Centralna ključavnica - SAAB 9 - 3, 2.2 tid

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Živjo,
danes se mi je začelo dogajati, da ko sem izvlekel ključ iz ključavnice, mi je zapiskalo. Izstopim iz avtomobila, zaklenem vozilo in grem v hišo. Iz sobe pogledam avto in vidim, da se mi luči v kabini prižigajo same od sebe.
Meni seveda nič jasno, grem ven, pogledam in slišim da zapiska, kabinske luči se prižgejo, na zaslonu pa piše "steering lock malfunction, wrong key, contact service".
Odklenem avto, vstavim ključavnico in ne naredi značilnega "klik", hočem dati kontakt, ključ se ne obrne, na zaslonu spet ista napaka. Čez 2 sekundi pa se ključavnica lahko obrne.

Skratka spet ključ ven, ne naredi "klik", vstavim nazaj, naredi "klik", še enkrat ven in naredi "klik".
Nato pa sem lahko normalno zaklenil, grem od avta pa spet zazvoni in se kabinske luči prižgejo, pogledam na zaslon, ista napaka

Zdaj sem odklopil akumulator, da se mi ne sprazni. Jutri pa v odkrivanje napake....

ima kdo kako idejo, kaj bi bilo to?? meni ni nič jasno, bo mrbit potrebna menjava ključavnice, mater....
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
Si preveril v navodilih. Možno je, da ključ ponovno sinhroniziraš z računalnikom avtomobila. Samo ugibam, da bi bilo lahko to.
Mogoče ti bo že odklop od akumulatorja pomagal.(kot neke vrste reset).
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
No, zdaj sem priklopil nazaj akumulator in zadeva je še vedno enaka. Na SIDu mi napiše "key not accepted, contact service", čez 2 minuti pa "+steering lock malfunction, make a safe stop, contact service".

Sem vstavil ključ, pa ni bilo klika, na SIDu napiše "key not accepted", ampak avto vžge. Zapeljal sem se par km, pripeljal nazaj in vse isto, izstaknil ključ, brez klika...

mater sem hud, zgleda da bo treba it na servis, pa da vidimo....

no, še kaka ideja, kar na plan z njimi...