Covid-19 Cepiva

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Med tem, ko imajo Madzari in Srbi ze Sputnik V, ko je Hrvaska narocila 1.000.000 doz Sputnika V:


Imamo mi take bedake za strokovnjake:


Je kaj cudnega, da je pri nas vse narobe?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113

Šlo je za prijave bolečin na mestu cepljenja, povišane telesne temperature, glavobola, slabosti, bruhanja, bolečin v mišicah in sklepih, mrzlice, bolečin v grlu in povečanega pulza. Prijav resnih neželenih učinkov pa niso prejeli.

Pomeni...zelo podobno, kot če človek fasal virus?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.464
113
Ne. Veliko bolj milo, kot če bi fasal virus, ter večinoma le en dan.
Sicer pa brez da bi navedel % zraven simptomov, je tako navajanje brez veze
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Ustrahovanje se nadaljuje...

S cepljenjem trenutno zmanjšujemo število smrti v starejši populaciji, s pričakovano količino cepiva pa ne moremo zaustaviti epidemije, je ocenil Roman Jerala s Kemijskega inštituta.

Pa P no, a se ne more enkrat neka pozitivna retorika uporabit, ni cudno da je raja že sita vsega, konkretno
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Ustrahovanje se nadaljuje...

S cepljenjem trenutno zmanjšujemo število smrti v starejši populaciji, s pričakovano količino cepiva pa ne moremo zaustaviti epidemije, je ocenil Roman Jerala s Kemijskega inštituta.

Pa P no, a se ne more enkrat neka pozitivna retorika uporabit, ni cudno da je raja že sita vsega, konkretno

Pa kaj si ti pričakoval, "Super nam gre, samo še 14-dni, potem pa je vsega konec in smo zmagali".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No mene je Jerala tudi včeraj "razočaral" in sicer s tem, da so standardi cepljenja pri nas tako visoki, da bomo "druga" cepiva uporabljali ko jih odobri ESA. Seveda se bomo takrat lahko postavili v vrsto z dobavami 2022/23!
Pa P. s tem si v faco vsem pri našem regulatorju v faco rekel, da so nesposobneži!
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Tukak jokate da ni cepiv, Janša kriv. V drugih temah ste pa glasni da se ne boste cepili, spet Janša kriv.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zase se brigaj in ne moraliziraj! Jaz sem povsod napisal da se bom cepil takoj ko se bom lahko - glede na časovnico me bo očitno minilo, ali pa bo virus čudežno izginil, ko se farmacevti naveličajo prodajat zmrznjeno žegnano vodico.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Kar ni nujno slabost. Zato pa je to cepivo namenjeno sorazmerno zdravim, da cepivo pusti da tudi telo zna malo po svoje odreagirati na te viruse in se boriti proti njim. Po moje astrazeneca s tem nudi dolgoročno precej širši spekter zaščite za nove seve in različice virusa (laično mnenje, glede na dejstva kako bi naj delovala).
:valjamse::valjamse:
Fiziološka raztopina ima še manjši učinek, torej je po tej logiki še boljša za sorazmerno zdrave?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Pa kaj si ti pričakoval, "Super nam gre, samo še 14-dni, potem pa je vsega konec in smo zmagali".

Točno tako, ali pa recimo končno nam gre bolje po trdih nekaj mesecih, sedaj je cepivo tu in šlo bo samo na boljše. Pozitiven nagovor predsednika države bi bil tu na mestu, da se da vsaj malo upanja ljudem.

Ne pa to zdaj, ko še nonstop naprej grozijo in ustrahujejo. In valda spet o UK in afriškem sevu se blebeče.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Hrvati cepijo - sedanjik - z ruskim, pa jih ni strah. Kljub temu, da ni odobren v EU.
V primeru sranja, bo pomoč iz EU za njih iz EU kot za nas, zaradi smrti in težave ker ne bo ste cepljeni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hrvati cepijo - sedanjik - z ruskim, pa jih ni strah. Kljub temu, da ni odobren v EU.
V primeru sranja, bo pomoč iz EU za njih iz EU kot za nas, zaradi smrti in težave ker ne bo ste cepljeni.
Nič ne cepijo s Sputnikom V, ker ga še nimajo! In tudi ko ga bodo imeli bodo malo še čakali na EDA, če pa ne bo hitre odobritve bodo sami začeli postopek odobritve za HR.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Kot sem že rekel - a je kej čudnega, da je pri nas šla epidemija tko, kot je?

Naši 'strokovnjaki' so pač nesposobni. To dokazujejo skoraj vsakič, ko odprejo usta.