Covid-19 Cepiva

Floki

Guru
6. sep 2007
9.958
3.070
113
In to tebe boli?:valjamse:
Odgovarjam naj na nekaj, kar so drugi limali o virusu? Fak, a si res tak retard, ali se samo delaš? Že cel dan čakam razsvetlenje od Floki , pa nič od tega. No lahko me pa ti, razen, če imaš tudi ti YT diplomo.:valjamse::aplauz:

Eni imamo še kaj drugega za počet kot opravlja tvoje delo.
By the end of March, about 85 percent of the adult population had received both jabs, well over the strictest thresholds of herd immunity. Several thousand cross-border workers from Spain got vaccinated, too. (This is why Gibraltar confusingly has a 106.7 percent vaccination rate.)


Drugače pa je članek na Reuters pa tudi na spletni strani od njihovega ministrstva je pojasnilo. Tvoj % je pa višji ker je objava kasnejša.
Se čudim da sploh Alter najdeš
 
19. jul 2007
2.780
1.501
113
S cepljenjem sredi epidemije smo dali virusu najvecji gain-of-function laboratorij na svetu.
In kako se ta potencialen (sicer realen) problem reši?
Tako, da se ne menca in se na hitro precepi populacijo. Za zahodni svet in Slovenijo je to bilo popolnoma izvedljivo - cepiv je dovolj.

Mnogi so razlagali začetek letošnjega leta, da nas začetni uspeh ne sme uspavati (prevarati) in nikakor ne odnehati sredi poti - to kar se naprimer dogaja v USA, ko se je cepljenje skoraj povsem ustavilo in so na ravni precepljenosti kjer pač so.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.089
3.796
113
Ljubljana
hmpg.net
1626635698754.png
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.568
3.603
113


Če je že v Mariboru takšno, kako še bo na Gorenjskem ko so slišali da bo treba teste plačati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in novaa

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.921
-790
113


Če je že v Mariboru takšno, kako še bo na Gorenjskem ko so slišali da bo treba teste plačati.
To je vse Janša nategnil. Ker se bo do jeseni premislil glede plačljivosti testov in bodo spet brezplačni, če bodo sploh kdaj postali plačljivi.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.324
1.077
113
Sem lih bral da je eu maja zagotovila sredstva da se zagotavljajo zastonj testi za necepljene da nebi prišlo do diskriminacije....
Se pravi je jajo dobil €€ za to....
Pomoje je tudi samo grda taktika da tiste na meji prepriča da se piknejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in AndY1

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Pa kaj je tistih 10 20 30 ali koliko EUR po testu v primerjavi s tvojim dragocenim zdravjem ki ti ga bi sicer strupeno cepivo uničilo? Popolnoma nič. Sploh ni vredno debatirat ali bodo testi plačljivi ali ne. Bodi srečen da cepljenje ni obvezno. Dokler lahko rešuješ zadevo tako da teste plačuješ je to to :valjamse:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
In kako se ta potencialen (sicer realen) problem reši?
Tako, da se ne menca in se na hitro precepi populacijo. Za zahodni svet in Slovenijo je to bilo popolnoma izvedljivo - cepiv je dovolj.

Mnogi so razlagali začetek letošnjega leta, da nas začetni uspeh ne sme uspavati (prevarati) in nikakor ne odnehati sredi poti - to kar se naprimer dogaja v USA, ko se je cepljenje skoraj povsem ustavilo in so na ravni precepljenosti kjer pač so.
Tega virusa ne bomo izkoreninili pa ce se na popek vrzemo, se posebej pa ne s cepivi, ki ne preprecujejo okuzbe, ne preprecujejo kuznosti, ocitno pa tudi ne preprecujejo hospitalizacije (vir: Izrael), kar pomeni, da v cepljenega virus vstopi, se razmnozuje, lahko mutira in se siri na ostale okoli te osebe, se posebej pa, ce se cepljenih NE testira (beri: PCT) in NE daje v karanteno (beri: Fafangel).
Vsaka taka oseba je super gain-of-function laboratorij za virus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.153
859
113
Noro. Jaz sem tole prebral, naprej pa ne bom več spremljal. Svoje stališče prej in potem sem napisal. Stanje sebe, družine in širše okolice. Srečno vsem.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.696
581
113
Tega virusa ne bomo izkoreninili pa ce se na popek vrzemo, se posebej pa ne s cepivi, ki ne preprecujejo okuzbe, ne preprecujejo kuznosti, ocitno pa tudi ne preprecujejo hospitalizacije (vir: Izrael), kar pomeni, da v cepljenega virus vstopi, se razmnozuje, lahko mutira in se siri na ostale okoli te osebe, se posebej pa, ce se cepljenih NE testira (beri: PCT) in NE daje v karanteno (beri: Fafangel).
Vsaka taka oseba je super gain-of-function laboratorij za virus.

Poanta vsega kar navajaš v 101 postu je, da je cepljenje po tvoje nesmiselno ker ne rešuje pandemije. In ta poanta je napačna. Jo rešuje, rešuje jo res ne na način, da nihče ki je cepljen ne bo zbolel. Rešuje jo tako, da velika večina cepljenih ob morebitni okužbi ne bo imela trajnih posledic zaradi bolezni in rešuje jo tako da večina ne zboli in ne širi virusa.
Še enkrat - povsem enako kot za cepljene velja tudi za prebolevnike.
Ali se bomo testirali in prebolevali v lockdownu naslednjih 5 let in ob tem imeli še na tisoče mrtvih ali pa se pocepimo in poskusimo normalno živeti z minimalnim krvnim davkom. Jaz sem za drugo opcijo ker je tu in zdaj. Ne nasprotujem zdravilom, a cepiva so že tukaj in omogočajo normalno življenje ob zadostni precepljenosti.
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Potlej prdlagaj rešitev, ne samo da jambraš.
Andy pa kalbo sta sodelavca? to more bit neprecenljivo...
Glede da sta imela opcijo se cepipt ker delata v kritični infrastrukturi si ne predstavljam da se kateremu dokncno odpuli in kaj požene v luft. Zdaj ali je to trafo postaja , peč za butek vodovodno omrežje ali nuklearka ...

Da ti misit v teh časih .