Cerkev - kaj je pri maši ok in kaj ni

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Sicer je pa bolje, da nas povabi kar v zidanico in poleg krvavičk pristavi še kak litrček domačega....
cheer.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
no no kloshar...sej lepo, da hočeš svoj intelekt delit tudi z nami, ampak...

Citat:
Cerkev je v veliki meri oblikovala pravni sistem

se je pa pravni sistem že kar nekaj časa prej začel oblikovati...današnji pravni sistem v veliki meri izhaja iz rimskega prava, ki se je začelo oblikovati kar nekaj stoletij preden naj bi se jezus rodil. Že zapis na t.i. 12 ploščah je nastal v petem stoletju pred našim štetjem, kar pomeni, da se je samo pravo že toliko prej začelo razvijati. In, če pogledaš naš obligacijski zakonik, so definicije še vedno več ali manj enake kot tiste iz 12 plošč. Pa da ne omenjam hamurabijevega zakonika, ki izhaja iz 18.st. p.n.š.
grims-1.gif



Citat:
Cerkev ne uči ničesar slabega
aja? a da ne smeš seksat pred poroko ni nič slabega? Pa da te cerkev praktično zavrača, če imaš nezakonskega otroka (pa čeprav je otrok rojen v varni in srečni familiji, kjer pa pač starši niso poročeni ali pa )? Pa še bi lahko našteval...sej ok, itak da majo določene zapovedi smisel (ne ubijaj, ne kradi ipd), ampak te vrednote lahko ponotranjiš tudi popolnoma brez tega, da ti nekdo to predstavi kot cerkveno sceno. Meni se te osnovne zapovedi že itak zdijo nekaj normalnega, pa nisem bla nikol kaj preveč vzgajana v katoliški (ali kaki drugi) veri. Ena od zadev, ki me pri cerkvi še najbolj motijo, pa je spoved. To se mi zdi res natega. Ubistvu prelagat odgovornost za svoja dejanja na nekoga drugega je dost chicken style, če mene vprašaš. Za tisto, kar sam narediš, si odgovoren sam in sam moraš s tem živet. Namesto, da se zanašaš na spoved in odpustek za slabe stvari, ki si jih naredil, se raje iz tega kaj nauči in drugič tega ne ponavljaj. Sploh pa...koliko od kao vernih dejansko spoštuje vse zapovedi?
 
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Zaklali, zaklali in to dva.
Bi ti poslal krvavice, sam so narjene po kmečkem receptu, pa se bojim, ker si bolj mestno razcrklano dete, da boš drisko fasal.

Raje priznaj da si škrtuh.

meni se tudi tako zdi. Ne verjamem, da bi starega skrbelo preveč za moje počutje. Pač noče dat.
tongue-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Stardec ni škrtuh.
Veš kako je to, tabolš krvavice, iz ritnice, danke itd...so zame in tiste, ki so čez leto v vinogradu pomagali.
Za tiste, ki so pa žogo brcal takrat, ko smo mi v vinogradu kopali in švical, mam pa posebne krvavice narejene iz svinskih kož, repkov, ušes in parkljev. To baje tud scrkljane riti ne naganja. Take krvavice se malo dlje kuhajo in niso še gotove. Morajo odstat.
Sem pa že tukaj predlagal, da bi Alter malo dogradili tako, da bi si lahko vsak uporabnik "pocahnal" svojega prijatelja/kolega souporabnika npr. s pečeno klobaso nad uporabniškim imenom. Tako bi jaz označil tiste fejst pobe in punce iz Alterja, katere bi potem povabil v svojo zidanco. Če neboš preveč zajedliv in tečen bi tud tebe povabu. Elvira, diablota in cifro imam že na spisku in ko bo fešta, če bo, se za te fante špara ena taširoka doga na sodu, da jo bodo osušili, pa ena svinjska taca za obrat. Če nebodo hotli it domov, bom pa eno na frajtonarco zašpilal.
Zdaj pa kakor veš.

Pa da nebo čisto off, cerkve imajo velike turne.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
O super cifra gre, me lahko pelje, da ne bom pijan vozil.
V zidanci imam tud nekaj postelj za prespat, ampak te so rezervirane za punce pa zame. Tebe, ker te še ne poznam, nebi rad prenočeval, ker, ko spim ne morem imet perdo skoz k zidu obrnjeno.

On: V cerkvah se nesme prdet.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:

Sicer pa če bi bil tak, bi ti ga lahko uvalil tudi v usta.(to je on topic)
Mogoče. Saj včasih zjutraj, ko se zbudim res najdem kakšno mušico med zobmi.
Je pa res, da v cerkvi lepo doni.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ker sem zadnji.
Tolk me je Elvir razrajcal s to zidanco, da bom zdele zaključu in šel v zidanco skuhat ene škampe na buzaro.
Se pa gre v mojo zidanco mimo ene cerkve.
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Kadar grem k maši poslušam besedilo evangelija in obe berili in o tem razmišljam celo mašo.
Zadeve, ki jih duhovniki govorijo izven teme , ki je v evangeliju enostavno preslišim in si jih ne jemljem k srcu.
Vse nas bo ob naši smrti sodil Bog, ne pa neki duhovniki, redovniki ipd.
Verjamem v troedinega Boga, čeprav se ne držim zapovedi ( izvenzakonska skupnost, ločitev...)
v svetem pismu lahko razberemo, da je Bog ena sama velika ljubezen in nas ne kaznuje, kaznujemo se sami z nepravilnimi odločitvami v svojem življenju.
Bog je proti vojni, lakoti, bolezni, sovraštvu, to dopušča zato, ker je dal vsakemu izmed nas svobodno voljo
ali bomo verovali in izpolnjevali njegove zapovedi, ali bomo živeli po svoji pameti.
Vsi otroci, ženske in nedolžne žrtve vojne bodo zveličane, kdor pa greši ga æaka pogubljenje.
V to verujem in me ne bo nihče prepričal v nasprotno,zato se nikar sploh ne trudite, ker me ni odvrnilo od vere niti vse pisanje po forumih, niti duhovniki, ki ne živijo po zapovedih svetega pisma.
V tolažbo meni in vsem naj povem, da bo za svoja dejanja vsak sam odgovarjal od papeža, do predsednika in vse do navadnega fizičnega delavca.
Če bi vsi živeli po svetem pismu, ki narekuje dobroto, ljubezen, čistost bi imeli raj že na zemlji, a tega sta zapravila že Adam in Eva.
Torej verni lahko vplivamo po svojih močeh na dobro razpoloženje v svojem domu, v svoji okolici, v službah...
Kdor se vernega izkazuje samo na ven, je lahko mnogo, mnogo slabši človek kot popolni ateist.
Zdaj je adventni čas, pričakovanje Jezusovega rojstva- čas, ko lahko premišljujemo kaj smo med letom slabega storili in se skušamo spreobrniti, poboljšati, postopoma odpravljati svoje slabe napake in se truditi v tem času čimveč dobrega storiti za svoje bližnje in za vse, ki trpijo v pomanjkanju, lakoti, vojnah in osamljenosti.
Vsakdo do nas pozna nekoga, ki mu lahko pomaga bodisi s kakim dobrim delom ali zgolj z lepo besedo.
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Je kar nekaj ovac tukaj.
Tudi slepa ovca zrno najde. Prej ali slej. Nekateri so pa ovce celo življenje. Ovac pa Sv. Peter ne sprejema v nebesa tako da ...
 
Citat:
Uporabnik MG3 pravi:
Vse nas bo ob naši smrti sodil Bog, ne pa neki duhovniki, redovniki ipd.

Kako pa lahko nekaj namišljenega, nekoga sodi?
evil.gif


Citat:
Uporabnik MG3 pravi:
V svetem pismu lahko razberemo, da je Bog ena sama velika ljubezen in nas ne kaznuje, kaznujemo se sami z nepravilnimi odločitvami v svojem življenju

"Sem šla v trgovino po kruh, ko me je napadel moški in me v temačni ulici posilil. Verjetno sem se nepravilno odločila, da grem po kruh. Bi morala po moko in sol pa se mi kaj takega nebi zgodilo"

aplauz.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
In zakaj bi bil popoln ateist slab? Najhujši ste vi, ki ste skozi pri maši in molite na vse pretega, doma se pa teror zganja, sosedu se dela škod, fovšija, privoščljivost...Veliko mašnih ovčic je takšnih....verjetno hodijo k maši, da si olajšajo umazano vest...
Moje prepričanje je, da mora človek pomagat kjer pač lahko, ne delat škode drugim, oz. ne delat drugim tega, kar ne želiš, da bi se dogajalo tebi. To je zelo preprost nauk.
Že izjava, da bodo nedolžne žrtve zveličane ostali pa pogubljeni je porazna. A vojak je šel pa prostovljno na fronto???
bonk.gif
Kako je to možno, če bog ni maščevalen? se pravi, da je maščevalen in da pogubi vsakega, ki ne živi po njegovih naukih????? daj no stopi malo iz oblakov....verjamem, da nekaj obstaja, vsekakor pa ne verjame besedam, ki jih je napisal človek z namenom manipuliranja z ovčicami.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.331
948
113
Titograd
Kaj pa malo strpnosti pa to? Tako se je odločila, jaz to spoštujem, že ima razlog da verjame v boga (čeprav sam verjamem le v tisto kar sam vidim) oz. da je potegnila iz vere dobre stvari. Tudi če ti, jaz in še kdo drug ne vidimo razloga.

Ovce smo pa vsi, žal. Morda ne cerkvene, zato pa kakšne drugačne, hehe
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Kdor se vernega izkazuje samo na ven, je lahko mnogo, mnogo slabši človek kot popolni ateist.

Babi, tale stavek me je zmotil. Zakaj naj bi bil ateist že po defaultu slab človek. Saj vem, nam je tudi župnik pravil da bodo šli avtomatsko vsi v pekel, skup z muslimani ...

Človek je slab al pa dober, ateist ali pa vernik. S tem da si vernik vest opere s spovedjo.
bonk.gif
ali pa drugače išče opravičila v religiji.

In, ne jaz nisem ateist. jaz nisem nič od tega. To pa zato, ker je ateizem v tem času postal neka nova "vera". Vsi enako razmišljajo, zopet so nastale nove ovce.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Točno ta stavek je mene zelo zmotil....je pa tak stavek plod mišljenja zavedne župnikove ovčice....
Sicer pa nimam nič proti, če ljudje hodijo k maši in verujejo...vera in cerkev ponovno poudarjam, nima nič skupnega...
MG3 malo si odmakni plaščnice, niso vsi ateisti "kak"...ali misliš, da si zaradi svojega udejstvovanja pri RKC ceremonialih kaj boljši človek od nekoga, ki tega ne sprejema? Ali je podarjen kruh za reveže s strani vernika kaj bolj "svež" oz. nasiti bolj kot kruh, ki ga je revežem podaril ateist?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ti pa še nisi brala svetega pisma a ne?

Tole je en izmed mnogih odlomkov v katerih bog zapoveduje ubijanje:

5 Mz 13,10
Citat:
Če te tvoj brat, sin tvoje matere, ali tvoj sin ali hči ali žena tvojega naročja, ali prijatelj, ki je kakor tvoja duša, na skrivaj zapeljuje in pravi: »Pojdimo in služimo drugim bogovom,« ki jih niste poznali ne ti ne tvoji očetje, 8 izmed bogov ljudstev, ki so okoli vas, najsi bodo blizu ali daleč od tebe, od enega do drugega konca zemlje, 9 ne vdajaj se mu in ne poslušaj ga! Naj se ne smili tvojemu očesu, ne prizanašaj mu in ne skrivaj ga, 10 temveč ga neizprosno ubij! Tvoja roka naj se ob usmrtitvi prva vzdigne proti njemu, potem pa roke vsega ljudstva. 11 Pobij ga s kamenjem, da bo umrl, ker te je skušal odvrniti od GOSPODA, tvojega Boga, ki te je izpeljal iz Egipta, iz hiše sužnosti. 12 Ves Izrael naj to sliši in se boji, da nihče v tvoji sredi ne bo več storil kakšne tako hudobne stvari.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Zdaj pa vse kapiram!

Zato je toliko kristjanov umiralo na začetku, zato je toliko protestantov umiralo na začetku, zato je tudi nastala MVAC oz. bela garda, zato danes po svetu nastaja božja vojska, da bo nas nevernike eliminirala.
uf-1.gif


Kdor je pravi kristjan, se mora tega držat.
a060.gif