Covid-19 Cepiva

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Pogrešam kritično oceno potez vlad po svetu zadnji mesec. Tud to rabimo. Pa pust mirsija ob strani za hip.
To kritično oceno misliš tako na splošno kajne? Ker malo dvomim, da rabiš/rabite/rabimo prav mojo kritično oceno za stvari od katerih sem premnoge že večkrat označil za debilizme s katerimi več očitno ne znajo nehat.

Mirsi pa mi sploh ni tist ta najbolj problematičen, zanj že dolgo vem, da je... hmm... poseben. Bolj me "skrbi" za nekaj drugih uporabnikov za katere sem menil, da so bolj pri pameti in so zdaj ob boku pri tistih za katere pa že dolgo vem, da niso pri pameti.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sandra

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
To kritično oceno misliš tako na splošno kajne? Ker malo dvomim, da rabiš/rabite/rabimo prav mojo kritično oceno za stvari od katerih sem premnoge že večkrat označil za debilizme s katerimi več očitno ne znajo nehat.

Mirsi pa mi sploh ni tist ta najbolj problematičen, zanj že dolgo vem, da je... hmm... poseben. Bolj me "skrbi" za nekaj drugih uporabnikov za katere sem menil, da so bolj pri pameti in so zdaj ob boku pri tistih za katere pa že dolgo vem, da niso pri pameti.
In to so?
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Kam spada to? V vedeževanje?

Kaj, to so pisma bralcev?
Kako lahko gre to skoz in se objavi

"Pred osemdesetimi leti se je milijon nemških mladih fantov, ker so zaupali in verjeli, niso pa razumeli, podali na pot proti Moskvi. Več kot pet (!) milijonov se jih ni vrnilo."
 
  • Haha
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Ta clanek je pretty much it.
Ampak ni zatajila politija, stroka, farmacija…ampak starsi.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Na to, da vprašaš lastne vladajoče po zdravju imaš direkten vpliv.
Glej sosede recmo hrvatje. So novinarji prav.naredli prispevek zakaj se ljudje ne cepjo, in je isto kot po celem svetu. Politika se vmešava in svoje govori. Spreminjajo izjave dnevno ma kot da se kopirano med sabo, lahko rečem po scenariju.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
V Srbiji je dovolj 100€ ali pečeno prase.
Pa pustimo tole.
Kako, da se ne omenja stanje na Madžarskem?

Kje je sedaj primerjava z gripo?
Kako bi v tem primeru -corona - delovala ranjka Jugoslavija?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Ker HU ni zanimiva ker ne morejo mediji kazat panike, namrec v HU sploh ni PCT.
Pa ne gre skupaj z agendo EUja, da se mora cimprej precepit vse, do takrat pa strogo zapiranje in represija
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in Ytbnd

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
Kaj, to so pisma bralcev?
Kako lahko gre to skoz in se objavi

"Pred osemdesetimi leti se je milijon nemških mladih fantov, ker so zaupali in verjeli, niso pa razumeli, podali na pot proti Moskvi. Več kot pet (!) milijonov se jih ni vrnilo."
Romuni, Hrvati, Italijani, Finci, Slovaki, Madžari so bili tudi zraven.

Input ter output je zamešal.

Wiki pravi, da je operaciji Barbarossa sodelovalo 3,8 milijona ljudi iz strani napadalcev, vrnilo se jih je vsaj 1 milijon manj.
 
Nazadnje urejeno:

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Tako je s tem dan danes.
Jasno je pokazalo, da je bil miokarditis po cepljenju (v tem primeru odmerek Moderna 2) višji! kot miokarditis po okužbi s sars-cov-2 pri osebah <40.
Več pa v članku.

No, spet nekdo linka neke komentarje znanstvenih člankov, ki krožijo po družabnih omrežjih in so priredba rezultatov ali pa vsaj antivaxer interpretacija.

Tole piše v članku, ne v komentarju članka - vsekakor avtorji na noben način ne predlagajo, da se populacija moških do 40 ne cepi:


Whilst myocarditis can be life-threatening, most vaccineassociated myocarditis events have been mild and self-limiting22. The risk observed here is small and confined to the 7-day period following vaccination, whereas the lifetime risk of morbidity and mortality following SARS-CoV-2 infection is substantial. Indeed, myocardial injury is very common in persons admitted to hospital with SARS-CoV-2 infection26, when evaluated systematically using high-sensitivity cardiac troponin tests27. Moreover, evidence of myocardial injury, irrespective of whether due to myocarditis or myocardial ischemia, is associated with a higher risk of in-hospital death28.

We estimate that the absolute number of excess myocarditis events in the 28days following a first dose of adenovirus or mRNA vaccine is between one and six per million persons vaccinated, and the excess risk following the second dose of the mRNA-1283 vaccine is ten per million. By contrast, we estimate 40 excess myocarditis events per million in the 28days following SARS-CoV-2 0 10 20 30 40 ChAdOx1 (first dose) ChAdOx1 (second dose) BNT162b2 (first dose) BNT162b2 (second dose) mRNA-1,273 (first dose) mRNA-1,273 (second dose) SARS-CoV-2 positive test Myocarditis Excess events 0 5 10 15 ChAdOx1 (first dose) ChAdOx1 (second dose) BNT162b2 (first dose) BNT162b2 (second dose) mRNA-1,273 (first dose) mRNA-1,273 (second dose) SARS-CoV-2 positive test Myocarditis (<40) Excess events 0 2 4 6 ChAdOx1 (first dose) ChAdOx1 (second dose) BNT162b2 (first dose) BNT162b2 (second dose) mRNA-1,273 (first dose) mRNA-1,273 (second dose) SARS-CoV-2 positive test Pericarditis Excess events 0 1,000 2,000 3,000 ChAdOx1 (first dose) ChAdOx1 (second dose) BNT162b2 (first dose) BNT162b2 (second dose) mRNA-1,273 (first dose) mRNA-1,273 (second dose) SARS-CoV-2 positive test Cardiac arrhythmia Excess events Number of excess events in the 1–28 days postvaccination/SARS-CoV-2 positive test per 1 million vaccinated/infected Fig. 2 | Number of excess events due to exposure per 1 million exposed, as reported in Supplementary Table 10. When IRR did not show a significant increase of incidence over the 1–28 days postvaccination or a SARS-CoV-2 positive test, absolute measures are not given. Nature Medicine | www.nature.com/naturemedicine Articles Nature Medicine infection. The risks are more evenly balanced in younger persons aged up to 40 years, where we estimated the excess in myocarditis events following SARS-CoV-2 infection to be 10 per million with the excess following a second dose of mRNA-1273 vaccine being 15 per million.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
strojni prevod:
The usual tabular overview of vaccination effectiveness is missing in the new #RKI weekly report.
The following vaccination status information is available for 4206 of a total of #Omicron cases: - 4020, ergo 95.58% fully vaccinated (1137 boosted) - 186 unvaccinated (4.42%)


V DE je 70,4% polno cepljenih.


rki pdf
// Wochenbericht vom 30.12.2021

#14

186 Patientinnen und Patienten waren ungeimpft, 4.020 waren vollständig geimpft, von diesen wurde für 1.137 eine Auffrischimpfung angegeben
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
KEY 5 min Update: Dr Peter Doshi * Associate Editor of the BMJ * -
2:22
3:48
4:37
Yt purge
Kopija rumble

KEY 5 min Update: Dr Peter Doshi * Associate Editor of the BMJ *
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1