Centralna - pritisk - radiatorji

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ampak v ekspanzijski gre zrak vn, vsaj pred par meseci je en majstr probal.
Res pa da po občutku je posoda kar polna.

Za zamenjavo je verjetno treba spet vodo vn spustit, pa se spet z zrakom zajebavat potem
bonk.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Važen je ptitisk v njej..konec koncev je to zračnica ki lahko malo spušča dušo...ali na način da uide zrak ven ( jo dofilaš,) ali na način da voda uhaja vanjo, kjer ne ostane drugega kot menjava.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.339
5.853
113
pri taščici
Si mi dal misliti s tole izjavo.
Kaj če tudi.mene kaj od tega žuli? Zrak iz ekspanzije uhaja v sistem. Pa čeprav se to.dogaja praktično.od novega. Samo takrat pred tremi leti sem to pripisal.izlocevanju zraka iz vode , sedaj po treh letih binpa ta zrak že moral izginiti.
Ampak po drugi strani pa tudi dvomim da se ekspanzija (150l)ne bi v treh letih spraznila.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Ja ker se takrat sistem umiri in se napravijo zračni žepki, ni pa napačno ga odzračevat v radiatorjih tudi ko je v pogonu. ker je takrat pritisk večji ti izrine tudi več vode pomešano z zrakom.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Na novi ekspanziji bi bilo malo čudno da bi ti uhajal zrak.

Meni je prvo leto padal pritisk, sem dotočil po moje ene 3 x. Zdaj dve leti pa kot bi bilo zabetonirano.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Morda nekateri pozabljate da je potrebno ekspanzijsko posodo ob prvi uporabi napolniti z zrakom in šele potem napolniti sistem z vodo.
Vse ostalo je bol jo ne dopolnjevanje zaradi izgub vode ki se spremeni v paro-zrak ki ga potem izpuščamo -zračni žepki.Pred leti sem imel isti primer kot ostali da sem jo dopolnjeval skoraj vsak mesec in zrak je vedno ušel v sistem zaradi počene duše-balon v ekspanzijski- ko sem ugotovil da je polna vode mi je postalo jasno da jo je potrebno zamenjati, storil sem kot je opisano in v tem času sem samo dvakrat preveril pritisk na ventilčku eksp. posode sicer pa vidim pritisk sistema tudi na manometru na centralni.imam pa problem da mi se še vedno nabira zrak venem izmed radiatorjev v kopalnici ki ga občasno izpuščamin mi kljub temu sistem ne pokaže manjek pritiska, verjetno pa bom moral dotočiti vodo v sistem.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.944
113
Citat:
Uporabnik nevtralec pravi:
A drži da se odzračuje sistem samo ko obtočna črpalka ne deluje?

Drži, v nasprotnem primeru se ne da odzračiti, razen če zapiraš vsak radiator posebej, ko ga zračiš - samo to ni optimalno.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.944
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Morda nekateri pozabljate da je potrebno ekspanzijsko posodo ob prvi uporabi napolniti z zrakom in šele potem napolniti sistem z vodo.
Vse ostalo je bol jo ne dopolnjevanje zaradi izgub vode ki se spremeni v paro-zrak ki ga potem izpuščamo -zračni žepki.Pred leti sem imel isti primer kot ostali da sem jo dopolnjeval skoraj vsak mesec in zrak je vedno ušel v sistem zaradi počene duše-balon v ekspanzijski- ko sem ugotovil da je polna vode mi je postalo jasno da jo je potrebno zamenjati, storil sem kot je opisano in v tem času sem samo dvakrat preveril pritisk na ventilčku eksp. posode sicer pa vidim pritisk sistema tudi na manometru na centralni.imam pa problem da mi se še vedno nabira zrak venem izmed radiatorjev v kopalnici ki ga občasno izpuščamin mi kljub temu sistem ne pokaže manjek pritiska, verjetno pa bom moral dotočiti vodo v sistem.

ksz.

Pritisk v ekspanziji se preverja, ko je tlak v sistemu 0 bar. Takrat se tudi dofilava, ali spušča zrak ven iz ekspanzije.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Ko sem menjal ekspanzijsko za boiler, je nova že prednapolnjena z zrakom. Piše da ima tri bare (na stari je pisalo 2,5). Preveril s pumpo od bicikelna in je res bilo toliko.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.944
113
Ma včasih imajo 2 bara včasih pa nulo. Najbolje preverit, za klasično bajto v dve tri nadstropja nafilaš na 1,2 bara in basta.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Za centralno ima običajno okoli 1 bara tlaka
Boiler je na vodovodnem omrežju, ki ima 4 bare, zato je tudi večji pritisk v rastezni.
Ta slika spodaj je od centralne.

 

nevtralec

Pripravnik
6. jan 2014
62
4
8
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik nevtralec pravi:
A drži da se odzračuje sistem samo ko obtočna črpalka ne deluje?

Drži, v nasprotnem primeru se ne da odzračiti, razen če zapiraš vsak radiator posebej, ko ga zračiš - samo to ni optimalno.

Hvala za nasvet. Od kadar je bilo prezračeno je lojtra v kopalnici topla tudi v zgornjem delu (punce se pa tako veselijo
cheer.gif
)