Cena goriva pri Amerikanosih

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
ampak, da ste se zdej na americane sprauli, je pa visek zaplankanosti

Zakaj pa so sedaj zaplankani. Jebemtis vidis da tukaj ni avtomobila z dizlom. V tem casu sem videl celo TRI. In oni se grejo neko ekologijo. Caki zdej ti mal. KAKO ekologijo, ko pa majo te stare sekrete, ko gre pol bencina mimo in pol zraven. Preseravajo se s tem do amena. Sicer malo off, ampak...

Ce bomo razpravljali naprej bomo s te teme naredili tako razpravo da bo joj.
smirk-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Ja. Pa še norce imajo, ki se po gozdovih in puščavah z motorji vozijo. Brez kazni...
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
jaz nikomu nič ne privoščim slabega.

gre za to da so največji konzumerji goriva (ne da sploh gledamo na ekologijo) istočasno se pa jajcajo da se gorivo draži obenem pa kupujejo avtomobile, ki trošijo 3 x več goriva kot bi bilo potrebno.


najlaže je jamrat da bo goriva zmanjkalo, hkrati pa ga večino spuščat čez požrešne avtomobile...češ, to je 'american way'.

po drugis trani pa začenjajo vojne, da bojo nasitili svoje nenasitne apetite po nafti.

naj za štos plačajo gorivo kot avropejci....bo zanimivo opazovati kar se bo zgodilo s porabo goriva v roku parih let.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
obenem pa kupujejo avtomobile, ki trošijo 3 x več goriva kot bi bilo potrebno.
Sicer ne vem kako si up to date s situacijo v USA, ampak tam se dogajajo občutni tržni premiki v segmentih vozil, katere Američani kupujejo. In ja SUV-i in pick-up-i z V8 motorji grmijo navzdol, kar nenadoma so limuzine srednjega razreda zelo pridobile na količini
cheer.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Hinavscina.

Potem pa dajo v ZDA v prodajo Priusa, ki kuri neverjetnih 7l/100km in se pretvarjajo, kok so "ekološko osveščeni".
stupid-1.gif


Da niti ne omenjamo Bushevih stalisc glede Kyotskega protokola, ces da ni pravicen do gospodarsko razvitih drzav.
stupid-1.gif
Ja seveda.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Potem pa dajo v ZDA v prodajo Priusa, ki kuri neverjetnih 7l/100km in se pretvarjajo, kok so "ekološko osveščeni".
stupid-1.gif
In kaj je s tem narobe?
confused-1.gif
Osebno raje vidim, da se fat ass USA mother fucker vozi v Priusu kot pa V8 big block pošasti s porabo 20+ litrov.

PS: Za 7 litrov porabe moraš Priusa zelo ožemat. Razen, če si seveda eden od tistih, ki kupijo Priusa zgolja za se po avtocesti furat
stupid-1.gif
.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
nesmiselno je americanom ocitat, da nimajo cuta za ekologijo,
Kalifornija ima zakonodajo, ki je glede skodljivih izpustov ena najstrozjih na svetu

drzi, da imajo americani praviloma avtomobile z vecjo kubatoru kot npr. v Evropi,
toda, vecinoma se vsi drzijo predpisanih hitrostnih omejitev,
zato je poraba in oneznazevanje celo manjse kot npr. v Nemciji kjer ni avtocestnih omejitev
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:drzi, da imajo americani praviloma avtomobile z vecjo kubatoru kot npr. v Evropi,
toda, vecinoma se vsi drzijo predpisanih hitrostnih omejitev,
zato je poraba in oneznazevanje celo manjse kot npr. v Nemciji kjer ni avtocestnih omejitev
hysterical-1.gif

Lahko vidim kakšno raziskavo na to temo?
Zadnjič sem se pogovarjal z enim Američanom na to temo: ko sem mu povedal mojo porabo na moji kanti so mu skoraj solze stopile v oči. Je rekel, da svojega SUV-a ne spravi pod 20 litrov. Pa, če jaz mojo porabo podvojim (kar je sicer skoraj ni možno) sem še vedno pod polovico njegove.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Narobe je to, da je zanje trenutno ekologija "najvecji hit" in da ce imas Priusa, si "in". S tem pristopom pa nepotrebno drazijo eco-friendly tehnologijo in jo predstavljajo kot prestiz, namesto da bi bila dostopna mnozicam.

En povprecen evropski/japonski/korejski mlincek pa kuri tam-tam, kot Prius, pa se vsaj 30% cenejsi je. Ampak le zakaj jih amerikanosi skoraj ne povohajo? Zato, ker so "imports"?
13.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
nesmiselno je americanom ocitat, da nimajo cuta za ekologijo,
Kalifornija ima zakonodajo, ki je glede skodljivih izpustov ena najstrozjih na svetu

drzi, da imajo americani praviloma avtomobile z vecjo kubatoru kot npr. v Evropi,
toda, vecinoma se vsi drzijo predpisanih hitrostnih omejitev,
zato je poraba in oneznazevanje celo manjse kot npr. v Nemciji kjer ni avtocestnih omejitev

ta je bosa!

Tipično za njih. Vozijo se v 6 do 8 litrskih avtih...zraven pa zganjajo ekologijo s hitrostnimi omejitvami.

Tak avto ni sposoben papcat pod 15 litrov...v povprečju okoli 25. Ne gelde na par odsekov na AC v nemčiji kjer ni hitrostne omejitve ga ni junaka, ki bi v povprečju pravil povprečen evropski avto na porabo 20 litrov.

tako da, ne bi o ekologiji.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik creep pravi:En povprecen evropski/japonski/korejski mlincek pa kuri tam-tam, kot Prius, pa se vsaj 30% cenejsi je. Ampak le zakaj jih amerikanosi skoraj ne povohajo? Zato, ker so "imports"?
13.gif
Še tebi napišem: poglej malce gibanje avtomobilskega trga v USA v zadnjem času, pa boš morda presenečen in ne boš trosil takih nebuloz.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
nemci in japonci so tut zlo popularni pr americanih,
BMW, mercedes, Porche,..., to je statusni simbol

in mal dvomim, da majo nemci in japonci 6+ literske masine,
no, tu pa tam se ze najde kak, ampak v povprecju so tam okol 2.5, 3.5,
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
aplauz.gif


Resno. Veckrat debatiram na tdiclub forumu in vsi po vrsti stokajo, da jih folk cudno gleda, kako da majo 50mpg in kako da lahko vozijo samo 1.9 masino. Tam je baje pri dizlih standard nekje 6.4 Powerstroke ali pa 6.6 Duramax
stupid-1.gif
(so pa tudi vozila temu primerno vecja - pickupi, lol).
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik creep pravi:
aplauz.gif


Resno. Veckrat debatiram na tdiclub forumu in vsi po vrsti stokajo, da jih folk cudno gleda, kako da majo 50mpg in kako da lahko vozijo samo 1.9 masino. Tam je baje pri dizlih standard nekje 6.4 Powerstroke ali pa 6.6 Duramax
stupid-1.gif
(so pa tudi vozila temu primerno vecja - pickupi, lol).
Mah, malo pogooglaj, pa boš našel. Vem samo za trende, ki sem jih prebral v ''resnih''
grin1.gif
časopisih, žal pa ne vem virov podatkov.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:drzi, da imajo americani praviloma avtomobile z vecjo kubatoru kot npr. v Evropi,
toda, vecinoma se vsi drzijo predpisanih hitrostnih omejitev,
zato je poraba in oneznazevanje celo manjse kot npr. v Nemciji kjer ni avtocestnih omejitev
hysterical-1.gif

Lahko vidim kakšno raziskavo na to temo?
Zadnjič sem se pogovarjal z enim Američanom na to temo: ko sem mu povedal mojo porabo na moji kanti so mu skoraj solze stopile v oči. Je rekel, da svojega SUV-a ne spravi pod 20 litrov. Pa, če jaz mojo porabo podvojim (kar je sicer skoraj ni možno) sem še vedno pod polovico njegove.

ti misliš da evropski avtomobili nimajo takšne porabe?
npr Alfin 3.0, 3.2 ima 18l-19l porabe mestne vožnje
cheer.gif


je pa res da je v Sloveniji v poplavi dizlov modno lagati o porabi
smirk-1.gif


npr dizel pije 8l, sosedu/kolegu se pa zlažeš da ti pije samo 6l
priden.gif