Cene osnovnih in kasko zavarovanj

sad

Guru
24. avg 2007
20.862
9.538
113
A si se šel kam žalit ko je Mercator dvignil ceno kruha za 30%?

Ker oni tud ne morejo plačat trgovk dostojno, tebe pa lupijo pri kruhu in mleku, oni pa imajo bajne dobičke :rolleyes:
Zakaj bi se šel žalit? Jaz tudi nisem šel jokat k zavarovalnici zaradi cen. Sem pa optimiziral/spremenil tako zavarovalno polico kot tudi nakupe hrane.
Za razliko od jokavcev, ki znajo samo jamrat, jaz pač pogledam situacijo in prilagodim.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Namesto jamrat, je najlaže vsako leto zaprosit različne zavarovalnice in agente za ponudbe.
Potem se pa odločiš.
Razlike so pa velike. Celo pri isti zavarovalnici, samo različni agenti, en da komercialni popust, drugi ne.
Si je pa treba nekaj cajta vzet. Se pa to v sedanjih modernih cajtih da vse delat preko spleta, oz. elektronske pošte.
Najbolje se tega lotit slab mesec pred iztekom police, da je cajta dovolj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.138
3.608
113
Marlbor
Namesto jamrat, je najlaže vsako leto zaprosit različne zavarovalnice in agente za ponudbe.
Potem se pa odločiš.
Razlike so pa velike. Celo pri isti zavarovalnici, samo različni agenti, en da komercialni popust, drugi ne.
Si je pa treba nekaj cajta vzet. Se pa to v sedanjih modernih cajtih da vse delat preko spleta, oz. elektronske pošte.
Najbolje se tega lotit slab mesec pred iztekom police, da je cajta dovolj.
Vsaka čast agentu, ki ob 15% podražitvi upa šparati še na komercialnem popustu. :obesise:
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Vsega je.
Ponavadi s popusti najbolj šparajo tisti, ki te že najbolj nategujejo s ceno zavarovanja. Ker vidijo, da se itak ne premakneš nikamor.
Sem bil tudi sam tak, ampak že 10 let nisem in redno pogledam čez zavarovalniški plot.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zavarovalnice so dolga leta ena drugi kradle stranke z zniževanjem lastnih premij. In stranke so šle tja, kjer je bila cena nižja. Enkrat špeha pač zmanjka. In potem se dogaja še škodna inflacija. V avtomobilih je vedno več elektronike, popravila enakih škod so vedno dražja. Ne rabiš biti ravno znanstvenik, da ugotoviš, kakšna bo posledica vsega tega.
Kar sicer nima nobene veze pri podaljšanju zavarovanja. Mogoče nekaj malega, ne pa desetine %.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.138
3.608
113
Marlbor
Kar sicer nima nobene veze pri podaljšanju zavarovanja. Mogoče nekaj malega, ne pa desetine %.
Podražitev je verjetno sorazmerna z dvigom cen popravil. Leta 2017 je menjava ogledala na mojem avtu zavarovalnico stala 280eur, prejšnji mesec isto ogledalo pri istem servisu 390eur.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Zavarovalničarji zelo dobro nadzirajo prihodke in odhodke (kot vsaka druga firma) in se ni za bat, da grejo sebi v škodo. Se jim kdaj zgodi (tako kot nam nesreča) a to je izjema in ne pravilo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.171
820
113
verjamem da zavarovalničarji zelo dobro nadzorujejo prihodke, no odhodke verjetno malo manj dobro. pred leti mi je nekdo opraskal odbijač, izpolnila sva poročilo in zavarovalnica je priznala škodo. ko sem potem peljal avto k bližnjemu ličarju, mi je ponudil še gratis popravilo sprednega odbijača, ki je bil malo podrsan že od prej, češ da bo tudi to zavarovalnica pokrila.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.860
2.241
113
za šankom
Ravno danes imel registracijo, gledam police za leto 2021,22 in letošnjo, super, razlika v 2 letih je zgolj 40% povečanje osnovnega in kasko zavarovanja z vsemi kombinacijami, za avto, ki je bil nov 36k eur, naslednje leto lahko pričakujem kaj, še dodatno podražitev za 20%? Da ne omenjam balkanskega sistema pogajanja z zavarovalnicami za dodatne popuste, naj gredo z cenami ven na trg brez barantanja, pa se bomo potrošniki sami odločali med produkti in cenami, tako pa rabiš 2 dni, da od vseh dobiš odgovor, pa vsi bi radi videli ponudbo konkurence ali preteklo polico
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: Marxon in bertoncl

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.139
4.687
113
Ravno danes imel registracijo, gledam police za leto 2021,22 in letošnjo, super, razlika v 2 letih je zgolj 40% povečanje osnovnega in kasko zavarovanja z vsemi kombinacijami, za avto, ki je bil nov 36k eur, naslednje leto lahko pričakujem kaj, še dodatno podražitev za 20%? Da ne omenjam balkanskega sistema pogajanja z zavarovalnicami za dodatne popuste, naj gredo z cenami ven na trg brez barantanja, pa se bomo potrošniki sami odločali med produkti in cenami, tako pa rabiš 2 dni, da od vseh dobiš odgovor, pa vsi bi radi videli ponudbo konkurence ali preteklo polico
Ma, bi moral mal zamenjat zavarovalnico, kje imaš to, Generali, Triglav?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.860
2.241
113
za šankom
Ne boš verjel, sem, polica 2021 sava, 22 in 23 Croatia, tisti, ki ponujajo zavarovanja bodo znali potrditi, da je slednja trenutno najugodnejša, generali mi je ponujal 200 eur dražjo polico kot croatia, še Triglav je bil cenejši
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.097
636
113
jaz tudi zavarovanje pa registracija danes.
zavarovanje slo gor za tocno 10% in to pri savi.
pogovorno najcenejsa croatia je bila 60evrov drazja, allianz pa 90evrov.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.139
4.687
113
Ne boš verjel, sem, polica 2021 sava, 22 in 23 Croatia, tisti, ki ponujajo zavarovanja bodo znali potrditi, da je slednja trenutno najugodnejša, generali mi je ponujal 200 eur dražjo polico kot croatia, še Triglav je bil cenejši
21 na 23 ti je šla cena gor za 40%

šel si iz Save na Croatio, ki je verjetno bila leta 22 malo cenejša ko Sava (če si imel pri njih manj ko 40% komercialnega popusta)
in jeseni 22 je Croatia dvignila cene za cca 7% in sedaj imaš razliko v ceni 40% ... meni tole ne gre skupaj...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.860
2.241
113
za šankom
21 na 23 ti je šla cena gor za 40%

šel si iz Save na Croatio, ki je verjetno bila leta 22 malo cenejša ko Sava (če si imel pri njih manj ko 40% komercialnega popusta)
in jeseni 22 je Croatia dvignila cene za cca 7% in sedaj imaš razliko v ceni 40% ... meni tole ne gre skupaj...
Croatia je bila leta 22 cenejša za 17% od save, cena police 23 napram 21 je 39% višja, gre pa za osnovno zavarovanje, kasko z 1% odbitno, zavarovanje voznika, vse delne kombinacije ter najvišjo asistenco, kaj bi imel od tega, da bi napisal napačne podatke?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.157
1.339
113
21 na 23 ti je šla cena gor za 40%

šel si iz Save na Croatio, ki je verjetno bila leta 22 malo cenejša ko Sava (če si imel pri njih manj ko 40% komercialnega popusta)
in jeseni 22 je Croatia dvignila cene za cca 7% in sedaj imaš razliko v ceni 40% ... meni tole ne gre skupaj...

Za p208 je croatia se vseeno ugodnejsa od Save. Pa zadnjic gledal cenik pri mehaniku, da placuje Croatia najboljse, tik za Grawejem.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.139
4.687
113
Za p208 je croatia se vseeno ugodnejsa od Save. Pa zadnjic gledal cenik pri mehaniku, da placuje Croatia najboljse, tik za Grawejem.
Ful različnif faktorjev vpliva na ceno in razlike med zavarovalnicami, lahko je isti avto,
pa je za tebe ceneje pri eni zavarovalnici pa prijatelja pa pri drugi...

Vprašanje koliko časa bodo na Adrisu še gledali, da v Ljubljani delajo izgubo... dokler bo pa cena ugodna za stranke
in ne bo težav z izplačili pa bo tudi super :)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.139
4.687
113
Croatia je bila leta 22 cenejša za 17% od save, cena police 23 napram 21 je 39% višja, gre pa za osnovno zavarovanje, kasko z 1% odbitno, zavarovanje voznika, vse delne kombinacije ter najvišjo asistenco, kaj bi imel od tega, da bi napisal napačne podatke?
1674758525224.png


Iz tega sledi, kar si napisal, da je cena letos zate višja cca 60%? in potem imaš razliko med 21 + 23 cca 40%+