Covid-19 Cepiva

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Cepljen prvo dozo z AZ v sklopu kriticne infrastrukture. Za drugo dozo so mi spremenili predviden rok cepljenja in ga postavili na sredino dopusta, ko me ne bo v Sloveniji.

En teden klicanja kasneje, uspel dobiti cepilni center Ljubljana. Prosil ce lahko dobim drugi rok, ali pred zadnjim tednom junija ali od drugega tedna julija naprej. Je rekla, da raje drugi teden julija, da mine vec casa. Je rekla, da me je vpisala v sistem, da mi 8.7. Posljejo vabilo na cepljenje z drugo dozo AZ.

danes dobim SMS, ce se pridem v petek cepiti s Pfizerjem. :bonk:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
danes dobim SMS, ce se pridem v petek cepiti s Pfizerjem. :bonk:
So nehali cepiti z AZ ali je to spet pomota?

Znanko prebolevnico so pred mesecem in pol cepili s Pfizerjem in so jo že trikrat klicali za drugo dozo in jim je že trikrat rekla, da noče druge doze, pa jo še kar kličejo.
So ti ljudje plačani po dozah?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Glede Osilnice in Celja.
A ne morejo vse v Osilnici pocepit (cca 350 ljudi). So v kleteh, drevesnih krošnja, Podlesju?

Glede USA 1mil $ lota.
Pri nas je nagrada dopust na Hrvaškem. Enako pali! Kdor hoče iti, se je že cepil ( danes + 21 dni)
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in McGiver

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Glede Osilnice in Celja.
A ne morejo vse v Osilnici pocepit (cca 350 ljudi). So v kleteh, drevesnih krošnja, Podlesju?

Glede USA 1mil $ lota.
Pri nas je nagrada dopust na Hrvaškem. Enako pali! Kdor hoče iti, se je že cepil ( danes + 21 dni)
V Osilnico je šla mobilna enota iz Kočevja in pocepila vse, ki so želeli. Prisiliti jih pač ne morejo. Nisem vedel, da obstaja pri nas kaka igra, kjer ti za nagrado za cepljenje, plačajo dopust na Hrvaškem. :sprasujemse:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113

Verjetno so ga testirali že na nove seve, ker originalnega Wuhanskega že od zime ni več, cepiva pa so narejena za spike protein originalnega Wuhanskega.

Bi bilo potrebno naredili analizo koliko so vsa cepiva še učinkovita proti novemu sevu, ki postaja dominanten, to je Indijski Delta sev.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dajte ga no srat s tem indijskim sevom. Koliko primerov angleškega, južno-afriškega, brazilskega, piko-maternega seva smo imeli v Sloveniji?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
V Osilnico je šla mobilna enota iz Kočevja in pocepila vse, ki so želeli. Prisiliti jih pač ne morejo. Nisem vedel, da obstaja pri nas kaka igra, kjer ti za nagrado za cepljenje, plačajo dopust na Hrvaškem. :sprasujemse:

#bizi, ne me loviti na besede. :)

Osilnica še zmerom ni 100%. Citat: ... pocepila vse, ki so želeli. Samo 54% se jih je želelo cepiti?
Ostali niso za? Kje je tistih famoznih 60% - ali več, da bolj prime - za čredno imunost!

To, da je Hrvaška priznala za neoviran vstop da si cepljen, celo samo prvo cepljenje(!), JE spodbudilo ceplenje pri nas. Vir: intervjuji na TV: Sem se cepil, da grem lahko na Hrvaško! Nikjer govora o plačanem letovanju?

Glede raznih sevov. So že potrdili ALTER sev?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Dajte ga no srat s tem indijskim sevom. Koliko primerov angleškega, južno-afriškega, brazilskega, piko-maternega seva smo imeli v Sloveniji?
Saj veš, da Andy kupi vse, kar je iz Indije. Zanimivo mi je koliko dela ima s cepivi in njihovo učinkovitostjo in to tip, ki beži od igle in pravi, da se nikoli ne bi cepil.
Tabletk zanj pa še kar ni in ni :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Osilnica še zmerom ni 100%. Citat: ... pocepila vse, ki so želeli. Samo 54% se jih je želelo cepiti?
Ostali niso za? Kje je tistih famoznih 60% - ali več, da bolj prime - za čredno imunost!
NIkoli ni 100% cepljenih, sploh pa ne v enem letu (realno sedaj v 6 mesecih). Recimo 20% je mlajših od 18 let, kar se do "danes" še ni smelo cepit + 10% skeptikov + 10% takih, ki v tisti "vukojebini" živijo osamljeno in niti nimajo rizičnih stikov in pol ti matematika že skoraj štima.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Dajte ga no srat s tem indijskim sevom. Koliko primerov angleškega, južno-afriškega, brazilskega, piko-maternega seva smo imeli v Sloveniji?
Indijski Delta sev predstavlja 90% novih okuzb v UK. Koliko casa je trajalo, da je angleski sev prisel iz UK v Slo in postal dominanten pri nas?
2, 3 mesece, pa smo bili in mi in UK v lockdownu in smo testirali vsepovprek. Zdaj smo dejansko vsi odprti, testira se pa komaj da se.

UK je pa v porastu okuzb kot da nihce ni cepljen:

 
  • Haha
Reactions: Ytbnd

Killerius

Pripravnik
11. jul 2010
149
14
18
Verjetno so ga testirali že na nove seve, ker originalnega Wuhanskega že od zime ni več, cepiva pa so narejena za spike protein originalnega Wuhanskega.

Bi bilo potrebno naredili analizo koliko so vsa cepiva še učinkovita proti novemu sevu, ki postaja dominanten, to je Indijski Delta sev.

2 šusa AZ = 60% proti delti
2 šusa Pfizerja = 88% proti delti

1 šus AZ ali Pfizerja = 33% proti delti

UK je precepljen z AZ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Saj veš, da Andy kupi vse, kar je iz Indije. Zanimivo mi je koliko dela ima s cepivi in njihovo učinkovitostjo in to tip, ki beži od igle in pravi, da se nikoli ne bi cepil.
Tabletk zanj pa še kar ni in ni :(
Tudi anglezom, izgleda, bo zadela skakat kuzla v rit, tako kot je Indijcem. Ali bodo na hitro morali vse cepiti s Pfizerjem ali pa bodo prisiljeni iti na Ivermectin, tako kot Indija.

The Delta variant is 60 percent more transmissible than the Alpha variant—first identified in the U.K.—which in turn was about 50 percent more transmissible than the ancestral Wuhan strain. “It’s a super spreader variant, that is worrisome,”
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.856
113
Indijski Delta sev predstavlja 90% novih okuzb v UK. Koliko casa je trajalo, da je angleski sev prisel iz UK v Slo in postal dominanten pri nas?
2, 3 mesece, pa smo bili in mi in UK v lockdownu in smo testirali vsepovprek. Zdaj smo dejansko vsi odprti, testira se pa komaj da se.

UK je pa v porastu okuzb kot da nihce ni cepljen:


No ja angležev ni treba tu metat noter ker vseeno nimajo nekega masovnega skoka okužb + glede na večinsko cepljenje z AZ so itak že tako precej zadaj v splošni precepljenosti če normirano podatke o učinkovitosti cepiva glede na maso cepljenih (tudi za angleški sev). Oni so realno cepljeni 15% če smo recimo mi 25%.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Sploh ne. Žal, če se izkaže, da Ivermectin pomaga, je umrlo 2 milijona ljudi za profite Big Pharme.
Kako ČE se izkaže, če ima pa dr. Andy 100% podatke da pomaga? Tabletka in si rešen vseh tegob sveta. Glede na tvoje 100% vire in prepričanost ne razumem, da nisi sprožil tožb proti farmaciji na vseh mogočih nivojih. Ker, če tvoje raziskave 100% kažejo na to veliko napako človeštva, nosiš neposredno odgovornost za smrt vseh 2 miljonov. Kriv je tudi tisti, ki je vedel, pa ni ukrepal.