Cene osnovnih in kasko zavarovanj

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Zavarovalnice so dolga leta ena drugi kradle stranke z zniževanjem lastnih premij. In stranke so šle tja, kjer je bila cena nižja. Enkrat špeha pač zmanjka. In potem se dogaja še škodna inflacija. V avtomobilih je vedno več elektronike, popravila enakih škod so vedno dražja. Ne rabiš biti ravno znanstvenik, da ugotoviš, kakšna bo posledica vsega tega.
Ja, škode so vedno dražje:
led, matrix luči,
kamere in senzorji v ogledalih
kamere, senzorji na šipah

Ter dvig cen rezervnih delov, ki je sledil dvigu cen avtov... itn...

Stranke se bodo pa še vedno kradle ene od druge...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Ja, škode so vedno dražje:
led, matrix luči,
kamere in senzorji v ogledalih
kamere, senzorji na šipah

Ter dvig cen rezervnih delov, ki je sledil dvigu cen avtov... itn...

Stranke se bodo pa še vedno kradle ene od druge...
Zanimivo, kakšni izgovori, vsaj za kasko. Ker led, matrix, kamere, senzorji, to vse VIŚA nabavno ceno vozila in kolikor sem nazadnje gledal je cena kaska odvisna od cene vozila + dodatna oprema. Tako da to je en lep kupček nakladanja.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.349
379
83
Se vedno si kradejo stranke, dobis ugodnosti za nove stranke in se ti kot pri telekomunikacijskih podjetjih splaca menjat zavarovalnico vsako leto. Ne glede na paketne popuste, ce imas pri isti zavarovalnici vec vozil in ostala zavarovanja.

Jest sem npr. ze drugic zapored preskocil iz zavarovalnice X na Triglav. Ce ti agent rece, da dobis boljso ceno kot "nova" stranka, pac vzames. Ceprav samo za eno leto.

Butasto ce mene vprasas, ampak tako pac je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Zanimivo, kakšni izgovori, vsaj za kasko. Ker led, matrix, kamere, senzorji, to vse VIŚA nabavno ceno vozila in kolikor sem nazadnje gledal je cena kaska odvisna od cene vozila + dodatna oprema. Tako da to je en lep kupček nakladanja.
Ah ja, spet bo Alter rešil svet. Poznam konkretne številke (npr. pobrana premija vs. izplačane škode) za daljše časovno obdobje, tako da ne govorim kar na pamet. Delež škod v pobranih premijah že kar nekaj časa raste, verjetno zaradi kupa nakladanja. Over & out.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Ah ja, spet bo Alter rešil svet. Poznam konkretne številke (npr. pobrana premija vs. izplačane škode) za daljše časovno obdobje, tako da ne govorim kar na pamet. Delež škod v pobranih premijah že kar nekaj časa raste, verjetno zaradi kupa nakladanja. Over & out.
In? To je pa potem stvar kalkulacije za zavarovalnico. Pač dvigne ceno zavarovanja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
nisi razumel..sad je napisal da se pobira premija za 2x isto... enkrat v kasku na novo ceno vozilo, ki je itak dražje zaradi opreme, potem pa še delni kasno na to isto opremo, ki je dražja.
Bleferji na zavarovalnicah... mal bolj ostro bi morali nadzirat cenilce in prijavljanje škod in znižat premije. Potem pa bi bilo bolj normalno...aja ne...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Točno to. Naj si pogledajo koliko škod je nameščenih. Recimo pogledajo koliko “poškodb” dragih luči imajo nekateri mehaniki in jih povprašajo, kako to?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
osebne izkušnje izpred precej let nazaj (vejretno je danes še vedno podobno):
- privat ponudba za prednje steklo cca 170€, preko zavarovalnice je bil potem račun 500 do 600€ tu nekje
- gospod-luči imate že mal rumene, a vam jih menjamo, sej bo šlo na zavarovalnico, bomo vse uredili...

tolk o tem in potem vse to plačujemo. Pa jaz sem k sreči bil samo enkrat bil na menjavi stekla.... u lajfu. dosti jih je pa na škodnem, vsak dan po kavi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Kakšni pa so prihodki in profiti zavarovalnic v primerjavi s prejšnjimi leti? Najbrž gredo dol predvidevam, ker so tako boge zavarovalnice?
 
  • Haha
Reactions: tony

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Kaj ne veš, da zavarovalnice pri avtomobilslem zavarovanju že od vedno tolčejo minus? In to konkreten.
Baje.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ja, in točno o tem se debatira v tej temi, sam sem samo napisal vzroke za dvig cen.
Vzrok je zelo enostaven za AO: prenije so vezane na kubaturo in podobne neumnosti, cene avtov pa (tudi zaradi boljše opremljenosti) rastejo, s tem pa tudi cene popravil. To je variacija na temo švicarskih kreditov - premije so vezane na X, škode pa na Y.

Pri AK teh težav ni, ker so premije vezane na vozilo. Več opreme, večja premija. Še besedi sta podobni.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.294
1.061
113
To govoriš za nove avte da jim cene rastejo in zahtevnost dodatne opreme.
Torej se jaz za mojo 5 let staro kanto ne rabim bat da bi se mi premija dvignila?
 
  • Haha
Reactions: Garfildd

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.458
113
39
Kaj ne veš, da zavarovalnice pri avtomobilslem zavarovanju že od vedno tolčejo minus? In to konkreten.
Baje.
Javno dostopen podatek... Išči zavarovalniški bilten na spletni strani zavarovalnega zdruzenja.

Na avtih skupno je škodni rezultat cca 75%, takole na pamet.. Od tega na AO nekaj manj, na AK pa malo več..
Nekatere pa imajo tudi preko 100%..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Garfildd

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
To govoriš za nove avte da jim cene rastejo in zahtevnost dodatne opreme.
Torej se jaz za mojo 5 let staro kanto ne rabim bat da bi se mi premija dvignila?
Tvoji 5 let stari kanti so se prav tako dvignile cene nadomestnih delov, dvignila se je cena kleparskih storitev, itn...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Kaj ne veš, da zavarovalnice pri avtomobilslem zavarovanju že od vedno tolčejo minus? In to konkreten.
Baje.
A si se šel kam žalit ko je Mercator dvignil ceno kruha za 30%?

Ker oni tud ne morejo plačat trgovk dostojno, tebe pa lupijo pri kruhu in mleku, oni pa imajo bajne dobičke :rolleyes:
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
V ponedeljek 24.10. bo med zadnjimi, tudi Croatia dvignila cene avtomobilskih zavarovanj, dvig verjetno 10% ali več