Cerkev - kaj je pri maši ok in kaj ni

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Hm, meni si pa deloval kot človek, ki je redno pri maši....oz. se njegovo ime večkrat omeni v spovednici (s strani gospodinj....)
grin1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Nop. Tudi pri nas je tako. In zaradi naštetega tudi jaz bojkotiram vse kar je več kot prvih 10 minut polnočnice. Žalostno! Tito bi jih že spravil v red.
evil.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Citat:
Uporabnik lovelove pravi:
ne moreš, da ne bi, a...
priden.gif

ne moreš, da se nebi spotaknil ob mene,a...
priden.gif

to ti je ljubaf
srce-1.gif


jaz smrdljive cerkve ne hebem pet posto, ker nekaj tak pokvarjenega, požrešnega na denar, manipulativnega, staromodnega in pedofilskega enostavno ne morem sprejet.
Ker sem v cerkvi bil le nekaj krat v življenju in nimam pojma o običajih, navadah, mašah ipd., sem bedaka ki je prišel fehtat med poroko samo debelo pogledal če je kaki smrdljivi klošar ki se je not prikradel in mu seveda nisem namenil niti centa.
Zna pa bit problem s cerkvijo v nekaj desetletjih, ko bodo zdajšnje zmanipulirane babice že davno pod zemljo, današnja mladina pa tem ciganom ni ravno najbolj naklonjena. bodo vernike iz romunije uvažali?
stupid-1.gif

Pobrali se bojo v kake nerazvite dele sveta, al pa recimo latinsko ameriko kjer folk na opečenih kruhkih videva kristusovo faco in pada vkup... Dios mio!
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
To, da so pravila, kdo sme krstit in kdo ne, stvar kanonskega prava.
Krst kot nek dogodek (brez šare, kdo sme krstiti in kdo ne), pa stvar vere (zapisano direkt v Svetem pismu).

Zato pa imaš mineštro od pravil "kdo lahko krsti", "kakšen je obred", "kje lahko krsti", "kdaj lahko krsti"....
Vsaka krščanska ločina to po svoje namašata.
Ker ni to nič drugega kot privatna pravila za članstvo v neki organizaciji.

BTW - Zato pa nekak vztrajam na tem, da ne ločiš enega od drugega.
tongue-1.gif

Pa ti ne štekaš, oni majo patent za krst registriran pri Nebeškem Patentnem Uradu in njihov je oriđinal s katerim pol lahko greš v nebesa... Ostali s cenenimi ponaredki krsta pa lahko pridejo kvečjemu.... v Global al pa Tramontano....
write.gif