Cenejši 17" prenosniki - katerega?

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
jaz bi se odločo za acerja al pa tronote ... acer je dokaj dobra firma ... tronote pa so v sloveniji sestavljeni in imajo noter dokaj zanimiv hardware
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
TroNote ima lahko do 4GB rama, je nadgradljiv - edini.

Nekaj se je pisalo o TroNotih, da so slabo sestavljeni in da se pregrevajo...je kaj na tem?
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
tronoti so vrei sestavljeni ... sem jih sestavil že več kot 100 komadov v 6 mesecih odkar delam pri comtronu in vem, da so vrei ... noter so večinoma hitachi-ji montirani, ram je nadgradljiv ... vsak računalnik pred pakiranjem tudi damo na nekaj urni test hardwera ... če kaj ne dela se takoj menja ... nikoli ne pošljemo naprej če test javi kakšne napake

do zdaj mislim, da še ni blo nekih problemov ... pa tud prodajajo se baje ful dobro
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Pol če bi vzel tega iz linka + dodatni 1GB rama + Vista ali XP, bi bilo to v redu?

Z Visto nimam še izkušenj, a je kej tricky?
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
če daš dodatni ram bo vista letela, ko sneta sekira
grin1.gif


vista sama po sebi ni glih nekaj revolucionarnega ... malo se je treba privadit in to je to
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Lahko pa za 150€ dokupim še 3GB rama
cheer.gif
bi bilo to že pretiravanje? I guess so.

Nč, grem jutri v Comtron mal pogledat, kako se kaj imajo.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kako pa je pol to da skor noben prenosnik nima 2GB RAMa, večinoma 1GB, eni pa še kar le 512MB, pa furajo Visto..
confused-1.gif


Jebat ga, če takoj naročim 4GB, ga ne bo treba čez 2 leti še 1x razdirat
smirk-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Aja pa najbolš da povem kaj mam zdaj, hehe:

prenosnik Asus, Celeron 2,2 GHz, 256 MB RAMa, 2x 10 Giga disk
stupid-1.gif
, XP...

..tako da se je treba malo modernizirati
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Kako pa je pol to da skor noben prenosnik nima 2GB RAMa, večinoma 1GB, eni pa še kar le 512MB, pa furajo Visto..
confused-1.gif


Jebat ga, če takoj naročim 4GB, ga ne bo treba čez 2 leti še 1x razdirat
smirk-1.gif

Vista in 1GB ali celo samo 512 MB... ne bi priporocal... Sicer dela... ampak kako dela je pa druga pesem
smile-1.gif
... Tudi XP delajo na 64 MB RAMa... ampak fajn se pa poctuijo sele pri 512 MB ali 1 GB...

V prenosnikih pa je zato tako malo, da izgledajo ceneje
smile-1.gif
...

In glede razdiranja. Ponavadi imajo notebooki samo dva slota za pomnilnik... eden je pod tipkovnico, drugi pa je zadaj pod enim pokrovckom... Ta drugi je ponavadi prost. Ce bos sedaj kupil prenosnik z 1 GB, preveri, ce je notri 2 x 512 MB ali 1 x 1 GB. Ker ce sta ze sedaj dva modula not po 512, potem bos moral oba zamenjat, ko bos nadgrajeval...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Aja pa najbolš da povem kaj mam zdaj, hehe:

prenosnik Asus, Celeron 2,2 GHz, 256 MB RAMa, 2x 10 Giga disk
stupid-1.gif
, XP...

..tako da se je treba malo modernizirati
smile-1.gif

XP na 256 verjetno laufa bolj za silo
smile-1.gif
... Pri cenejsih prenosnikih ponavadi graficna kartica uporablja delovni pomnilnik... in tako ga je takoj 54 MB ali 128 MB manj...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:

In glede razdiranja. Ponavadi imajo notebooki samo dva slota za pomnilnik... eden je pod tipkovnico, drugi pa je zadaj pod enim pokrovckom... Ta drugi je ponavadi prost. Ce bos sedaj kupil prenosnik z 1 GB, preveri, ce je notri 2 x 512 MB ali 1 x 1 GB. Ker ce sta ze sedaj dva modula not po 512, potem bos moral oba zamenjat, ko bos nadgrajeval...

Hehe, glede razdiranja..Verjetno si pozabil, jaz sem tisti ki je imel še z inštaliranjem PC Suita probleme
cool-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:

In glede razdiranja. Ponavadi imajo notebooki samo dva slota za pomnilnik... eden je pod tipkovnico, drugi pa je zadaj pod enim pokrovckom... Ta drugi je ponavadi prost. Ce bos sedaj kupil prenosnik z 1 GB, preveri, ce je notri 2 x 512 MB ali 1 x 1 GB. Ker ce sta ze sedaj dva modula not po 512, potem bos moral oba zamenjat, ko bos nadgrajeval...

Hehe, glede razdiranja..Verjetno si pozabil, jaz sem tisti ki je imel še z inštaliranjem PC Suita probleme
cool-1.gif

Vem, dko si
cool-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
TroNote prenosniki imajo vse rame pod ploščico na spodni strani ... imajo pa 2 slota (2x 2GB recimo)

pri TroNote prenosnikih je tak, da so čez varnostne nalepke, da ljudje sami ne odpirajo kompov ampak jim to brezplačno nardimo na firmi

tud jaz se strinjam z 4GB rama ... bolše malo več kot premalo
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
TroNote prenosniki imajo vse rame pod ploščico na spodni strani ... imajo pa 2 slota (2x 2GB recimo)

pri TroNote prenosnikih je tak, da so čez varnostne nalepke, da ljudje sami ne odpirajo kompov ampak jim to brezplačno nardimo na firmi

tud jaz se strinjam z 4GB rama ... bolše malo več kot premalo

Offtopic: Te nalepke so traparija... Ce kaj crkne, je treba drugace dokazovat, da je za to kriv uporabnik... Brand racunalniki (IBM, Dell, HP,..) nimajo nalepk ... to ponavadi delajo servisi in trgovine, ki sami sestavljajo racunalnike in notebooke ...

Tudi na avto mi ne nalimajo nalepke na havbo
evil.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Kako pa je pol to da skor noben prenosnik nima 2GB RAMa, večinoma 1GB, eni pa še kar le 512MB, pa furajo Visto..
confused-1.gif


Jebat ga, če takoj naročim 4GB, ga ne bo treba čez 2 leti še 1x razdirat
smirk-1.gif

Vista in 1GB ali celo samo 512 MB... ne bi priporocal... Sicer dela... ampak kako dela je pa druga pesem
smile-1.gif
... Tudi XP delajo na 64 MB RAMa... ampak fajn se pa poctuijo sele pri 512 MB ali 1 GB...

V prenosnikih pa je zato tako malo, da izgledajo ceneje
smile-1.gif
...

In glede razdiranja. Ponavadi imajo notebooki samo dva slota za pomnilnik... eden je pod tipkovnico, drugi pa je zadaj pod enim pokrovckom... Ta drugi je ponavadi prost. Ce bos sedaj kupil prenosnik z 1 GB, preveri, ce je notri 2 x 512 MB ali 1 x 1 GB. Ker ce sta ze sedaj dva modula not po 512, potem bos moral oba zamenjat, ko bos nadgrajeval...

Zakaj pa oba?
confused-1.gif
Vzameš enga 512mb ven in daš notr npr. 2gb (z isto frekvenco po možnosti) in imaš 2,5gb rama.