Covid-19 Cepiva

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
evo vam cifre
258000 okuženih, od tega 900 že ceplenih

me zanima zdaj vaša super anticepilska taktika

In kaj ti ta številka pove če je interval od 4. marca dalje? Glavnina okužb tega intervala (od oka cca. 80-90%) je od marca do konec maja, do maja pa ni bila cepljena niti 1/4 prebivalstva. Če upoštevaš zamik delovanja cepiva ipd. je interval totalno neprimeren za kakršnekoli analize. Ker večina cepljenih sploh statistično ne vpliva na glavnino okuženih tega intervala.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Edit: vidim tiste M$ grafke da so dinamični in se da kaj več prebrat ven..

Recimo na vrhuncu tretjega vala (konec marca, recimo 30 marec kot špica) je po grafku bilo 20% pozitivnih ki so bili cepljeni. Če pogledamo številke je torej tisti dan bilo 1600 potrjeno okuženih in od teh jih je bilo 320 takih ki so bili cepljeni. To je "zanič" številka če mene vprašaš, kaže pa vseeno na to da cepivo deluje.

Edit: pa ne vem od kje so dobili ven tiste številke ker potem številka 900 ni ustrezna, je precej višja glede na grafke.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
No sem končno ven povlekel uporabne absolutne podatke ki so merodajni danes in so edini uporabni za analizo:
cepljeni.png


Torej ta teden je od 427 pozitivnih bilo 60 takih ki so bili cepljeni (domnevam da polno cepljeni ker je termin "zaščiteni s cepljenjem"). Torej 15% vseh pozitivnih testov ta teden so prispevali cepljeni s "potrdilom" ki se lepo mirno brez testov s trajno QR kodo sprehajajo naokoli in ogrožajo necepljene.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
+ zadnji teden je po starosti izstopala starostna skupina 15-24, sledijo pa skupine 25-34 in 45-54. Torej večina testiranih je itak iz skupin slabo cepljenih (okoli 35% povprečje) in ker vemo da se cepljenih ne testira, razen če kažejo simptome me tistih 15% resno skrbi. Ker je čisto realno da je je na populaciji realen odstotek precej višji (mogoče celo 50%).
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: jendomen in jonny77

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.207
5.590
113


Kako zagotavljate, da ne bomo šli po isti poti, če pa VSI znaki kažejo točno to:
- cepivo ne preprečuje, da bi cepljena oseba širila virus, še več, širi ga enako kot necepljena
- cepivo ne preprečuje okužbe, le zmanjša verjetnost (kar se bo izničilo s selekcijo proti višjim R)
- cepivo blaži simptome, tako da cepljeni "nimajo" težav.




Različica delta se prenaša tako hitro kot ošpice (R0 12-18)

Španski maturanti, pozitivnih je bilo 200?, tri tedne nazaj so prišli.
Dovolj velika številka, da bi sedaj že morali videti znaten porast.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Edit: vidim tiste M$ grafke da so dinamični in se da kaj več prebrat ven..

Recimo na vrhuncu tretjega vala (konec marca, recimo 30 marec kot špica) je po grafku bilo 20% pozitivnih ki so bili cepljeni. Če pogledamo številke je torej tisti dan bilo 1600 potrjeno okuženih in od teh jih je bilo 320 takih ki so bili cepljeni. To je "zanič" številka če mene vprašaš, kaže pa vseeno na to da cepivo deluje.

Edit: pa ne vem od kje so dobili ven tiste številke ker potem številka 900 ni ustrezna, je precej višja glede na grafke.
Te stevilke so zaskrbljujoce, saj smo na 30. marca imeli le 114.000 polno cepljenih.

Torej, pri 5% polno cepljenega prebivalstva smo imeli 20% pozitivnih, ki so bili cepljeni.

Oz ce sestejemo tiste, ki so dobili eno in dve dozi cepiva, je takih bilo 358.000, oz 18%, kar pomeni, da ce je bilo 20% pozitivnih vsaj enkrat cepljenih, ni nobene razlike med tem ali si bil cepljen ali necepljen.

Verjetnost okuzbe je v obeh primerih enaka oz ni nobene razlike ce si cepljen ali ne.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Prvi članek (z rdečo sem pobarval jaz):
The post-infection of COVID-19 includes a myriad of neurologic symptoms including neurodegeneration. Protein aggregation in brain can be considered as one of the important reasons behind the neurodegeneration. SARS-CoV-2 Spike S1 protein receptor binding domain (SARS-CoV-2 S1 RBD) binds to heparin and heparin binding proteins.

Drugi članek (z modro sem pobarval jaz):
There is no proof that spike proteins created in response to mRNA vaccines are harmful to the body, scientists have told Reuters.

Meni se oba članka lepo, tekoče in logično bereta.
Okužba s SARS-Cov-2 je cela p*zdarija, s cepivi pa nežno vzpodbudiš imunski sistem. AndY1, kje vidiš ti težavo?
Nežno?

V obeh primerih imas v telesu aktiven strup, le da ga v primeru cepiva proizvaja tvoje telo in to verjetno tudi na mestih telesa, ki ga virus ne doseze.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Kje ste zdaj vsi potuhnjeni zagovorniki brezmejnih pravic za cepljene? Kako so si sploh upali napisati tole:

"Če se cepljeni vseeno okužijo, imajo v telesu toliko virusa kot necepljeni. To pomeni, da je verjetnost, da bodo okužili še nekoga, enaka kot pri necepljenih. "Bistvena razlika med delto in drugimi različicami je, da so se cepljeni ljudje, čeprav so asimptomatski, okužili in virus širili na podobni ravni kot necepljeni ljudje"

 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kdaj sem ze govoril, da je potrebno testirati cepljene. Koliko so cepljeni okuzili drugih v tem casu in koliko pravic je bilo necepljenim prikrajsanih zaradi tega z zadnjim udarcem, placljivi hitri testi za necepljene.

Kaj je zdej, Fafangel? Cepljeni lahko pocnejo vse in tudi ne grejo v karanteno, ce so v rizicnem stiku? Jao jao. Sram te bilo. Vedel si koliko je ura.

Zbogom PCT.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Kdaj sem ze govoril, da je potrebno testirati cepljene. Koliko so cepljeni okuzili drugih v tem casu in koliko pravic je bilo necepljenim prikrajsanih zaradi tega z zadnjim udarcem, placljivi hitri testi za necepljene.

Kaj je zdej, Fafangel? Cepljeni lahko pocnejo vse in tudi ne grejo v karanteno, ce so v rizicnem stiku? Jao jao. Sram te bilo. Vedel si koliko je ura.

Zbogom PCT.
Dej ti že enkrat glavo iz svoje riti prosim, pa glej na to takole. Če se cepi večina odrasle populacije je nalezljivost delte pičkin dim. Dej vrni se prosim s pralnicami in gumami picajzljat.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Nežno?

V obeh primerih imas v telesu aktiven strup, le da ga v primeru cepiva proizvaja tvoje telo in to verjetno tudi na mestih telesa, ki ga virus ne doseze.
To sem opazil.posredno, da se vas en kup ljudi ne zaveda enostavnega dejstva. Ko se okužiš s virusom, se le ta začne razmoževat, kar pomeni, da tvoje telo proizvaja virusne proteine N-protein, tudi S-protein.
Tako da je ta tvoj: LE DA GA popolna neumnost.
To ni rezervirano samo za cepiva, ravno obratno, to je najbolj značilno za virusno okužbo.
Poglej si samo to slikco:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Yo sem opazil.posredno, da se vas en kup ljudi ne zaveda. Ko se okužiš s virusom, se ta začne razmmoževat, tvoje telo proizvaja virusne proteine.
Tako da je ta tvoj: LE DA GA popolna neumnost.
Poglej si samo to slikco:
Seveda se zavedam, ampak ne potrebujem, da še cepivo naredi iz mojega telesa tovarno strupa.

Naj se ze neha eksperimentirati na ljudeh in naj se zacne uporabljati obstojeca zdravila, ki dokazano pomagajo, tudi pri Delta sevu.
 
  • Haha
Reactions: bertoncl