cesta Brnik

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Kako zabit moras biti, da cesto okoli letalisca Brnik sedaj speljes preko 4 rondojev po enopasovnici?! Normalno, da bodo rondoji zmanjsali povprecno hitrost, z enopasovnico so pa zmanjsali se pretocnost in ce smo vcasih leteli mimo letalisca +100kmh je sedaj dosezek, ce se kdo spomni prestaviti v drugo prestavo pri 40kmh, ce imas sreco poleg par tisoc kamionov, ki dnevno vozijo po tej cest, naletis se na lokalnega janeza s traktorjem, ki bale vozi in si ga najebal. :gorjaca: Fuck off in cez 10 let bomo spet prekopavali, ko bodo dvopasovnico čarali mi pa obvoze delali po lokalnih kolovozih. Pa to je še najmanjši problem, spet bo nekdo sluzil. Isto kot lokalno cesto prekopljejo 5x v enem letu, najprej plin rihtajo, zasujejo, potem vodovod, zasujejo, potem elektriko, zasujejo, potem se najde pa T2 z optiko..
 
  • Všeč mi je
Reactions: ambroz

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Pa pasovi v rondojih so v eno smer locebi z neprekinjenini robniki, v drugo smer pa z luknjami. Poleg tega me zanima kaksna je maximalna in kaksna povprrcna hitrost sleparja da zvozi tiste rondoje, ne da bi jahal robnike. Max 30, povprecna pod 20?

Ker ze v vsaki temi kolesarje omenjamo. Kdaj se bo dalo kulturno in brez prekrskov pripeljat od domzal do kranja s kolesom. Sedaj se ne mores, ker od Brnika do sencurja je prepovedan promet za kolesarje.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
ALTF: Kaj pa če vse skupaj sploh ni naključno? Sve naš narod to pozlati :p
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
ja normalno, da ni nakljucno ampak ocitno nihce tega ne vidi? vazn, da ima narod svoj blesav fuzbal, arbitrazo s hrvati in sardelice na losinju. pi.zda res so ljudje ovce.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja vsak tak rondo stane kak mio €, ker ga pač paca država, pol si je pa treba pri vsakem kaj novega spomniti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Cakaj, jaz (pa kak jado) jambram ze desetletje in me ze desetletje oblagatr s tem nazivom. A glej ga hudica, sedaj se v vsaki drugi temi jambra. A je to virus, katerega sva z jadotom uspesno zasejala?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Še tri poste nazaj si jamral, kako se ne da od Domžal do Kranja s kolesom. Obstaja najmanj 10 variant, kako od Domžal do Kranja prit, pa da te ni pol poti strah kater kamion ti bo čreva okol kolesa navil. In brniška cesta nikakor ni med njimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Cesta mimo letališča je res zgrešeno narejena. Trenutno je narejena tako, kot da bi vsak hip trle množica na ali iz letališča (prometa na/iz letališča pa tudi v špici ni hudega). In dejansko samo upočasnujejo, kao "umirjajo" promet.

Kamioni se res na veliko švercajo iz Gorenjske na Štajersko mimo cestnine in skoraj vedno naletiš na kolono in si zabezecan za tovornjakom vse od letališča do Domžal. Povsod omejitve in ogromno šoferjev, ki izven naselja in v naselju vozijo 65-70. Tempomat pač ni bil poceni v avtu, pa ga je treba uporabljat.

Druga stvar so table (ki jih v bistvu ni), ki so samo nad uvozom v krožnega in se slabo vidi kakšna je pretočnost krožišča. Veliko jih še obrača ali vozi preko robnikov.

In ja, kolesarska je narejena, trenutno pa res namenjena le sama sebi, saj imaš dejansko prepoved kolesarjenja od letališča do Šenčurja. Nedolgo nazaj je bila od krožnega pri Šenčurju proti letališču najprej tabla s prepovedjo za kolesarje, 100 metrov naprej pa tabla, ki je opozarjala voznike na kolesarje na cesti, pa so jo pred kratkim umaknili.

In če se bodo hoteli iti turizem v Cerkljah in na Krvavcu (bike park), bo to treba zelo kmalu porihtat!!!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Bike park na krvavcu ima s kolesarsko na brniku toliko skupnega kot s planiško velikanko. Drugače okoli Cerkelj so makadamske poti kar dobro označene. Če si s cestnim kolesom pa kot sem napisal je vsaj 10 variant kako se ognit brniški cesti. Ne želiš si tam vozit tudi če bi bla zlata kolesarska celo pot. Razen če imate kakšen poseben fetiš na bicikliranje ob kolonah kamionov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Najbrz.obstaja 100 cest po kateri prides iz domzal do kranja. Tudi tiste preko MB in po dravski kolesarski poti in preko Gorice in po soski kolesarski poti.
Se ze nekaj casa nisem peljal po cesti med cerkljami in Velesovim, imam pa v spominu da je sirsa kot ta mimo lahovc, brnika..... Mogoce bo res treba preko cerkelj s kolesom proti gorenjski.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Bike park na krvavcu ima s kolesarsko na brniku toliko skupnega kot s planiško velikanko. Drugače okoli Cerkelj so makadamske poti kar dobro označene. Če si s cestnim kolesom pa kot sem napisal je vsaj 10 variant kako se ognit brniški cesti. Ne želiš si tam vozit tudi če bi bla zlata kolesarska celo pot. Razen če imate kakšen poseben fetiš na bicikliranje ob kolonah kamionov.

Jogurti ljubljanskih mlekarn so boljsi ponekod v hoferju sploh.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
No, da ne govorimo kako izgleda vas, ko dobijo vascani v roke oblast. Primer vodice. Bolj zafukati se skoraj ne da ceste. Res imate pa bolj sposobnega zupana.
Pritoži se na DRSC. Oni so peljali projekt obnove in umirjanje prometa. Za nas je edina dobra rešitev obvoznica. Sicer pa očitno ureditev dosega namen če se dir(dre)kači pritožujete nad ureditvijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Vascani so pa sitnarili in kolicke zabijali v cesto in plocnike.
Sicer pa verjamem da bo samo na tak nacin enkrat obvoznica. Samo glejte da je ne boste spet prec obzidal.....
Imajo take idejo pri nas. Samo vi jo lahko se premikate, mi jo pa lahko samo se preko save pptem naredimo