Covid-19 Cepiva

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.631
8.954
113
Videl na lastne oči večkrat. Milimeter v nos in to je to. Tko da tisti testi so bolj za zaslužit, kot pa ustavt epidemijo. No, še kej?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Finci

Finland officially not recommending vax for kids 5-11 w/o risk factors
"Infections in children of this age are usually mild & severe disease is extremely rare. When the burden of disease is small in one’s own group, very few adverse effects are accepted"
Na finskem so odrasli dovolj odgovorni, so blizu 80% precepljenosti in cepljenje otrok ni potrebno. Hkrati se držijo ukrepov in kot 5,5 miijonski narod beležijo zgolj 1500 smrti od začetka epidemije. Med nami in njimi je glavna razlika v % antivakserjev in nasprotnikov ukrepov, ki so pri nas napolnili bolnice.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.921
5.194
113
To je dejstvo, da je ogromno teh testov krnekaj. Sicer pa saj niso nori. Kam boš raje šel? Tam, ko ti ga do grla potisne al tam, ko te malo po robu nosa potegne.
Valda grejo tja in rečejo oni je tak fajn, ko nič ne čutiš.
Več folka = več profita. In je zmagal.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
Videl na lastne oči večkrat. Milimeter v nos in to je to. Tko da tisti testi so bolj za zaslužit, kot pa ustavt epidemijo. No, še kej?
Če je trenutna različica tolk preklet nalezliva, je čisto vseeno, koliko čohaš s palčko. Mene bi bolj skrbela kakovost teh testov, kateri so trenutno tako zanesljivi kot, da bi metal kovanec.
 
Nazadnje urejeno:

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
Na finskem so odrasli dovolj odgovorni, so blizu 80% precepljenosti in cepljenje otrok ni potrebno. Hkrati se držijo ukrepov in kot 5,5 miijonski narod beležijo zgolj 1500 smrti od začetka epidemije. Med nami in njimi je glavna razlika v % antivakserjev in nasprotnikov ukrepov, ki so pri nas napolnili bolnice.
Spet bluzenje na pamet. Enkrat niso balkanci, pol enkrat mentaliteto ven vlečete, pol so Danci zakon, razen zdej, ko niso, pol malo za presekat Nizozemce najdete, Avstrijci niso balkanci, no razen, kadar so itd. Mal ste že dolgocajtni.
Nekaj Švede pogrešam. A so že vsi pod zemljo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.631
8.954
113
Površinsko čohanje s palčko pa sam še poveča nezanesljivost. Zanimiv, da tja ni nikol nobenga inšpektorja, med tem ko majo cajt gledat certifikate mask kelnarcam, al se pa s kuhančki ubadat.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.450
113
Jim je. S cepljenjem, ter ostalimi ukrepi, ter kot eni še namigujejo s posrečeno mutacijo virusa

Aja, ni jim ratalo zaradi ivrce :evil: Sam tko, da ne boš spet kak fejk news limal
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.395
3.488
113
Evo za kobile.
IMG_20211211_091242_edit_334803698724952.jpg
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Jim je. S cepljenjem, ter ostalimi ukrepi, ter kot eni še namigujejo s posrečeno mutacijo virusa

Aja, ni jim ratalo zaradi ivrce :evil: Sam tko, da ne boš spet kak fejk news limal
Cepljenje NE preprecuje okuzb. To je zdaj jasno ze vec kot pol leta. Zato imajo najbolj precepljene Z evropske drzave take skoke v okuzbah in nove lockdowne.
In ne, te okuzbe niso od Omicrona, ki se je pojavil sele zdaj.

Japonska tudi okuzb nima prakticno ze od oktobra. To ni ucinek cepiv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Površinsko čohanje s palčko pa sam še poveča nezanesljivost. Zanimiv, da tja ni nikol nobenga inšpektorja, med tem ko majo cajt gledat certifikate mask kelnarcam, al se pa s kuhančki ubadat.
Pri tem, ko so naši mafijski testi za nesimptomatske uradno samo okoli 50% zanesljivi, je po moje čisto vseeno kam vtikajo te palčke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.367
113
Živa antena v nastajanju, tale bo verjetno imel kar 20G tistih nekaj dni kolikor bo še živel :cheer:

"Zdravstvene oblasti Nove Zelandije so sprožile preiskavo zoper moškega, ki naj bi se proti covidu-19 cepil kar desetkrat v enem dnevu. Lokalni mediji poročajo, da naj bi se cepil namesto drugih ljudi, za to pa prejel plačilo."

 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.450
113
Cepljenje NE preprecuje okuzb. To je zdaj jasno ze vec kot pol leta. Zato imajo najbolj precepljene Z evropske drzave take skoke v okuzbah in nove lockdowne.
In ne, te okuzbe niso od Omicrona, ki se je pojavil sele zdaj.

Japonska tudi okuzb nima prakticno ze od oktobra. To ni ucinek cepiv.

Česa od: "S cepljenjem, ter ostalimi ukrepi, ter kot eni še namigujejo s posrečeno mutacijo virusa" ne razumeš?
Pa še en hint. Japonska je otok.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.631
8.954
113
Cepljenje NE preprecuje okuzb. To je zdaj jasno ze vec kot pol leta. Zato imajo najbolj precepljene Z evropske drzave take skoke v okuzbah in nove lockdowne.
In ne, te okuzbe niso od Omicrona, ki se je pojavil sele zdaj.

Japonska tudi okuzb nima prakticno ze od oktobra. To ni ucinek cepiv.
No zdej se pa potrudi in definiraj okužbo. Pa prosim ne nalimaj spet kakega naslova.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.395
3.488
113
Glej če bom se okužil in parkrat posmrkal in mogoče vzel kak Lekadol, je cepivo čisto v redu opravilo svojo funkcijo.
Moji bližnji so tudi zaščiteni koliko je možno, če mi bo pa kak Andy ali pa mirsi na pot prišel, pa je to njegov problem.

In ja jaz sem za to, da se vse sprosti ne vem pa če si upaš ti Andy, mirsi......