Cerkvene zadeve

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Odločil sem se odpreti temo, ki se bo ukvarjala s cerkvenimi, ( zaenkrat katoliškimi) zadevami pri nas in po svetu.

To pa zato, ker na forumu ne obstaja enotna tema o tej sekti, oz.so razdrobljene, mogoče tudi že pobrisane, če je bila kakšna v preteklosti.

Vabljeni ste, da semkaj limate cvetke, pa tudi druge stvari iz verskega življenja življa, ki mu je vera blizu.

Za pokušino..
smile-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
beli rdeči črni naši vaši nihovi 3 2 1 sedaj.
evil.gif

vsaj v spam bi dal. to bo eno samo kreganje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Odločil sem se odpreti temo, ki se bo ukvarjala s cerkvenimi, ( zaenkrat katoliškimi) zadevami pri nas in po svetu.

To pa zato, ker na forumu ne obstaja enotna tema o tej sekti, oz.so razdrobljene, mogoče tudi že pobrisane, če je bila kakšna v preteklosti.

Vabljeni ste, da semkaj limate cvetke, pa tudi druge stvari iz verskega življenja življa, ki mu je vera blizu.

Za pokušino..
smile-1.gif
Katera tema pa potem obravnava glavno verstvo? Ker tu si napisal da se bo razpravljalo o sekti (prvo o katoliski) pa me zanima kje oz pod kakim naslovom teme pa se bo razpravlo o glavnini in ne samo sekti.

Al ne ves kaj je sekta? Ker pol razprava res ne bo na nivoju, od tebe pricakujemo le najvisje standarde.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ampak je pa zadeva vseeno kar fajna. Npr. nategneš sosedo in te žena dobi, nakar greš pobožno k spovedi in ti je vse oproščeno. Pa še župnik je dobil novo sled in ni več tvoja ženka ogrožena ...
grin1.gif


- Kar naj bo tule, v Spamu bi se lahko še založilo, tako kot se je že marsikaj.
tongue-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Katero verstvo je pa zate glavno? Lej, v obrazložitvi je vse napisano, o čemu se lahko razpravlja..če pa bi rad filozofiral, pa odpri drugo temo, če se čutiš sposobnega razglabljati in filozofirati o verstvih sveta, glavnih in manj glavnih.

Če kaj vem, si naredil tečaj za policista, za FF pa ne bi vedel, tako mimogrede.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Janševizem ne spada pod verstva. Čeprav ima vse značilnosti sekte.
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sedaj pa resno, iz moje strani:

Kar se vere tiče, sem veren. Za to imam dokaze na svojem lastnem kožuhu.
tongue-1.gif

Toda ne verujem v RKC, ker je to zame samo ena močna mafijska združba. Čeprav sem odraščal v njej in naj bi bil njen vernik ...

Ne! , kar se tega tiče, je pravoslavna veliko bolj logična. Domala vsi originalni artefakti iz kristusovega obdobja so v njeni lasti in ne v lasti RKC.

Še najbolj logične so mi pa Vede. Toda o teh stvareh začne človek razmišljati šele potem ... ko je že malce bližje jami ...
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Katero verstvo je pa zate glavno? Lej, v obrazložitvi je vse napisano, o čemu se lahko razpravlja..če pa bi rad filozofiral, pa odpri drugo temo, če se čutiš sposobnega razglabljati in filozofirati o verstvih sveta, glavnih in manj glavnih.

Če kaj vem, si naredil tečaj za policista, za FF pa ne bi vedel, tako mimogrede.
Naj te tecaji, ki sem jih (ali pa ne) naredil ne skrbijo. Ti si predlagal da bi debatirali o cerkvi, nato si napisal da bi se prvo osredotocil na katolisko, nato pa se to zadevo oznacil za sekto.

Zdej sta pa dve opciji, da ne ves kaj je sekta (oz ma ta beseda zate nek drug pomen) ali pa da imas rkc za sekto nekega drugega verstva. In me zanima katerega. Sej ne rabis bit zajedljiv ce si se zmotil/zatipkal.

P.S. pa ne it v smeri tecajev, ker za vzdrzevalca tud ne rabis bit atomski fizik ali npr teolog (k te ze lih verstva tko vznemirjajo).

P.S.2 pa se ne bi oglasil ce ne bi s to sekto ze v prvem postu teme mimo zaoral :p
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Katera tema pa potem obravnava glavno verstvo? Ker tu si napisal da se bo razpravljalo o sekti (prvo o katoliski) pa me zanima kje oz pod kakim naslovom teme pa se bo razpravlo o glavnini in ne samo sekti.

Al ne ves kaj je sekta? Ker pol razprava res ne bo na nivoju, od tebe pricakujemo le najvisje standarde.

Ker je katoliška vera samo sekta judovske vere, se lahko o katoliški cerkvi razpravlja kot o sekti.
cool-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Aha. Ok, vsaj nekdo se je potrudil smiselno odgovorit
smile-1.gif


No uzivajte v razpravi (za katero vemo da bo dolgocasna dokler se ne boste skregali z enim z nasprotne strani.

Enjoy
 
2. sep 2007
1.493
758
113
Dolenjska
Pa dajmo...Stalin se je v mladosti učil za duhovnika ruske pravoslavne (krščanske) cerkve. Pa je obrnil hrbet tej zločinski ideološki organizaciji, ki je spravila v grob premnogo ljudi. Se je raje sam pustil častiti po božje s strani lastne zločinske ideološke organizacije in pobil premnogo ljudi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pa je bil komunizem v katerega je kasneje verjel vera al je bla zgolj sekta
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334


ksz....

Smo imeli eno staro teto, ki je zase večkrat povedala :

- Jaz sem se vedno po božjem nauku ravnala. "Če trka na vrata, mu odpri. Če te prosi, mu daj ... "
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pa je bil komunizem v katerega je kasneje verjel vera al je bla zgolj sekta
sprasujem se.gif

Hmmm, komunizem bi lahko bil vera, saj nima konkurence. Pa kapitalizem na drugi strani tudi.