Cene kitajskih avtomobilov

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
845
841
93
Saj imaš tudi moderne tovorne "jadrnice". Torej ni treba biti limitiran na baterije. Če je za začetek 30% manjša poraba mazuta, je to dober začetek.
Tehnika gre pa itak naprej. Dolgoročno morda celo kaj spacajo z vodikom iz sončnih elektrarn za ladijski pogon. Pa oboje skup veter in vodik in je velik efekt.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Pa to je brezveze, pa ono je brezveze, pa zakaj samo EU, pa zakaj samo avti...

- malo več električnih vozil
- malo bolj čistejše gorivo pri ladjah
- malo manj letaskih poletov
- nekaj manj termoelektrarn

...pa bo svet malo manj zjahan...a to ni opcija?

Kaj stalno krehate okol teh EV? Ta tehnologija ki je sedaj, je primerna za nek določen del prevoza, nihče ne trdi, da je vsemogočna.

Bo pa se v prihodnje valda še dalje razvijalo vse skup in širilo na druga prevozna sredstva...če smo dizle razvijalo 100 let, valda ne zdaj pričakovat da smo pri štromu po 10 letih na vrhuncu.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Pa to je brezveze, pa ono je brezveze, pa zakaj samo EU, pa zakaj samo avti...

- malo več električnih vozil
- malo bolj čistejše gorivo pri ladjah
- malo manj letaskih poletov
- nekaj manj termoelektrarn

...pa bo svet malo manj...a to ni opcija?

Kaj stalno krehate okol teh EV? Ta tehnologija ki je sedaj, je primerna za nek določen del prevoza, nihče ne trdi, da je vsemogočna.

Bo pa se v prihodnje valda še dalje razvijalo vse skup in širilo na druga prevozna sredstva...če smo dizle razvijalo 100 let, valda ne zdaj pričakovat da smo pri štromu po 10 letih na vrhuncu.
V prvi vrsti malo manj ljudi. Pa ne nas Evropejcev, mi smo v upadu. Nebom zdaj našteval katero populacijo zmanjšat, ker bom takoj označen za rasista. Dejstvo je pa da nas je preveč.

Potem pa karto v roke vzet in se vprašat koliko pragozdov smo posekali. Vem da nekaj zaradi živinoreje, precej se pa je tudi za pridelavo droge ipd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
V prvi vrsti malo manj ljudi. Pa ne nas Evropejcev, mi smo v upadu. Nebom zdaj našteval katero populacijo zmanjšat, ker bom takoj označen za rasista. Dejstvo je pa da nas je preveč.

Potem pa karto v roke vzet in se vprašat koliko pragozdov smo posekali. Vem da nekaj zaradi živinoreje, precej se pa je tudi za pridelavo droge ipd...

Da, vse skupaj je sestavljanka, ni enega problema, ki bi ga odpravili z eno rešitvijo.

Ene rešitve so težje, druge pa še težje, predvsem pa nobena pa ni brez odrekanja v naši razvajeni in pomehkuženi družbi.

Ker, joj prejoj, nekdo bo šel iz MS na kofi v Portorož in bo vmes mogu filat...pol pa bo frocu crknu tik tok in bo cela štala...res nam je težko :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Moje skromno mnenje je, da najlažje bi se nekaterim bilo prilagodit, da ne plunejo v vagino, vsakič ko se spravijo na ženo. Nič ni slabše, če konča kam drugam, pa magari v usta, če sem čisto direkten.
 
  • Haha
Reactions: novaa

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.416
113
Moje skromno mnenje je, da najlažje bi se nekaterim bilo prilagodit, da ne plunejo v vagino, vsakič ko se spravijo na ženo. Nič ni slabše, če konča kam drugam, pa magari v usta, če sem čisto direkten.
Zato, da lahko ti furas svoj življenjski slog, na smučanje, vikend na morju, kup nepotrebnih stvari, bi se morali v Bangladešu vzdržati?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
V prvi vrsti malo manj ljudi. Pa ne nas Evropejcev, mi smo v upadu. Nebom zdaj našteval katero populacijo zmanjšat, ker bom takoj označen za rasista. Dejstvo je pa da nas je preveč.

Potem pa karto v roke vzet in se vprašat koliko pragozdov smo posekali. Vem da nekaj zaradi živinoreje, precej se pa je tudi za pridelavo droge ipd...
Najbolj
Ja. Točno to. Potem bodo tudi oni enkrat lahko šli na smučanje, ali kateri del logike ne razumeš?
Ampak recimo CO2 v luft spustmo dosti več mi, ki nas je manj(recimo temu Zahodnjaki)...."oni" ki jih je več ga spustjo v ozračje bustveno manj.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
845
841
93
CO2_emissions_per_capita%2C_2017_%28Our_World_in_Data%29.svg
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Zahodni svet ustvari veliko večino dreka. Ti pa krivis reveže ob vodi in pesti riža. Zakaj se jih bojiš? Ker jih je preveč? Bi jih zato rad 'skopil'?
Dobro da ti razložim, ker vidim da ti ni jasno kako funkcionira človeštvo.
Vsak človek stremi k nečem višjem, boljšem, šploh če vidi na drugi strani sveta, da je tam bolje. Tudi tisti iz Bangladeša. Da vsi živimo koliko toliko normalno življenje nas je preveč. Zemlja tega ne prenese, ne zmore. Fakt. Ker nas je preveč. Mi, takozvani evropejci smo si uredili življenje nekaj topničk višje, kot ga imajo tisti iz Bangladeša. Smo mi krivi za to? Na nek način ja, na drug način, če nebi mi, bi nekdo drug. Skratka, tudi Bangladeščani bi nekoč lahko bili "evropejci" ampak v tem trendu naraščanja prebivalcev ne morejo, ne smejo, ker še enkrat, zemlja tega ne prenese. Sedaj, pa da ti še povdarim, nikogar v tem postu nisem označil kot manjvrednega, niti ne onga iz Bangladeša, niti ne mene. Vsi bi lahko živeli nek srednji standard, ampak da ima nekdo 10 otrok, tako pač ne gre, je nevzdržno. Zdaj če ti misliš da sem jaz srž problema, ki se vozim na vikend, ali tisti z 10 otroki, presojo prepuščam tebi.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
Torej, če povzamem vse skupaj, edino naš, evropejski način življenja je tisti pravi. Naučimo tiste rižarje in opice naj bodo vzdržni, da bomo mi lahko furali svoj superduper lajfstajl naprej, ker nas je manj in smo v upadu, lahko tudi bolj svinjamo.

Skromnost je lepa čednost, pa te fore.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Torej, če povzamem vse skupaj, edino naš, evropejski način življenja je tisti pravi. Naučimo tiste rižarje in opice naj bodo vzdržni, da bomo mi lahko furali svoj superduper lajfstajl naprej, ker nas je manj in smo v upadu, lahko tudi bolj svinjamo.

Skromnost je lepa čednost, pa te fore.
Torej, ti živiš v kolibi in čakaš na pest riža. Glej če ti je to ideal, go for it.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Izoliranc

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
Mogoče pa ni vzdržno imeti svojo bajto, vikend na morju in v hribih, se furat z avijoni na kavico v dubaj, menjati avte zaradi nove maske in barve vsake dve leti, nov ajfona za mulca... Ni panike, za ostale mi dol visi, sam da sem jst srečen s svojimi roznimi očali.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Vse to kar si naštel ni življenje povprečnega evropejca in ne govorim o tem. Vidim, da midva ne debatirama o enakih stvareh. Se pa strinjam o Dubaju, barvi avtomobila in ajfouna. Ampak, še enkrat, jaz o tem ne govorim, niti to nisem jaz.