Covid-19 Cepiva

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ti si govoril za isti dan + nisi potem odgovarjal na nobeno vprašanje kam in kako - s tvojimi preverjenimi info sem zaključil - zbogom.
Sem ti povedal, da kliči zdravstveni dom, ne pobiram jaz naročil. :bonk: Sicer pa nima veze, jaz itak nisem v vrsti za cepljenje. Ste pa navadni lažnivci tisti, ki se tu gor hvalite kako ste že mesece prijavljeni in nestrpno čakate na svojo dozo, ter jamrate kako vas vsi prehitevajo po levi in desni. Kdor se ima namen cepiti, pokliče svoj ZD in je v enem tednu cepljen. Eni ste se pa očitno prijavili v upanju, da vas nikoli ne pozovejo. :bonk:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Sem ti povedal, da kliči zdravstveni dom, ne pobiram jaz naročil. :bonk: Sicer pa nima veze, jaz itak nisem v vrsti za cepljenje. Ste pa navadni lažnivci tisti, ki se tu gor hvalite kako ste že mesece prijavljeni in nestrpno čakate na svojo dozo, ter jamrate kako vas vsi prehitevajo po levi in desni. Kdor se ima namen cepiti, pokliče svoj ZD in je v enem tednu cepljen. Eni ste se pa očitno prijavili v upanju, da vas nikoli ne pozovejo. :bonk:

Mislim, da ni več problem se cepiti z AZ v parih dneh.

Če hočeš pfizer moraš bit pa star več kot 50. Kar sem poizvedel.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem ti povedal, da kliči zdravstveni dom, ne pobiram jaz naročil. :bonk: Sicer pa nima veze, jaz itak nisem v vrsti za cepljenje. Ste pa navadni lažnivci tisti, ki se tu gor hvalite kako ste že mesece prijavljeni in nestrpno čakate na svojo dozo, ter jamrate kako vas vsi prehitevajo po levi in desni. Kdor se ima namen cepiti, pokliče svoj ZD in je v enem tednu cepljen. Eni ste se pa očitno prijavili v upanju, da vas nikoli ne pozovejo. :bonk:
Lažnjivec lahko rečeš tistemu, ki te zjutraj gleda iz ogledala.

Do sredine aprila ni bilo legalne možnosti za cepljenje tistih med 50 in 60 let, ki niso bili uvrščeni v eno od prioritetnih skupin. Sredi aprila sem preveril svojo prijavo po telefonu v ZD MB in so mi potrdili, da sem na spisku od februarja, ko me je tja dala osebna zdravnica. Sem jih pa takrat prosil, da me do 12.5. ne kličejo, ker bom v tujini.

Ker mi potrdilo o prebolelosti velja do sredine junija, tudi nisem imel nobene potrebe "hvatat krivine" in iskat veze za svoj "šus". Zdaj bom itak po redni poti na vrsti.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.877
113
Mislim, da ni več problem se cepiti z AZ v parih dneh.

Če hočeš pfizer moraš bit pa star več kot 50. Kar sem poizvedel.

Problem je da je Kacin en teden nazaj rekel da AZ ne bodo več dobavljali in "stroka" je govorila da se bo rabil samo še za drugo dozo. Paf ni 3 dni dobimo večjo pošiljko AZ in več ali manj cepijo potem samo s tem. Folk je pa veselo v pričakovanju pfizerja šel se prijavljat. Sedaj pa vsak 3ji ki ga pozovejo na cepljenje cepljenje zavrne, vsakega 10ga ne dobijo in evidenca ki jo zjutraj plkjune ven "državni program" je samo za rit obrisat. Problem je ker potem bi dalje ročno morali prilagajat sezname kar pa jasno ni časa ko imaš cepiva tam in potem se cepi kar pride, čeprav uradno to ni res ...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Mislim, da ni več problem se cepiti z AZ v parih dneh.

Če hočeš pfizer moraš bit pa star več kot 50. Kar sem poizvedel.
1. A ni bilo rečeno da bodo vrsto cepiva dodeljevali po principu slučajnosti ne starosti?
2. A ni AZ bolj primeren za starejše kot mlajše?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
V bistvu je ista figa tko za stare kot za mlade pomojem. Problem je, ker naš Kacin ne razume psihologije množic in ne zna korenčka prilagodit. Če daješ korenček v smislu, da boš lahko potoval, je AZ brezveze, sej traja skor 4 mesece, da si uradno cepljen.
V glavnem turbonesposobni bi se temu reklo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
1. A ni bilo rečeno da bodo vrsto cepiva dodeljevali po principu slučajnosti ne starosti?
2. A ni AZ bolj primeren za starejše kot mlajše?

Jaz sem se prijavil skupaj z bratom, ki je dosti starejši od mene.

On je dobil pfizer, jaz pa AZ.

Nevem ali je bila to sreča ali kaj. Kakorkoli se cenim več kot 1.7€ po dozi.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.896
3.020
113
Problem je da je Kacin en teden nazaj rekel da AZ ne bodo več dobavljali in "stroka" je govorila da se bo rabil samo še za drugo dozo. Paf ni 3 dni dobimo večjo pošiljko AZ in več ali manj cepijo potem samo s tem. Folk je pa veselo v pričakovanju pfizerja šel se prijavljat. Sedaj pa vsak 3ji ki ga pozovejo na cepljenje cepljenje zavrne, vsakega 10ga ne dobijo in evidenca ki jo zjutraj plkjune ven "državni program" je samo za rit obrisat. Problem je ker potem bi dalje ročno morali prilagajat sezname kar pa jasno ni časa ko imaš cepiva tam in potem se cepi kar pride, čeprav uradno to ni res ...

Ne kacin ni tega rekel, to si ti neko svojo ovzel ali pa od nesposobnih novinarjev prebal. Kacin je lepo povedal da mora AZ dostaviti še več kot milijon doz cepiva po pogodbi, nadaljna pogodna za nasledje leo pa za razliko od Pfizerja ni bila podaljšana in teko cepiva z anaprej ne bo. Ne da zagovarjam tega bedaka ampak sem ga poslušal po TV ko je pojasnjeval napačne navedbe novinarjev.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Kokrkol obrneš je dejstvo, da tiščanje AZ zavira cepljenje. Sam naši bodo tišal dokler bo šlo. Pa da nau pomote, jest sm včeraj dobil AZ. Moje mame pa ne bi niti z buldožerjem zvleku na iglo z AZ. Je blo preveč negative okol tega in tud to bi morali upoštevat. No njena dohtarca je tudi strah upoštevala.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.877
113
Ne kacin ni tega rekel, to si ti neko svojo ovzel ali pa od nesposobnih novinarjev prebal. Kacin je lepo povedal da mora AZ dostaviti še več kot milijon doz cepiva po pogodbi, nadaljna pogodna za nasledje leo pa za razliko od Pfizerja ni bila podaljšana in teko cepiva z anaprej ne bo. Ne da zagovarjam tega bedaka ampak sem ga poslušal po TV ko je pojasnjeval napačne navedbe novinarjev.

Kacin je rekel 5.5.:
Kot je poudaril Kacin, so sicer izkušnje cepljenja s tem cepivom (AZ) dobre, cepivo pa nudi najdaljšo zaščito med vsem cepivi, saj se drugi odmerek cepi po dvanajstih tednih ali treh mesecih, s čimer se doseže najdaljša, kar devetmesečna zaščita. Kot je dodal, žal nimajo potrjene količine cepiva AstraZenece za več kot dva tedna naprej, zato je organizacija cepljenja težka. Dobave cepiva AstraZeneca ta teden ne bo, zato z razpoložljivimi količinami skrbno gospodarijo, da imajo lahko na zalogi potrebne zadostne količine za drugi odmerek, če bi nastale še večje motnje.
Rekel je tudi:
Prav s hitro in povečano zmogljivostjo proizvajalca Pfizer-Biontech nadomeščajo izpad zaradi cepljenja z AstroZeneco.

... kar bi pač razumel vsak lahko kot to da se z AZ NE cepi ampak se cepi z pfizerjem. Istočasno dajo ven aplikacijo za prijavo in folk se masovno prijavi (tudi zaradi "pfizerja"). V praksi pa so še vedno dnevno cepili z AZ prve doze in folk je na veliko odklanjal. Lahko tu na forumu dobiš vsaj 3 ki so se javili da so bili klicani (od 5.5. do sredine tega tedna) in potem jim je bila ponujena AZ oz. so se s tem dejansko cepili.

Pač PR ni ok, pa bilokaj je mislil Kacin povedat oz. so ga narobe razumeli. Ven je prišlo to da je sedaj sranje.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.735
2.345
113
Pomurje

Floki

Guru
6. sep 2007
9.896
3.020
113
Kacin je rekel 5.5.:

Rekel je tudi:


... kar bi pač razumel vsak lahko kot to da se z AZ NE cepi ampak se cepi z pfizerjem. Istočasno dajo ven aplikacijo za prijavo in folk se masovno prijavi (tudi zaradi "pfizerja"). V praksi pa so še vedno dnevno cepili z AZ prve doze in folk je na veliko odklanjal. Lahko tu na forumu dobiš vsaj 3 ki so se javili da so bili klicani (od 5.5. do sredine tega tedna) in potem jim je bila ponujena AZ oz. so se s tem dejansko cepili.

Pač PR ni ok, pa bilokaj je mislil Kacin povedat oz. so ga narobe razumeli. Ven je prišlo to da je sedaj sranje.

In iz kje si potem to kar si sedaj napisal sklepal da ne bo več dobav cepiva AZ.? Ga dobavljajo naključno in ne vsak teden kot Pfizer. Saj zato so jim pa prekinili pogodbo. Obstoječa pa velja.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.877
113
In iz kje si potem to kar si sedaj napisal sklepal da ne bo več dobav cepiva AZ.? Ga dobavljajo naključno in ne vsak teden kot Pfizer. Saj zato so jim pa prekinili pogodbo. Obstoječa pa velja.
Tega jst nikoli nisem napisal in tudi nisem sklepal.

Govorimo o problemih na cepilnih mestih in neurejenih seznamih. Kar se je zgodilo ker je pred izdajo aplikacije Kacin rekel da AZ ni na zalogi za nove doze in da so dobave "nepredvidljive" in folk se je masovno prijavil. Sedaj so pa problemi ker 30% folka cepijo se vedno z AZ in folk jim zavrača prijave kar dela neorganiziranost na ravni cepilnih centrov. To je bil moj namen prvotne izjave.