Cerkvene zadeve

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Odločil sem se odpreti temo, ki se bo ukvarjala s cerkvenimi, ( zaenkrat katoliškimi) zadevami pri nas in po svetu.

To pa zato, ker na forumu ne obstaja enotna tema o tej sekti, oz.so razdrobljene, mogoče tudi že pobrisane, če je bila kakšna v preteklosti.

Vabljeni ste, da semkaj limate cvetke, pa tudi druge stvari iz verskega življenja življa, ki mu je vera blizu.

Za pokušino..
smile-1.gif

Ta tema bo pa kar obetala
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nič ne bo obetala. Skoraj vsi tule gor ste zapriseženi ateisti, proti vam bosta pa nastopala zgolj 8888 in sgh
rolleyes-1.gif
.

Jebiga, to ni nič. Razen če razširimo temo v filozofsko smer ... npr. kapitalizem je konkretna religija, saj kapitalist neomajno veruje v "denar". Če in ko se mu vmes sistem sfiži, enostavno spremeni pravila igre. Npr. včasih je imel denar zlato pokritje, potem pa .... današnja zgodba
uf-1.gif
. (Money as Debt)
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Pa dobro kaj sedaj hočete hoditi k maši in vas skrbi za vaše otroke? Če so farani se uprli imajo pač prav.Važno,da se blati cerkev in še posebno od tistih ki jo nočejo videti od blizu,posebno pa še zdaj pred volitvami. Ok
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Katero verstvo je pa zate glavno? Lej, v obrazložitvi je vse napisano, o čemu se lahko razpravlja..če pa bi rad filozofiral, pa odpri drugo temo, če se čutiš sposobnega razglabljati in filozofirati o verstvih sveta, glavnih in manj glavnih.

Če kaj vem, si naredil tečaj za policista, za FF pa ne bi vedel, tako mimogrede.
Naj te tecaji, ki sem jih (ali pa ne) naredil ne skrbijo. Ti si predlagal da bi debatirali o cerkvi, nato si napisal da bi se prvo osredotocil na katolisko, nato pa se to zadevo oznacil za sekto.

Zdej sta pa dve opciji, da ne ves kaj je sekta (oz ma ta beseda zate nek drug pomen) ali pa da imas rkc za sekto nekega drugega verstva. In me zanima katerega. Sej ne rabis bit zajedljiv ce si se zmotil/zatipkal.

P.S. pa ne it v smeri tecajev, ker za vzdrzevalca tud ne rabis bit atomski fizik ali npr teolog (k te ze lih verstva tko vznemirjajo).

P.S.2 pa se ne bi oglasil ce ne bi s to sekto ze v prvem postu teme mimo zaoral :p

Ok, vsak ima pač svoje mnenje o temu, kaj ta tema zahteva in o temu tudi tebe ne mislim prepričevati, ker imam občutek, da si nekako že apriori proti mojim sestavkom, sicer iz meni neznanih razlogov..mogoče zato, ker sem rahlo našpičen proti tvoji rahli oholosti na forumu?..zato omemba "tečaja"..
PS-ja, tudi za "vzdrževalca" je treba narediti "tečaj", posebej takrat, če se "zadnje šolanje ne sklada z vzdrževanjem", karkoli že to pomeni, ampak je mogoæe tangiralo v bolj recimo temu FF vode..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.316
5.841
113
pri taščici
A se gatto boji, da bo Ljudmila huda konkurenca danes?
Naj ne bo v skrbeh
Tako kot mu tudi cerkev ni prehuda konkurenca.
Naj se ne praska tam.kjer ga ne srbi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Katero verstvo je pa zate glavno? Lej, v obrazložitvi je vse napisano, o čemu se lahko razpravlja..če pa bi rad filozofiral, pa odpri drugo temo, če se čutiš sposobnega razglabljati in filozofirati o verstvih sveta, glavnih in manj glavnih.

Če kaj vem, si naredil tečaj za policista, za FF pa ne bi vedel, tako mimogrede.
Naj te tecaji, ki sem jih (ali pa ne) naredil ne skrbijo. Ti si predlagal da bi debatirali o cerkvi, nato si napisal da bi se prvo osredotocil na katolisko, nato pa se to zadevo oznacil za sekto.

Zdej sta pa dve opciji, da ne ves kaj je sekta (oz ma ta beseda zate nek drug pomen) ali pa da imas rkc za sekto nekega drugega verstva. In me zanima katerega. Sej ne rabis bit zajedljiv ce si se zmotil/zatipkal.

P.S. pa ne it v smeri tecajev, ker za vzdrzevalca tud ne rabis bit atomski fizik ali npr teolog (k te ze lih verstva tko vznemirjajo).

P.S.2 pa se ne bi oglasil ce ne bi s to sekto ze v prvem postu teme mimo zaoral :p

Ok, vsak ima pač svoje mnenje o temu, kaj ta tema zahteva in o temu tudi tebe ne mislim prepričevati, ker imam občutek, da si nekako že apriori proti mojim sestavkom, sicer iz meni neznanih razlogov..mogoče zato, ker sem rahlo našpičen proti tvoji rahli oholosti na forumu?..zato omemba "tečaja"..
PS-ja, tudi za "vzdrževalca" je treba narediti "tečaj", posebej takrat, če se "zadnje šolanje ne sklada z vzdrževanjem", karkoli že to pomeni, ampak je mogoæe tangiralo v bolj recimo temu FF vode..
Sploh ne drzi da imam karkoli proti tvojim sestavkom apriori. Ampak ocitno je da si ze v prvem postu zastavil temo tako da se "spravljas" na doloceno vero in vsi vemo da to pelje k vsesplosnemu podrkavanju.

Moja oholost/arogantnost/nesramnost je produkt raznih pametovanj o tecajih in podobno. In se mi ne da bit skoz nekaj lazno prijazen. Kadarkoli pa je kdo tu gor kaj potreboval in mi je posal ZS pa je od mene dobil korekten odgovor. Ce kdo ni, naj napise pa se mu javno opravicim.

Hecno je da imava oba enak osnovni "tecaj". Tko da ce serjes po meni drek tudi po tebi leti. Pa dejansko si brezveze sel na osebni nivo - sam si zahebal s to omembo sekte.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
koliko ljudi ima lahko sekta da je sekta in ne religija?
O sekti ali locini govorimo ko se neka skupina odcepi od utrjene religije. Rkc je utrjena religija, zato je poimenovanje rkc za sekto oksimoron. Lahko pa bi rekel da je jezus imel sekto. Danes pa tega izraza ne mores vec uporabiti. Sploh ce upostevas da imajo svojo lastno drzavo
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Ne razumem zakaj so, če si vernik, odprl javno temo. Odpri temo za zaprtem delu foruma. Oziroma se pogovori z deležniki v živo.
Če pa nisi vernik, pa mi je še manj jasno ... Forum ni primeren prostor za psihiatrično oskrbo, če si pacient te vrste.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

deležniki? kaj je to spet za en debilen izraz, ki se je prijel v zadnjem času.

Deléžnik (tudi particíp) je glagol v pregibni, pridevniški obliki. Ločimo sedanji (npr. spodbujajoč) in pretekli (npr. spodbudivši) deležnik.
iz skladnje mi je ta beseda znana

sedaj pa se pojavlja kot nek trend, podobno kot "iz kje" itd.

Ali si mislil z udeleženci? gledam v slovaraju, deležniki = zastarel izraz za udeležence.

Dvomim Pepe, da si ti ta izraz od malega naprej uporabljal za udeležence...

Drugače pa o temi.

Leta 2017 se sploh pogovarjat o Rdeči kapici je žalitev za človeško civilizacijo, žal se pa moramo, ker so praktično vse vojne in konflikti posledica veroizpovedi.

RKC bi pri nas morali prepovedati, ker gre za goljufivo organizacijo, ki proti plačilu obljublja nekaj neobstoječega.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Glih ti jokica boš pridigal o RKC, ko dobiš naziv al pa se te bana, pa takoj v jok in stok, ter nisi na forumu dokler te ne povlečejo nazaj iz naftalina.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Glih ti jokica boš pridigal o RKC, ko dobiš naziv al pa se te bana, pa takoj v jok in stok, ter nisi na forumu dokler te ne povlečejo nazaj iz naftalina.

Laganje ti gre najbolje od rok. Nobenga joka in stoka ni bilo, glede zadnjega naziva sem edino pisal drugemu modu, ker mi je nesposobno moderator (mislim da Notranjc) s spremembo titule zaradi malomarnosti in neznanja odvzel dostop do nekaterih zaprtih podforumov.

Ti model si pa šolski primer katolibana, kakšen katolik ne bi smel biti. Vse tisto, kar te učijo v RKC od malega naprej, ti delaš vse narobe, od laganja, zaničevanja, foušije itd...

10 božjih zapovedi je za tebe očitno wc papir.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Ja priden si, kot prvo lažeš, kot drugo zavajaš in pod tretje si tak kot tist srbijanček, karter je dopustil da se mu sestra onegavi z muslijem, sedaj pa se sekira o nekih hrčkih. To da srbijanske firme z čudnimi direktorčki kupujejo SLOVENSKE firme pa nikogar ne moti, samo da se pljuva čez RKC kjer še edino živi prava slovenska beseda in pesem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ti nonstop lažeš in podtikaš z judovstvom, povsem katolibansko obnašanje.

RKC je vatikanska podružnica v Sloveniji.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Ja priden si, kot prvo lažeš, kot drugo zavajaš in pod tretje si tak kot tist srbijanček, karter je dopustil da se mu sestra onegavi z muslijem, sedaj pa se sekira o nekih hrčkih. To da srbijanske firme z čudnimi direktorčki kupujejo SLOVENSKE firme pa nikogar ne moti, samo da se pljuva čez RKC kjer še edino živi prava slovenska beseda in pesem.


Točno to,ker tudi jaz bi rad tem levakom razložil,da če v hiši streha pušča in ena žarnica je pregorela,potem bo naš levak ne šel najprej popravljat streho in potem zamenjat žarnico.

Popolnoma JASNO je da je v naši ljubi majhni državici SKORUMPIRANO zdravstvo ter sodstvo je katastrofa ker sodniki niso pravični in izkazujejo pripadnost določenih političnih strank in obračunavajo z kontra mislečimi !

Država ne spodbuja zasebnike,ampak jim meče polena pod noge ter jim je konkurenca z svojimi državnimi podjetji.
Ogromno imamo kraj in prevar v korist posameznikov z pomočjo znancev,ki so v večini bratovščina levakov.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Tepček, a si sploh prebral naslov teme, preden ti je prisla pena na usta?
pisi o skorumpiranosti in stranpoteh cerkve, ali pa obvoz..
rolleyes-1.gif