Covid-19 Cepiva

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.216
5.596
113
pxovqmpkpac71.jpg
 

Killerius

Pripravnik
11. jul 2010
149
14
18
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.768
1.495
113
Če testiraš samo necepljene (edit od Killerius), potem dobiš take številke.

Podobno kot pri nas. Cepljenih se ne testira (PCT).
Simpotomatske obole (z znaki okužbe s COVID-om) SE TESTIRA (in to s PCR testom direktno) ne glede na to ali so bili cepljeni ali ne.
Presejalno (PCT sistem s hitrimi testi) se cepljenih pa ne testira.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.001
3.750
113
Ljubljana
hmpg.net
Če testiraš samo necepljene (edit od Killerius), potem dobiš take številke.

Podobno kot pri nas. Cepljenih se ne testira (PCT).
Tole je cel EDIT:
"EDIT: Sem šel malo brskat zakaj tako odstopanje v številkah v primerjavi z drugim svetom. Očitno so imeli pomankanje testov(kao :)) in cepljenih niti niso testirali. Tako da sta pomoje verodostojna samo podatka o hospitalizaciji in smrtih."
Verodostojni podatki (tako edit) pa kažejo tocno to, kar razlaga znanost. Precepljeni umirajo zelo redko in imajo zelo redko težek potek bolezni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Simpotomatske obole (z znaki okužbe s COVID-om) SE TESTIRA (in to s PCR testom direktno) ne glede na to ali so bili cepljeni ali ne.
Presejalno (PCT sistem s hitrimi testi) se cepljenih pa ne testira.
In cepljeni ne potrebujejo biti testirani za prehajanje meje, kar je idealno za vnos virusa iz tujine - recimo iz UK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Tole je cel EDIT:
"EDIT: Sem šel malo brskat zakaj tako odstopanje v številkah v primerjavi z drugim svetom. Očitno so imeli pomankanje testov(kao :)) in cepljenih niti niso testirali. Tako da sta pomoje verodostojna samo podatka o hospitalizaciji in smrtih."
Verodostojni podatki (tako edit) pa kažejo tocno to, kar razlaga znanost. Precepljeni umirajo zelo redko in imajo zelo redko težek potek bolezni.
Podatki iz UK kažejo (tista tabela), da tudi neprecepljeni umirajo zelo redko (Delta).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.001
3.750
113
Ljubljana
hmpg.net
Predvsem pa, ta statistika ne kaze smrtnosti COVID-19 temvec samo pogostost smrti v doloceni populaciji. Smrtnost je pri Delti nizja, razdelitev pa je taka kot je. Neprecepleni umirajo pogosteje.