Cerkvene zadeve

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Že stokrat nisi NIČ odgovoril, samo slepomišil si, kot vedno.

Je RKC gospodarski subjekt, ali ni? Če ni - kako se potem lahko ukvarja z gospodarstvom? Ter - kako da nima davčnih blagajn za gotovino?

Veš kaj, ti si navaden nakladač in šalabajzer. Očitno si v cehu in so ti vprašanja zoprna, zato nakladaš in zraven zmerjaš. Tako enostavno sprašujem, da je vsakemu teličku jasno, kaj sprašujem, samo tebi ne, odkar si se vključil v debato. Zraven sem pokazal na precej direktnih primerov, ti pa še kar goniš svoje.

Torej, če ni gospodarski subjekt, kako lahko posluje, ne da bi bila v prekršku?

hehe odgovoril sem pa ni ne štekaš.

ne vem kako naj ti povem RKC NI gospodarski subjekt ok, kaj od tega stavka ne razumeš.
RKC se ne ukvarja z gospodarstvom. Je pa lastnik firm ok... Ti ne razumeš osnov in ne razumeš...

Za prodajo lesa v svojem gorzu ne rabiš biti firma to je tebi nejasno in ne rabiš biti davčni zaveznec, to je tebi tuje.....

ti osnov ne poznaš...

Podobno kot župnije so tudi nekateri muzeji, društva, dobrodelne organizacije itd..... zopet ne bom v podrobnosti ker osnov ne razumeš.

Če je fizična oseba lastnica firme ni potem fizična oseba pravna oseba ampak je še zmeraj fizična. Le podjetje je pravna oseba. In ja lastnik podjetja je lahko brezposelna oseba....

Sploh ne morem verjet za si tako ZABIT!

a bo zdaj šlo v tvojo butsto betico, to sem povedal najmanj v vsakem postu.
Ti si cekar jest pa nism v cehu....... Ukvarjam se z abrveznikom, ki ne razume osnovnih pojmov.

RKC je sestavljena :

- metropolitana, nadškofija, župnije... seveda ti še marskikaj samo RKC tuliš do onemoglaosti...

Problem je tvoje nepoznavanje na vsem področju in tolmačenje. Po tvoje če ne kdo izda račun more biti ddv.. itd...

Tudi župnije imajo lastna podjetja, recimo Župnija Kranj, Kancijan d.o.o. za pridobitvene dejavnosti.
ps župnija ni gospodarski subjekt, Kancijan pa je..

TI ENOSTAVNO NE RAZUMEŠ, NE LOČIŠ, KLELE SPRAŠUJEŠ ENO IN ISTO ALL THE TIME.

Ker si ti bumbar ne pomeni da je tvoja mat tudi, lahko pa je... a je dober primer :)
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
vse kar sem se jaz iz te teme naučil je, da je skrajni čas da se neka poslovna izobrazba uvede v osnovni šoli, ker stanje ja ne more bit drugače kot je, če odrasli ljudje ne razumejo popolnoma nič

Problem je ker takemu človeku ne morš dopovedat ničesar.
In se mi ne da več pojasnevat eno in isto.

Največji problem pa ni Demz, ampak ker so v politiki taki ljudje kot on in odločajo o zakonih. U bistvu si pa ne predstavljajo posledic napačnih odločitev.
Recimo
povečanje minimalne plače, podjetja z nizko dodano vrednostjo bodo povečali maso plač za 20 %. Tisti starejši, ki so naminimalki in imajo dodatek za delovno dobo bodo pa dobili več kot dobijo vodje izmene.

predstavljej si revolt teh ljudi

na koncu se gospodarstveniki ukvarjajo z fluktuacijo ....

obenem pa so stroške življenja dvignili za 30%....

Demz in Mesečnik, samo da zadnji dela konkretno škodo prvi pa je samo neumen.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
Problem je ker takemu človeku ne morš dopovedat ničesar.
In se mi ne da več pojasnevat eno in isto.

Največji problem pa ni Demz, ampak ker so v politiki taki ljudje kot on in odločajo o zakonih. U bistvu si pa ne predstavljajo posledic napačnih odločitev.
Recimo
povečanje minimalne plače, podjetja z nizko dodano vrednostjo bodo povečali maso plač za 20 %. Tisti starejši, ki so naminimalki in imajo dodatek za delovno dobo bodo pa dobili več kot dobijo vodje izmene.

predstavljej si revolt teh ljudi

na koncu se gospodarstveniki ukvarjajo z fluktuacijo ....

obenem pa so stroške življenja dvignili za 30%....

Demz in Mesečnik, samo da zadnji dela konkretno škodo prvi pa je samo neumen.
Taka podjetja bi morali že zdavnaj zaprt.
Lastnik, direktor, ki ni sposoben svojim zaposlenim zagotovit normalno plačo s katero se lahko dostojno preživi, bi moral že sam po sebi tako neproduktivno dejavnost opustit.
Težava je po večini pohlep, ker očitno ni tako neproduktivna, za nekatere je zelo donosna.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Taka podjetja bi morali že zdavnaj zaprt.
Lastnik, direktor, ki ni sposoben svojim zaposlenim zagotovit normalno plačo s katero se lahko dostojno preživi, bi moral že sam po sebi tako neproduktivno dejavnost opustit.
Težava je po večini pohlep, ker očitno ni tako neproduktivna, za nekatere je zelo donosna.
Za take zelo enostaven odgovor, odpri firmo pa da te vidmo....

Boš poročal kok je strosek dela, ps to ni samo btuto bruto......
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Problem je ker takemu človeku ne morš dopovedat ničesar.
In se mi ne da več pojasnevat eno in isto.
Recimo
povečanje minimalne plače, podjetja z nizko dodano vrednostjo bodo povečali maso plač za 20 %. Tisti starejši, ki so naminimalki in imajo dodatek za delovno dobo bodo pa dobili več kot dobijo vodje izmene.
Recimo:
"S sprejetjem novele zakona o minimalni plači se najnižji prejemek za polni delovni čas od 1. januarja 2019 s sedanjih 638 evrov neto zvišuje na 667 evrov neto, od 1. januarja 2020 pa na 700 evrov neto, poleg tega bodo na isti datum (1. 1. 2020), iz minimalne plače izvzeti tudi vsi dodatki (za delovno dobo, delovno in poslovno uspešnost ter za težje razmere dela)."
Se pravi "Tisti starejši, ki so naminimalki" danes NIMAJO dodatka za delovno dobo. (zgolj dodatek za nočno in vikend delo je danes izvzet)

Ne moreš dopovedati, ker nimaš prav?
 
Taka podjetja bi morali že zdavnaj zaprt.
Lastnik, direktor, ki ni sposoben svojim zaposlenim zagotovit normalno plačo s katero se lahko dostojno preživi, bi moral že sam po sebi tako neproduktivno dejavnost opustit.
Težava je po večini pohlep, ker očitno ni tako neproduktivna, za nekatere je zelo donosna.


boš zaprl TEŠ6 in premogovnik velenje? oboje je v hudo rdečih cifrah, plače pa adijo pamet. seveda na račun takega in drugačnega filanja s strani države, preko raznih davkov itd...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Recimo:
"S sprejetjem novele zakona o minimalni plači se najnižji prejemek za polni delovni čas od 1. januarja 2019 s sedanjih 638 evrov neto zvišuje na 667 evrov neto, od 1. januarja 2020 pa na 700 evrov neto, poleg tega bodo na isti datum (1. 1. 2020), iz minimalne plače izvzeti tudi vsi dodatki (za delovno dobo, delovno in poslovno uspešnost ter za težje razmere dela)."
Se pravi "Tisti starejši, ki so naminimalki" danes NIMAJO dodatka za delovno dobo. (zgolj dodatek za nočno in vikend delo je danes izvzet)

Ne moreš dopovedati, ker nimaš prav?


Narobe sem se mogoče izrazil tistim ki bodo dobili po novem višjo minimalno plačo + dodatek na delovno dobo bodo lahko presegli plačo vodje. To da so (dodatek) izvzeti vem!!!

Hočejo pa ukinit dodatek na delovno dobo, samo to še ni sprejeto, Mesčniki so že z pestmi u luftu...

Vsi ki so na minimalki pa jim po zakonu pripada dodatek na delovno dobo!
Zdej te tudi jest ne razumem čisto ok, če misliš da jim ne pripada se motiš.

 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
no da še vržem eno kost ...

svoje podjetje imam 6 let,

lani je bila prva in upam da zadnja pizdarija, da sem bil nelikviden.

zahvala gre pa ... kakopak naši državi.

izstavljen račun proračunskemu uporabniku.

poteče 30 dni.

njihov odgovor (citiram): hja, nimamo. je šlo za plače. Občina je nam dolžna 50k €, država pa občini 150k.

DDV, dobavitelje in delavce je seveda bilo treba plačat, je bilo čupavo par mesecev zarad vsega tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
no da še vržem eno kost ...

svoje podjetje imam 6 let,

lani je bila prva in upam da zadnja pizdarija, da sem bil nelikviden.

zahvala gre pa ... kakopak naši državi.

izstavljen račun proračunskemu uporabniku.

poteče 30 dni.

njihov odgovor (citiram): hja, nimamo. je šlo za plače. Občina je nam dolžna 50k €, država pa občini 150k.

DDV, dobavitelje in delavce je seveda bilo treba plačat, je bilo čupavo par mesecev zarad vsega tega.

Tipičen primer ki ga Mesečnik ne razume, da plačujemo DDV na neplačane fakture. To državo ne briga.
+ to je ena izmed mnogih stvari...

Še večje sranje je ko neko podjetje ne odvaja ddvja, ne plačuje prispevkov pa nima blokiranih računov, ne inšpekcijskih nadzorov. Medtem ko ti ne plačaš dobiš opomin po parih dneh pa izvršbo.

pozna se ti v bonitetah onemogočeno ti je poslovanje itd....

neenakost je stvar komunjzerskega pedigreja, najhujše pa je država sam in njene lastniške firme.
Da ne rečem, kako talajo nepovratna sredstva.

mogu bi bit žleht in dat izvršbo, vendar imaš vrata potem za vse večne čase zaprte.

Mi imamo primer ko nam je firma 20k dolžna (sicer smo sami zajebal) dal robo firmi ki je v enostavni prisilni poravnavi, ki se vleče že 3 leta. Upniki se stalno pritožujejo. Mi v času trajanja prisilne poravnave ne mormo dat izvršbe. Pazi to, dokler pa je ne damo smo neupravičeni do povrnitve davka..
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Seveda ne razume, tak ko polovica tukaj ne, ker so bili vzgojeni v državne uslužbence.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Seveda ne razume, tak ko polovica tukaj ne, ker so bili vzgojeni v državne uslužbence.

Ena zanimivost mnogo brezposelnih takih fanatikov in pametovalcev je vzela (če so bli brezposelni) subvencijo za odprtje sp, d.o.o.

no več kot 90% jih je subvencijo vračala, saj kljub praktično brez prispevkov niso sfolgali...

Potem pa nek abveznik pametuje, kako je treba delat....
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Če nista prevelika, potem je morda rešitev za to:
"Uporaba posebne ureditve po plačani realizaciji je mogoča za tiste davčne zavezance, katerih vrednost obdavčljivega prometa v zadnjih 12 mesecih, brez DDV, ni presegla 400.000 evrov oziroma ni verjetno, da bo ta znesek presežen v naslednjih 12 mesecih. Davčni zavezanec lahko začne uporabljati to ureditev ne prej kot prvi dan svojega naslednjega davčnega obdobja, ki sledi mesecu priglasitve.
Pri uporabi posebne ureditve po plačani realizaciji nastane obveznost obračuna DDV na dan, ko davčni zavezanec prejme plačilo. Pravica do odbitka DDV pa na dan, ko davčni zavezanec izvrši plačilo."
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ampak, kje dobijo duhovniki pokojnine?

Mimogrede v Franciji je država vzela cerkvi vse že pred časom, pa to nima veze s komunizmom.
Tudi direktive EU ne "predpisujejo" odnosa med cerkvijo in državo.



Pri nas ima to še kako vezo s komunizmom, saj jim je to podarjeno od leta 1979 naprej. Torej v času, preko katerega imajo toliko za povedat. Tudi novomašnikov je bilo takrat nekajkrat več, kot jih je sedaj.
 
  • Haha
Reactions: Romzi

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Če nista prevelika, potem je morda rešitev za to:
"Uporaba posebne ureditve po plačani realizaciji je mogoča za tiste davčne zavezance, katerih vrednost obdavčljivega prometa v zadnjih 12 mesecih, brez DDV, ni presegla 400.000 evrov oziroma ni verjetno, da bo ta znesek presežen v naslednjih 12 mesecih. Davčni zavezanec lahko začne uporabljati to ureditev ne prej kot prvi dan svojega naslednjega davčnega obdobja, ki sledi mesecu priglasitve.
Pri uporabi posebne ureditve po plačani realizaciji nastane obveznost obračuna DDV na dan, ko davčni zavezanec prejme plačilo. Pravica do odbitka DDV pa na dan, ko davčni zavezanec izvrši plačilo."

Poznam to, v praksi zakomlicirano in tudi kupec se ne strinja stem (tisti (večinoma) kateri imajo odlog, da v istem davčnem obdobju ne da fakturo v vhodni davek.
V praksi se za take daje na avansni račun...

Praktično ta zakon je sam sebi namen, ki je vpraksi nerealen in odganja kupce.
Že sama ministrstva, občine imajo 30 - 90 dni odloka...

In zato je ta zakon bebast, napisan ne vem za koga....

Že tudi iz kupčevega razloga, zaradi katerega lahko pride do vračilo DDVja no potem pa spet čakajo FURS... Skratka država je na win win strani boli jo k... važno da ona dobi svoje.

Razen za svete firme (kao nacionalni interes) socialni mir.

Še enkrat v tej zgodbi moraš stranko jemat v principu, da ne bo plačala. In še nekaj, včasih pri določenih firmah FURS tudi to zavrne, če ta firma ni clean oz če je zelo mlada, tako kot ti ne odobrijo v štartu da si davčni zavezanec, razen če ne izstaviš fakture, da boš prebil cenzus.

Za nas to itak ne prid v poštev, ker imamo krepko več prometa....
 
Nazadnje urejeno:

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
Za take zelo enostaven odgovor, odpri firmo pa da te vidmo....

Boš poročal kok je strosek dela, ps to ni samo btuto bruto......
Imam svoj d.o.o. zadnjih 19 let, na 7 let partnerstva z avstrijci. Svoj čas nas je blo 4 zaposlenih. Zadnja plača za zadnjega zaposlenega je bila 1000€ neto. Ko ni bilo več dovolj, smo se prijateljsko razšli.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
boš zaprl TEŠ6 in premogovnik velenje? oboje je v hudo rdečih cifrah, plače pa adijo pamet. seveda na račun takega in drugačnega filanja s strani države, preko raznih davkov itd...
Ne ne bom jih, ker to je pač druga zgodba z drugim pomenom, bi pa zaprl vse te, ki so krivi za ta neučinkovit, predrag, a nujen projekt.