Covid-19 Cepiva

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Če imaš možnost izbire, za kaj se boš odločil - za nekaj eksperimentalnega, ki je po svetu v pol letu ubilo več 10.000 ljudi ali nekaj, kar obstaja 40 let, bilo uporabljenih 4 milijarde doz in v tem času umrlo 34 ljudi kot posledica tega zdravila?
Nimam možnosti izbire razen cepivo ali brez cepiva.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Okrog leta 1200 je učen menih napisal razpravo, da ni možno, da bi človek lahko čaral. In zamaknil pojav čarovniških procesov za cca 100 let, ko je še la na pot po Evropi drug menih, ki je širil med ljudi strah pred teorijo zarote, pred čarovnicami, ki so med njimi. Marsikje mu je uspelo in naslednjih nekaj stoletij je bila v Evropi doba čarovniških procesov. Tako je bila scena prikazana v enem dokumentarcu.
Ko gledam trenutno dogajanje okrog covid-a, precej lažje razumem tiste čase. Prav tako imamo tudi danes na eni strani znanost, ki je sicer zmotljiva in en kup pripadnikov teorije zarode, ki širijo strah preko družbenih omrežij, forumov, imajo ogromno časa, čeprav so kao v službi. Navadno raje pogledam stran. Po drugi strani pa je zmeraj nevarnost, da se zaradi takih, kot je denimo andy, vrnemo v mračni srednji vek, kjer znanost ne bo pomenila nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in jest5

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Tudi lab leak je bila do meseca nazaj teorija zarote. Danes je to dejstvo.

Znanost je ugrabil dr. Fauci (I am science) in se nekaj njegovih pripadnikov.

Znanost zahteva odprto debato med znanstveniki - izmenjava mnenj, hipotez in teorij. Danes je taka debata prepovedana zaradi dr. Faucija, ker si krije svojo rit.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Zato se je pa treba borit - da boš imel izbiro. Ne prepuščaj tega drugim.
Trenutno se borim za boljšo bližnjo prihodnost vseh, še posebej mojih otrok. S tem mislim na cepljenje in upanje, da bo vnaprej omejitev zaradi takih kot sem jaz veliko manj ali nič. Če bodo moji otroci in jaz spet zaprti celo jesen in zimo ali imeli omejeno svobodo ker se ni dovolj ljudi cepilo ali ker cepivo ni bilo učinkovito ali, ker so nas preprosto nategnili in bodo mirno zapirali ob minornih okužbah, potem bom spet razmišljal dalje. Če enkrat v Evropi potrdijo Ivermectin ali kakšno drugo zdravilo kot zelo uspešno proti Covidu, bom razmišljal dalje ali se še cepiti ali bo dovolj ujeti Covid in ga zdraviti s tem.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kot v vsaki stvari pogledaš obe strani in vzameš neko sredino.
In kot že dolga leta se kregate za neumnosti. A ni nobeden opazil da se je vse podražilo oz. da sledi podražitev hrane septembra?
Da bodo dvignili dnevne limite na bakomatih?
A to nakazuke da se pripravlja v jeseni inflacija?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Da bodo dvignili dnevne limite na bakomatih?
Mogoče se bojijo bank-run-a. Kje si to brala?

Ostalo pa ja, pričakovano. Če ustaviš proizvodnjo, zmečeš en kup novega funny money-a v obtok in ga podarjaš ljudem in ga ljudje porabljajo za proizvode, ki se ne proizvajajo, boš dobil inflacijo (veliko povpraševanja, malo ponudbe), še posebej ker s printanjem novega denarja razvrednotiš obstoječi denar.
Pa sej smo na to opozarjali leto nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113

Višji dnevni limit dviga gotovine na bankomatih​

Marsikdo za dvig gotovine še vedno obišče bančno poslovalnico. Da bi komitentom prihranili nekaj časa, so pri NLB-ju dvignili dnevni limit dviga gotovine na bankomatih. Ta je odvisen od tipa debetne kartice. Nove omejitve za dvig pa so sledeče:

  • NLB Maestro klasična do 700 EUR na dan,
  • NLB Maestro zlata do 1.000 EUR na dan,
  • NLB Maestro platinasta pa do 2.000 EUR na dan
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.360
113
Pomurje
Trenutno se borim za boljšo bližnjo prihodnost vseh, še posebej mojih otrok. S tem mislim na cepljenje in upanje, da bo vnaprej omejitev zaradi takih kot sem jaz veliko manj ali nič. Če bodo moji otroci in jaz spet zaprti celo jesen in zimo ali imeli omejeno svobodo ker se ni dovolj ljudi cepilo ali ker cepivo ni bilo učinkovito ali, ker so nas preprosto nategnili in bodo mirno zapirali ob minornih okužbah, potem bom spet razmišljal dalje. Če enkrat v Evropi potrdijo Ivermectin ali kakšno drugo zdravilo kot zelo uspešno proti Covidu, bom razmišljal dalje ali se še cepiti ali bo dovolj ujeti Covid in ga zdraviti s tem.
No vidiš da gre. Saj ti je vedno šlo, le cepivo ti je pustilo kratkotrajne posledice.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Če imaš možnost izbire, za kaj se boš odločil - za nekaj eksperimentalnega, ki je po svetu v pol letu ubilo več 10.000 ljudi ali nekaj, kar obstaja 40 let, bilo uporabljenih 4 milijarde doz in v tem času umrlo 34 ljudi kot posledica tega zdravila?
34 ljudi kot posledica katerega zdravila?
Smrtnost zaradii jemanja aspirina ali podobnih nsaid je tam okol 20 mrtvih/milijon.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Andy je konkretno zabredel v hardcore antivax sceno.....
So imeli nekateri sodelavci iz moje ekipe prehude stranske ucinke - cepljeni z razlicnimi cepivi. Takih je bilo cca 50% od teh, ki so se cepili.
Tisti, ki je lansko leto ze prebolel Covid je imel hujse stranske ucinke od cepljenja kot sam Covid.
Cca 50% iz ekipe nas je takih, ki ne mislimo biti preskusni zajcki.