Cenejši 17" prenosniki - katerega?

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Pomnilnik
- Vgrajeno 1 GB DDR2
- Razširitvena mesta 2 x SODIMM Sockets - DDR2 Max 4GB

To jaz razumem tako, kot da sta še dve mesti prosti. Največji dodatni ram je pa:

TroNote RAM 200pin 1GB DDR2 SODIMM
533 4-4-4

Torej skupno največ 3MB RAMa. Imam prav?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Pomnilnik
- Vgrajeno 1 GB DDR2
- Razširitvena mesta 2 x SODIMM Sockets - DDR2 Max 4GB

To jaz razumem tako, kot da sta še dve mesti prosti. Največji dodatni ram je pa:

TroNote RAM 200pin 1GB DDR2 SODIMM
533 4-4-4

Torej skupno največ 3MB RAMa. Imam prav?

To pomeni, da sta dva slota... in v enem je ze en modul za 1GB... Ce hoces imeti 4 GB, moras tega vzet ven in vstavit 2 modula po 2 GB...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Kako pa je pol to da skor noben prenosnik nima 2GB RAMa, večinoma 1GB, eni pa še kar le 512MB, pa furajo Visto..
confused-1.gif


Jebat ga, če takoj naročim 4GB, ga ne bo treba čez 2 leti še 1x razdirat
smirk-1.gif

Vista in 1GB ali celo samo 512 MB... ne bi priporocal... Sicer dela... ampak kako dela je pa druga pesem
smile-1.gif
... Tudi XP delajo na 64 MB RAMa... ampak fajn se pa poctuijo sele pri 512 MB ali 1 GB...

V prenosnikih pa je zato tako malo, da izgledajo ceneje
smile-1.gif
...

In glede razdiranja. Ponavadi imajo notebooki samo dva slota za pomnilnik... eden je pod tipkovnico, drugi pa je zadaj pod enim pokrovckom... Ta drugi je ponavadi prost. Ce bos sedaj kupil prenosnik z 1 GB, preveri, ce je notri 2 x 512 MB ali 1 x 1 GB. Ker ce sta ze sedaj dva modula not po 512, potem bos moral oba zamenjat, ko bos nadgrajeval...

Zakaj pa oba?
confused-1.gif
Vzameš enga 512mb ven in daš notr npr. 2gb (z isto frekvenco po možnosti) in imaš 2,5gb rama.

OK... to so vmesne variante
smile-1.gif
)... oz. da sta uparjena...
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
jaz imam trona m87 in sem zadovoljen. procesor se ne greje kot nekateri pravijo, temperatura pri normalni uporabi (internet, word,...) je okrog 40°, če pa laufam kakšen cod2 pa naraste tam do max 70°. nič proti kolegovem hpju, ki ima sicer not amd procesor, ampak je temperatura procesorja že pri normalni uporabi 60°, kakšnih iger pa tako ali tako pri njegovem ne moreš igrat, ker ima integrirano grafično.. zaslon je 1a, dela hitro, ohišje mi deluje ok, skratka za tak denar ne moreš dobiti več. edino baterija se mi zdi da nekam malo drži, dve uri če ga polno obremenjujem, za po netu pa to pa kakšne pol ure več. skratka zaenkrat sem zelo zadovoljen, res pa je da ga imam šele kakšne tri tedne.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
To maš že tega novega, kateri ima že original 2GB RAMa? Tega sem zase naročil zdajle.

Ker tistega modela z neta sploh več ni na zalogi, niso ažurne informacije...
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
ja, imam tega z 2 gb rami. drugače je popolnoma enak, le da ima 1gb rama več.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
hehe, si pa očitno zadnjega dobil...ker na comtronovi strani jih nimajo več. majo še samo m85 s 15,4" ekranom za 900€
bonk.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Kako pa je pol to da skor noben prenosnik nima 2GB RAMa, večinoma 1GB, eni pa še kar le 512MB, pa furajo Visto..
confused-1.gif


Jebat ga, če takoj naročim 4GB, ga ne bo treba čez 2 leti še 1x razdirat
smirk-1.gif

Vista in 1GB ali celo samo 512 MB... ne bi priporocal... Sicer dela... ampak kako dela je pa druga pesem
smile-1.gif
... Tudi XP delajo na 64 MB RAMa... ampak fajn se pa poctuijo sele pri 512 MB ali 1 GB...

V prenosnikih pa je zato tako malo, da izgledajo ceneje
smile-1.gif
...

In glede razdiranja. Ponavadi imajo notebooki samo dva slota za pomnilnik... eden je pod tipkovnico, drugi pa je zadaj pod enim pokrovckom... Ta drugi je ponavadi prost. Ce bos sedaj kupil prenosnik z 1 GB, preveri, ce je notri 2 x 512 MB ali 1 x 1 GB. Ker ce sta ze sedaj dva modula not po 512, potem bos moral oba zamenjat, ko bos nadgrajeval...

Zakaj pa oba?
confused-1.gif
Vzameš enga 512mb ven in daš notr npr. 2gb (z isto frekvenco po možnosti) in imaš 2,5gb rama.

Take kombinacije niso najblolj priporočljive, že zaradi dvokanbalnega delovnja pomnilnika ne, pa še problemi so lahko z stabilnostjo. Če se mene vpraša je danes smiselno vzeti 2x512 pri cenejšem računalniku z xp-ji, za Visto in zahtevenjšo uporabo XP-jev je pa 2x1 GB ravno prav. V svojem računalniku sem imel tudi že 4 giga pomnilnika pa se tudi na Visti razlika ni poznala tudi pri hkratni uporabi kar nekaj aplikaci. Bolj se pozna če vzameš hitrejši disk (pri laptopih uporab akakšni raptorje in raid-a sicer odpade, je pa zaradi večje gostote podatkov ponavadi večji disk tudi hitrejši)