Cene nastanitev na Hrvaškem 2023

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.613
246
113
dobro predvideva cene! do centa natancno!

najbolj mi je zanimivo koliko si date dela s temi primerjavami, medtem ko ni nobenih primerjav iz avstrije, nemcije, svice, italije, spanije, korzike, sardinije, sicilije? a oni niso oderuhi, ce prodajajo drazje?

od kje logika, da bi mogla met pa hrvaska nizje ali enake cene kot mi? a to je se iz juge, ko so bili hrvati za slovenci al od kje???
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ko sem jaz začel hodit na Hrvaško je bilo zelo poceni. Sedaj je pa nekje na 80% cen pri nas. Pišem za nastanitve. Kamp je pa tak ponorel.
Zato se jaz osebno čudim, da jim še uspeva prodajati isto zadevo za tako ceno. Zato pa glasujem z denarnico.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
dobro predvideva cene! do centa natancno!

najbolj mi je zanimivo koliko si date dela s temi primerjavami, medtem ko ni nobenih primerjav iz avstrije, nemcije, svice, italije, spanije, korzike, sardinije, sicilije? a oni niso oderuhi, ce prodajajo drazje?

od kje logika, da bi mogla met pa hrvaska nizje ali enake cene kot mi? a to je se iz juge, ko so bili hrvati za slovenci al od kje???

kaj da ne, sej je blo tud v tej temi
neki je blo, med drugim sem tud jest napisal, da je standardna cena za birra media (4 deci) v italiji 5€

o švici ti tud lahko kej povem, recimo o picah za 30 frankov, kolk bo pir na oktoberfestu smo mensezdi tud že mleli - če se prov spomnim gre cifra do 15€ za ein mass... tko da, tko pač je... samo folk pač masovno dere na hrvaško, tud po večkrat na leto in to pač boli... sardinija pač ne, ker tja se ne gre vsak vikend...
pa tud na kofe k florjanu v benetkah ne... tja greš enkrat v življenju, za to da slikaš račun...

to ni zgodba

je pa zgodba, če plačaš 7€ za pol litra ožujskega, tko kot sem jaz lani v poreču :cool:
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ko sem jaz začel hodit na Hrvaško je bilo zelo poceni. Sedaj je pa nekje na 80% cen pri nas. Pišem za nastanitve. Kamp je pa tak ponorel.
Zato se jaz osebno čudim, da jim še uspeva prodajati isto zadevo za tako ceno. Zato pa glasujem z denarnico.

men se hrvaška nikol ni zdela pocen
še v jugi ne

se mi je pa pocen zdela grčija, pa španija... ampak to je že en cajt nazaj, ne vem kako je zdej
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.844
2.097
113
dobro predvideva cene! do centa natancno!

najbolj mi je zanimivo koliko si date dela s temi primerjavami, medtem ko ni nobenih primerjav iz avstrije, nemcije, svice, italije, spanije, korzike, sardinije, sicilije? a oni niso oderuhi, ce prodajajo drazje?

od kje logika, da bi mogla met pa hrvaska nizje ali enake cene kot mi? a to je se iz juge, ko so bili hrvati za slovenci al od kje???

Lago di Garda, točneje Riva del Garda, Malcesine, Limone sul Garda, pica capricciosa 7-8€, 3.3dcl coca cola 3€, hamburger 6-8€, kepica sladoleda 2€, ledena kava 4-5€.

Sirmione pa voda pol litra 1€, birca 3€, coca cola 4€ nekje tudi 6€, ampak je verjetno pol litrska, nisem gledal, sladoled 6€, ampak so to 3 kepice v lonček, majhen. Velik lonček je bil tko na uč 2x večji. V Caneva aquapark cene približno iste, coctail 6€, v Movielandu hotdog 8€, precej velik, cene pijač enake kot v Aquaparku.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
453
83
Jaz sem imel letos problem na tenerifih, ker zdravniki niso govorili anglesko in se je bil problem zmenit.
Hrvasko sem pac omenil, ker je blizu, lahko zraven vzamem starse, da malo popazijo, ce se otrok joce ne trpi celo letalo itd itd. Bom pa videl drugo leto kako bo v praksi, mogoce si pa premislim, ampak dvomim, da bom manj kot enoletnika vlacil po letalih.
Na Kubi sem bil pa lani in sem crkoval v vročini in vlagi (sploh v Santiagu), tako da dojencku tega ne bi privoščil (čeprav je to del izkusnje).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.955
5.028
113
dobro predvideva cene! do centa natancno!

najbolj mi je zanimivo koliko si date dela s temi primerjavami, medtem ko ni nobenih primerjav iz avstrije, nemcije, svice, italije, spanije, korzike, sardinije, sicilije? a oni niso oderuhi, ce prodajajo drazje?

od kje logika, da bi mogla met pa hrvaska nizje ali enake cene kot mi? a to je se iz juge, ko so bili hrvati za slovenci al od kje???
Mislim da je gledala cene na lekarnar.net. A misliš da je klicarila lekarne po Sloveniji? A je res bilo tega posta treba?
 
  • Haha
Reactions: msenjur

shift

Guru
20. jul 2007
9.753
2.039
113
za šankom
Sploh priceless je ko ti 3m otrok cudezno zboli....pa pićiš s Paga direkt na infekcijsko v Lj, kjer ga zadrzijo za 5 dni... Sem imel 2x tako situacijo. Bi si fuL zelel kak tenerife takrat ja...
Na Tenerifih v Santa Cruzu imaš tako univerzitetno kliniko, ki je v Sloveniji ne bomo imeli še desetletje ali dva
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.753
2.039
113
za šankom
Na Tenerifih v Santa Cruzu imaš tako univerzitetno kliniko, ki je v Sloveniji ne bomo imeli še desetletje ali dva
Da dodam, Hrvaška tudi kakor kje, kakšen Brač, Hvar, Korčula, kjer ni niti spodobne ambulante, pa pridi ponoči dol iz otoka pa se vrni v Slovenijo v bolnico, sploh če imaš smolo pa je slabo vreme
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

shift

Guru
20. jul 2007
9.753
2.039
113
za šankom
Da se vrnemo nazaj malo na temo, letos sem pozitivno presenečen, predvsem, kar sem pred tem prebral po raznih portalih... Meni se to ne zdi pretirano, je pa res, da je letos drugič odkar smo familiarno na hrvaškem morju
 

Priponke

  • IMG_20230819_140748.jpg
    IMG_20230819_140748.jpg
    3,1 MB · Ogledi: 131
  • IMG_20230819_140730.jpg
    IMG_20230819_140730.jpg
    3 MB · Ogledi: 129
22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
To so normalne cene hrane predvsem piva, junija je bil štart na otoku Korčula v 2/3 gostiln s 5€ za 0,5l.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
To ja že celo poletje ugotavljam, čisto nič niso dražji kot pri nas. 20 do 25 eur po glavi skupaj s pijačo je čisto primerljivo s cenami v Sloveniji. Pa lahko eni jamrajo kolikor hočejo, ne more reči, da je Hrvaška pretirano draga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Cene je treba primerjati s tistimi od prejšnjih let, ne pa z našimi. Vsak ve da je pri nas letos vsaj 30% inflacija.