi, kura , zajc, koza, ovca, pes, mačka) gledat da ni vse borovo, cca 20% maščobe. Sol Poper vsega tulk da bo prav
po želji lahko dodajaš marsikaj drugega, česne, čebule, šalotke, ostale začimbe... razne sire,
sky is the limit.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
enkrat sem vprašu nekega tipa na sejmu (pozabu kje) kako dela čevape. Je rekel, da mu jih lokalni mesar dela in mi povedal kje. No, jaz pa nikol nisem šel po ta recept. JBG
Po moje bi pa kak mesar tud po želji naredil mešanco. Naprimer, da da notr tud ovčetino.... mačetino... ne vem....
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
Pa kje ste vi videli čevape pokrivat,pa počas pečit, pa s pivom zalivat, pa ne vem kaj se boste še spomnili . Vroča rešetka, položiš počakaš minutko do dve obrneš ponoviš čakanje, v naslednjih petih minutkah še malo pomešaš in to je to. Zunaj zapečeni ,v notranjosti sočni. Z vsakim pokrivanjem in počasno peko jih samo izsušimo. To govorim iz cca 30 letne izkušnje peke, res pa imajo nekateri rajši posušene svaljke, ki pa nimajo nič skupnega s čevapi.

Gradele varianta. To je to
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
matej1990

1591881354976.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz kupujem v mesnici Domes - Dol pri Ljubljani. Zaenkrat so mi bili najboljši.

Pečem pa na cca 200, odkrito. Ena stran v kosu, 2-3 minutke cca. Druga stran v kosu 2-3 minutke. Pol jih dam na posamezne komade in še malo ob strani popečem. Potem pa jih z lopatkom premetavam po rešetki, dokler ne ocenim, da so zunaj dovolj in hkrati notri ne preveč pečeni.

Ne pokrivam, ker jih nočem kuhat. Ne polivam... Na koncu pa še lepinjo popečem na maščobi od čevapov na žaru.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Takim jaz pravim hinavec. Namesto, da bi jih poučil "prave" peke, ju raje obrekuješ za hrbtom in na forumu. Verjetno imaš druge koristi od njiju.
To je isto kot v gostilni, ko te vprašajo če je bilo dobro. In veliko ljudi reče je bilo, tudi če ni bilo. Kar ni ok. Daj ljudje božji povejte kaj vas je zmotilo.