Covid-19 Cepiva

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V bistvu imamš prav, moralo bi skrbeti "kaj bo z jajčniki" ali ledvico (ima samo eno) moje 11 letne hčerke.

Kovid je zdaj že drugič prebolela, prvič je imela "vročino" 36,9 3 ure, drugič pa je 3x kihnila.

Tu te prosim za odgovor!
In bodi vesel, če ji bodo lahko rešili življenje zaradi kompletne odpovedi organov, nekaj mesecev po preboleli "gripici", kot se je zgodilo moji prav taki 11-letni sorodnici. Pa ni bila edini tak primerek na otroški kliniki.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.316
-8.447
113
V bistvu imamš prav, moralo bi skrbeti "kaj bo z jajčniki" ali ledvico (ima samo eno) moje 11 letne hčerke.

Kovid je zdaj že drugič prebolela, prvič je imela "vročino" 36,9 3 ure, drugič pa je 3x kihnila.

Tu te prosim za odgovor!
Te nič ne skrbi kakšne dolgoročne posledice ji bo pustil covid na jajčnikih ali ledvici?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Slabe volje je kvečjemu zaradi takega egoističnega razmišljanja, kot ga prakticiraš ti in tebi podobni. Ti se ne boš cepil, širšo situacijo bomo zate in ostale reševali cepljenci. Ko bo cepljenih premalo in se bo virus spet širil, bomo pa vsi skupaj spet zaprti, ker boste vi ignoranti polnili bolnišnice. Spet kvantna mehanika.

Temu se reče hipokrizija in prenos lastne odgovornosti na druge. Za gripo se je do nedavnega cepilo tam 60-80k ljudi na leto. Noben od vas ki se tle oglašate domnevam da se ni cepil. Zakaj se niste? Za gripo tudi umre nekaj (večinoma starih in bolnih) ljudi na leto. Pa precej malo jih umre zato ker se cepijo, sploh rizične skupine. Če bi se vsi cepili nebi umrl pa noben oz. gripe sploh nebi bilo.

Kje postaviš mejo ko rečeš ok za covid se bom cepil ker sem resen državljan in me skrbi za druge, za gripo pa ne ker me boli ku... za tistih 500 mrtvih! A ne šteje vsako rešeno življenje? A ne veš da so bile zaradi gripe tudi razglašene lokalne epidemije, bolnišnice polne in odpovedoval se je redni program? To se je dogajalo že vrsto let pa nobenega ni zanimalo.

Pač cepi naj se kdor se želi. Ve se kdo je umiral za kovidom. Ve se da zdrav osebek do starosti 65 let ni rizična skupina in dejansko jih je s kovidom celo ob vsej epidemiji umrlo samo 250 v sezoni in pol in od teh je umrlih ZARADI kovida mogoče 50 ali pa še to ne. Skratka glede na vsa dejstva imaš več možnosti da dobiš na lotu v naslednjih 5 letih sedmico kot pa umreš zaradi kovida.

Če bodo bolnišnice spet polne in bo spet lockdown ne bo kriv za to vsak od tistih ki se ne bo cepil. Krivi (posredno) bodo tisti ki bodo ležali na covid oddelkih in vprašanje je zakaj bodo tam. Sam nebi dal roke v ogenj da bodo tam necepljeni <65 letniki v večini, če bodo necepljeni 80 letniki se pač spravi na njih. Ampak spet, zakaj bi se spravljal na starega ata ker se je odločil da raje umre kot bi se cepil? Če bodo pa tam ležali in umirali cepljeni 80 letniki iz DSOja bo pa potrebno drugje iskat krivce, ne v peščici necepljenih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.316
-8.447
113
Zaenkrat ne, če pa bo bo pa sranje. Vse bolezni puščajo posledice, je tako?
Točno tako. Prav vse bolezni jih puščajo. In prav tako vse ostale stvari. Tudi tvoj zajtrk jih je pustil, ko so prosti radikali pri oksidaciji "hrane" naredili nekaj škode v telesu.
Je pa tle en hec... Če A pušča nekaj posledic, B(ki lahko prepreči A) pa 100+x manj posledic... Se je že za vprašati kaj je bolje ane
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Eden. Sej tebe nisem niti zajel v tisto skupino jamračev nad necepilci.

Čakam mosserota in janeza40 da se javita, zraven pa še pokažeta fotko kako hranita podhranjene otroke v afriki ker sta jih sama dobrota in skrb za druge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Glede na to kako Janez40 malo manj, da ne "tuli" na vsakega, kateri se nebi cepil, v smislu "rokca buba", sem se spomnil, da tudi sam ni bil najbolj naklonjen cepljenju z brozgo:

1623407411592.png

1623407429743.png

:fredi::evil::nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Počakaj še par mesecev, bo še kaj drugega zraven.
A veš kaj je point.
Trenutno cepljenja kao "ne rabim" oz. me niti nočejo, ker sem še zaščiten. S 5. julijem bom pa smrtno nevaren za okolico in sodržavljane in se bom moral za vsak kuracpalac testirat.
Samo naj si me drznejo povabit na cepljenje v juliju, jih čisto mirno in prijazno lahko pošljem v pizdomaterno.
Zgleda se bom v kampe prijavljal na firmo. Je kdo že prakticiral?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.612
8.938
113
A veš kaj je point.
Trenutno cepljenja kao "ne rabim" oz. me niti nočejo, ker sem še zaščiten. S 5. julijem bom pa smrtno nevaren za okolico in sodržavljane in se bom moral za vsak kuracpalac testirat.
Samo naj si me drznejo povabit na cepljenje v juliju, jih čisto mirno in prijazno lahko pošljem v pizdomaterno.
Zgleda se bom v kampe prijavljal na firmo. Je kdo že prakticiral?
Ampak a si predstavljaš, da se zgodi, da se slučajn srečamo, pa da sediva jest pa ti pred mojim kamperjem, pa da sva že ene par viskijev s pivom poplaknila in pol se nariše pod mojo tendo inšpektor, k bi mel PCT potrdilo....... :valjamse: :nazdravje:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.813
-309
113
Resnično me fascinira jamranje necepljenih glede nečesa, kjer ne mislijo sodelovat. Glasni s svojimi youtube teorijami pa kot, da se vas kaj tiče.
A politika apartheida vlade te pa ne fascinira.

Pa saj je isto kot v Južni afriki pred 30+ leti. Le da so tam bili belci vs črnci, pri nas pa so sedaj cepljeni vs necepljeni - ki ne smejo v lokal, gibanje omejeno.....
No njih vsaj posebej označit ni bilo treba, za razliko od židov z davidovo zvezdo, ali nas s QR kodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ampak a si predstavljaš, da se zgodi, da se slučajn srečamo, pa da sediva jest pa ti pred mojim kamperjem, pa da sva že ene par viskijev s pivom poplaknila in pol se nariše pod mojo tendo inšpektor, k bi mel PCT potrdilo....... :valjamse: :nazdravje:
Nazadnje sem na lj maratonu teku polovičko tam okol leta 2012.
Če bi bilo treba mislim da bi še vedno lahko, vprašanje pa, kdo bi bil spredaj.
PCT = krucefiks cigan, teč
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
A politika apartheida vlade te pa ne fascinira.

Pa saj je isto kot v Južni afriki pred 30+ leti. Le da so tam bili belci vs črnci, pri nas pa so sedaj cepljeni vs necepljeni - ki ne smejo v lokal, gibanje omejeno.....
No njih vsaj posebej označit ni bilo treba, za razliko od židov z davidovo zvezdo, ali nas s QR kodo.
Kako pa definiraš mejo med belcem in črncem?
Z metrom?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.388
9.828
113
kod Džej-Zija
Eden. Sej tebe nisem niti zajel v tisto skupino jamračev nad necepilci.

Čakam mosserota in janeza40 da se javita, zraven pa še pokažeta fotko kako hranita podhranjene otroke v afriki ker sta jih sama dobrota in skrb za druge.
Se cepil tudi proti gripi. Kaj pa zdaj? Muca jezička popapala? :zavijazocmi:

P.s. Preko skrbi za drugi skrbim za svojo rit. Če bomo precepljeni, bo vse odprto. Meni je fajn odprto. Če bomo spet zaprti, ker bojo necepljeni filali bolnišnice, mi pa ne bo faking fajn. Res noro težko razumljivo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.612
8.938
113
Nazadnje sem na lj maratonu teku polovičko tam okol leta 2012.
Če bi bilo treba mislim da bi še vedno lahko, vprašanje pa, kdo bi bil spredaj.
PCT = krucefiks cigan, teč
Pomoje bi bla smeha polna kapa :valjamse: :valjamse: Drugač bi se šli lohk pa triatlon, ti bi laufu, jest na biciklu, inšpektor bi pa plavu hahaha
 
  • Haha
Reactions: Romzi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.954
9.013
113
EU
Se cepil tudi proti gripi. Kaj pa zdaj? Muca jezička popapala? :zavijazocmi:

P.s. Preko skrbi za drugi skrbim za svojo rit. Če bomo precepljeni, bo vse odprto. Meni je fajn odprto. Če bomo spet zaprti, ker bojo necepljeni filali bolnišnice, mi pa ne bo faking fajn. Res noro težko razumljivo.
Brez veze si se cepil proti gripi. Jaz je nisem imel že štirideset let, tako da me ne moreš okužiti. Aja...cepil si se zaradi svoje varnosti. To je v redu, vendar ne gnjavi drugih zaradi cepljenja.