Cerkvene zadeve

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Če nista prevelika, potem je morda rešitev za to:
"Uporaba posebne ureditve po plačani realizaciji je mogoča za tiste davčne zavezance, katerih vrednost obdavčljivega prometa v zadnjih 12 mesecih, brez DDV, ni presegla 400.000 evrov oziroma ni verjetno, da bo ta znesek presežen v naslednjih 12 mesecih. Davčni zavezanec lahko začne uporabljati to ureditev ne prej kot prvi dan svojega naslednjega davčnega obdobja, ki sledi mesecu priglasitve.
Pri uporabi posebne ureditve po plačani realizaciji nastane obveznost obračuna DDV na dan, ko davčni zavezanec prejme plačilo. Pravica do odbitka DDV pa na dan, ko davčni zavezanec izvrši plačilo."

kot napisano zgoraj, v praksi tole ne deluje, sem bedak šel celo probat pa si delat še s tem dodatno delo :eek:

ob tem pa mi itak v eno spreminjajo obdobje ddvja, malo mesečni, malo trimesečni, verjetno kak država denar rabi :)

tak da je že s tega vidika praktično nemogoče kakršnokoli planiranje sredstev
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Imam svoj d.o.o. zadnjih 19 let, na 7 let partnerstva z avstrijci. Svoj čas nas je blo 4 zaposlenih. Zadnja plača za zadnjega zaposlenega je bila 1000€ neto. Ko ni bilo več dovolj, smo se prijateljsko razšli.

Prijateljsko razšli....
hehe nared to v neki fabrki pa poročej...

si prej kolen prestreliš, preden koga odpustiš...
Ponavadi ko ni več je kapitalistični problem, ki ga radi ponavljate.

Bom kot zanimivost povedal, pr nas je par ljudi na spjih... ko so bli vsi pametni, da so premejhne plače. Zmenili smo se za urno postavko, ko delajo za nas. Večinoma projekti. Čez čas smo vprašali, koliko neto plače?

Slišati dve stvari
- kako je država požrta

Majstra si plačujeta 600 eur manj neto plače kot pa sta jo dobila v firmi. In sedaj končno poznata stroške dela. Mi jim plačujemo 40 eur brez ddv na uro. In se nam precej bolj splača.
ni bolniških
ni regresa
ni papirjev
je samo faktura (žal ne vhodni DDV nista zavezanca)
Ni nobenga problema
ni izobraževanj

itd.....

edina bad situacija v tej zgodbi je, da sta slabo izkušnjo z privat delila z bivšimi zaposlenimi. Jest bi jih imel vse na spjih.
Ni dela...

jebiga.... tudi zame ga ni...

To da maš ti razumevajoče delavce je (al bašeš) al pa ste veliki frendi. Delavca briga al so naročila al jih ni, maš ti plačano fakturo al jo nimaš... On prav da more kredite plačat...

mene žal noben.

Da ne bo kdo zdej polemiziral, ne jamram, samo povem situacijo.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
IMHO, to velja za obračun min.plače, dodatki se dodajo na pl.listo potem in skupni znesek je većji... lahko pa da se motim ... :nigladek:

Tako je. So pa dejansko izvzeti iz povišanja. Mogoče sem se jest narobe izrazil, čeprav je potem napisal da dodatka ne dobijo. Kar pa seveda ni res. Če kater delodajalec to dela je v prekršku.

Kot rečeno se bo zdej dogajalo, da bo nek na minimalcu z velik delovne dobu imel večjo plačo kot vodja izmene v fabrkah. Razen procentualno ne povečajo vsem v verigi.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
kot napisano zgoraj, v praksi tole ne deluje, sem bedak šel celo probat pa si delat še s tem dodatno delo :eek:

ob tem pa mi itak v eno spreminjajo obdobje ddvja, malo mesečni, malo trimesečni, verjetno kak država denar rabi :)

tak da je že s tega vidika praktično nemogoče kakršnokoli planiranje sredstev

To vedo, samo tisti, ki delajo v praksi. Ta možnost je nastala ker je GZS pritiskala na državo, da se plačuje DDV po realizaciji. Država ni hotela niti slišat za to. Vemo zakaj, ker nesposobni kot so bi dejansko pri sebi videli kaj to pomeni v praksi.

DDVja ni ni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
72128885_413009332979102_8741922403589816320_n.jpg
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... kaj pa ona kao krščanska za neke prisotne med publiko : Ne laži ... Ne kradi ...
aja, spoved in 10 očenašev in zdravamarij in miljoni Eur so oproščeni ... Bok_Lonej ...
oz. tista ... pomagaj bližnjemu ... v mafijski navezi mogoče ... :gorjaca:
------------------------------------
" Imel promet.nesrečo na inf.avtocesti ... komp se je vsul včeraj " :bonk:
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
... kaj pa ona kao krščanska za neke prisotne med publiko : Ne laži ... Ne kradi ...
aja, spoved in 10 očenašev in zdravamarij in miljoni Eur so oproščeni ... Bok_Lonej ...
oz. tista ... pomagaj bližnjemu ... v mafijski navezi mogoče ... :gorjaca:
------------------------------------
" Imel promet.nesrečo na inf.avtocesti ... komp se je vsul včeraj " :bonk:
Glede na pogostos obiskov cerkvenih obredov določenih osebkov na desni, predvidevam da imajo tolk več grehov na grbi.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Pred leti se je dosti govorilo o ustanovitvi katoliške univerze. Kaj je sedaj s tem, so jo ustanovili ali ne?
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
LEVA sramna ustnica ne obstaja. :) Je samo DESNA, ki se razširja daleč v predel anusa. :)
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Če bi kdo od Alterjevcev šel, so še (domnevam) prosta vpisna mesta. :) Le prijavite se! Nikomur ne bo škodilo. :)