Dubai_2008

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Pozdravljeni!

Na hitro ena reportaža o Dubaju. Mesto je mislim da znano vsem, predvsem zaradi velikopoteznosti gradenj in poslovnega okolja. Dubaj je lep dokaz, da če želiš ustvariti stimulativno okolje za posel, se s pravimi prijemi da v nekaj letih postati pomembna točka za posel sveta.

Dubaj z nafto letno ustvari SAMO 6 % dohodka (podatek za tiste, ki radi kričijo, da če imaš nafto, imaš vse)., ostalo so finance, gradbeništvo in nekaj malega turizem (čeprav turizem ne merijo v majhnih številkah).

Začeli smo na letalu družbe Emirates, s katerimi je prijetno leteti, pa še vizo uredijo hitro. Kosilo:

KcmYSjrXUdw02Tjl.v.jpg



Let iz Nemčije do Dubaja je trajal 5 ur in 30 minut, nazaj pa uro dlje:

CfbYEEL_vz_rrcXl.v.jpg



Na novem in v piko urejenem terminalu (samo za Emirates) (Rolex, why not?, hehe):

4WyO8teZLvM_wZLO.jpg



Klimatizirane avtobusne postaje, kjer je celo leto 22 stopinj Celzija.

vjC0JptU33Zat40k.v.jpg



Cena bencina, ki je v zadnjem letu kar poskočila (galona je cca. 4,5 litra, znesek delite s 5, da dobite evre)

piDfVqRCQQ5WmuwQ.jpg



Začel sem na plaži ob hotelu Burj Al Arab, ki velja za enega najprestižnejših (bedesilo v mivki služi kot božična čestitka prijateljem v Sloveniji
tongue-1.gif
):

AeeFGyPDOceaspfo.v.jpg


3SLTbAHAxsmbJBlo.v.jpg



Mesto v mestu, kombinacija bazarja, apartmajev in restavracij. Res lepo, sploh če se spomniš, da je tukaj bila puščava:

HYu7XAVCzAeFZ3Hu.v.jpg


piai0TAPBBmsOHkj.v.jpg


zDzpv963npyHq3xS.v.jpg


SSBcPQmtXeNifxPR.v.jpg


j0e8zMkJWMQb4pfP.v.jpg



Na poti na Palmo, kjer je tudi novoodprti hotel Atlantis. Na palmi so hoteli in vile za superbogate:

BAravEZ0simo1Yb9.v.jpg


sgSVh1UKYSxYOdUU.v.jpg



Stari del Dubaja (Deira), kjer je ogromno Indijcev in Pakistancev, a je vse skupaj zelo kultivirano in čisto:

uQjPgmN0ZewDjQl4.v.jpg


3u9OfEdCYA6lE3H2.v.jpg


pat_T9BkY8DzjFYU.v.jpg



Al Mamzar, kjer se tudi razvija civilizacija, na sliki je umetna plaža in morje:

hjb91ywbH7_BYeko.v.jpg



Posebno poglavje si zalužijo nakupovalni centri, ki so presežki v vseh pomenih. Da razumeš več nadstropij, na tisoče trgovin, restavracij, smučišč, drsališč in ostalih stvari, je treba vedeti, da ljudje v Dubaju veliko časa preživijo v teh centrih, ki poleti nudijo prijeten hlad pred ubijajočo vročino, ki kraljuje zunaj. Zdaj pozimi je bilo prijetnih 25-28 stopinj.

Dubaj je tako eno samo potrošniško zapravljanje, a s to razliko, da ima človek izbiro, kako "drago" bo živel. Lahko kupiš noro drago robo (firme imajo VSE), lahko pa kupiš Tom Tailor majce in srajce za 2 evra (ja, toliko je ta "firma" vredna pri njih) kakor ti srce poželi. Za novo leto lahko uživaš na plaži free ob ognjemetu, lahko pa greš na TOP music event, kjer je samo vstopnina 300 evrov. Skratka, za vsakogar je nekaj.

Še slika hotela ponoči:

FgRbyjvxjJVmoaVn.jpg



Poslovno središče, kjer se še vedno veliko gradi. Skozi središče pelje 6-pasovna avtocesta.

1iFysPMleD4omaFq.v.jpg



Drsališče v največjem nakupovalnem centru (1200+ trgovin in restavracij, drsališče, atletska dvorana, kino, akvarij itd.)

vNArNBYh_sxSsiYO.v.jpg


u27onKPRg6jwzxpT.v.jpg


16fWXHXpP3LllfGs.v.jpg


h_an1zCHSHxI_SqY.v.jpg

Dubaj marina, kjer gradijo prestižne stolpnice, stanovanja in marino:

d7tHlC5dp4zWOec5.v.jpg




Smučišče v Mall of the Emirates:

RCodLNInjf4eGDnh.v.jpg


3uS3Dme7obu2_YUT.v.jpg



Najvišji stolp v Dubaju (zaenkrat 780 metrov), kjer bodo stanovanja, poslovni prostori in - trgovine!
smile-1.gif


ge7ZIAVoAPes3CAr.v.jpg



Pa še za konec slika iz letala, kako gradijo enega izmed številnih umetnih tvorab na morju:

yN7c7lUnKhYay_bn.v.jpg


Drugače so obseg gradenj v Dubaju precej zmanjšali, kljub temu pa so načrti noro velikopotezni, a o tem si lahko več preberete na spletu.

Slike so bolj na hitro, saj nisem imel veliko časa, ker sem precej skakal okoli po pisarnah, nekaj na plaži v obliki kopanja in sončenja
smile-1.gif
.

Marsikdo bi bil nad Dubajem razočaran, saj to ni npr. Tajska, kjer so narava in ljudje nekaj posebnega.

Še za podjetnike: v t.i. "free zone" lahko ustanovite podjetje, 15 let ni nobenih davkov, nobenega davka na prihodek, dobiček, tako da vas pustijo, da se postavite na noge
smile-1.gif
. Vsi veliki so dol.

Dubaj je tako po mojem mnenju umetna turbo tvorba, kjer se meša gradbeništvo, bančništvo, finance in visoka potrošnja. Za vsem pa stojijo Indijci, ki opravljajo praktično vsa dela, od smetarjev do visoko plačanih IT strokovnjakov. Vse je zelo profesionalno.

Vozni parki so impresivni. Na tone BMWjev, Audijev, Meck, Ferrarijev, etc. Večina bele barve in z najmočnejšimi motorji.

In še zanimivost: obiskal sem BMW salon in so mi v oči padle cene. Novi BMW 7 (F01) z bogato opremo in bencijskih motorjev stane slabih 50.000 evrov. V Sloveniji je skoraj 2x dražji. Cene rabljenih avtomobilov so tudi nizke, za eksote seveda ne.

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Zakon, vedno bolj me dol vlece, sploh pa s tako reportazo. Sem videl, da si tudi na b.com linkal
wink-1.gif
, kak je recimo standard v hotelu za cca 100€/noc po osebi? V glavnem zakon!
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Jaz če bi šel dol, bi hotel ostati dol, noro lepo! Upam, da bodo kdaj potrebovali pravnika, hehe
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Odlične fotografije

Kaj pa cene?
Koliko te je stalo vse skupaj?
Cena karte?
itd

Cene so kakor hoces. Tom Tailor po 2 evra, obleke od 0 do infinity. Karta je z nekaj iskanja prisla 570 evrov, zraven se 90 evrov za vizo. Hotel je bil dobrih 100 evrov na dan, jaz sem vzel apartma, kjer lahko kuhas. Najem avta 8 dni 200 evrov polno zavarovanje (Mitsunishi Lancer).

Cene hrane v trgovini so na nasi ravni oz. malce manj (Carefour).

LP,
PIC
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Zadeve so cisto spodobne, malce gledas v katerem delu vzames hotel.

Jaz sem bil v cetrti, kjer imajo apartmaje, to pomeni urejen apart-hotel, bazen, jakuzi, savna, fitnes na strehi hotela, zajtrk kombinacija continental + indijsko.

Ce hoces v starem delu hotel, gledas Deira.

Meni je zal, da sem zamudil promo ponudbo za hotel Atlantis na palmi, je bilo 800 evrov za cel teden. Ce ujamem se kdaj, grem zagotovo v Atlantis.

Je pa nekaj. Brez avta si mrzel. A na sreco je rent a car poceni, bencin pa zastonj.

LP,
PIC
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
A kje kaj več piše o tem free zone-u? Nekaj sem sicer že slišal, bi pa rad malo več detajlov.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Zanimivo
smile-1.gif


Se pravi greš v Dubai na počitnice s praznim kovčkom (ali pa kar brez) in EC/MC, tam pa obleko za sprotno uporabo kar kupuješ
grin1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Hehe, a ves, da sem tudi sam nedavno cekiral cene na Atlantisovi strani, pa mi teh 800€ ni slo v racun, sem mislil, da narobe pise.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Tisto je bila otvoritvena cena (24.9 so ga odprl).

Drugace je tudi varianta, da gres dol v "navaden" hotel, v Burj al Arab pa rezerviras eno noc, kar lahko dobis tudi za 400 evrov. Je veliko, ampak priloznost je edinstvena
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Zanimivo. Vidim en prospekt in na njemu Atlantis. Ob tako majhni slikci na prospektu je zgrabna izgledala popolnoma enako kot Atlantis na Bahamih. Sem razmišljal da je kakšna pomota in vidim da res obstaja. Maš še kako slikco Atlantisa. Jaz bom mal pobrskal in poiskusil najti za primerjavo.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Ujej, na linku našel neke hude projekte. Kva pa tem naftarjem ni jasn
grin1.gif


Malo sem zajebal z poimenovanjem. Verjetno se je Atlantis imenoval celoten kompleks tistih hotelov tam v bližini.Mislil sem tale hotel v primerjavi s spodnjim, ki je pa kompleks Atlantis iz Bahamov.

sgSVh1UKYSxYOdUU.v.jpg



MiqI75yNXGpThsQy.jpg
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Zanimivo
smile-1.gif


Se pravi greš v Dubai na počitnice s praznim kovčkom (ali pa kar brez) in EC/MC, tam pa obleko za sprotno uporabo kar kupuješ
grin1.gif

o tem sem tudi sam razmišljal
smile-1.gif


šel na avion v japankah, kratkih hlačah pa mikici, za nazaj pa bi še 3ljudi najel, da bi mi nesel
tongue-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
ksz...

Torej se v tem času, da spodaj normalno sončiti in kopati, ali je vseeno malce premrzlo? Kakšne so pa temperature tam februarja, marca?
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz sem se vsak dan kopal/soncil.

Temperature gredo pa gor
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
jas sem ga mimo pihnil.... KO SEM BIL NISEM MEL INTERNACIONALNE VOZNIŠKE poleg... nisem mogo dobit rentacarja....


sem na tvojih slikah videl več kot takrat ko sem bil dol...


bilsem v vildwadi parku nasproti jadra... jumeriah beach ... smučat sem šel... na koncu one šestpasovnice ko gre proti letališču sem našo eno trgovino ki je celo prodajala DROGINE paštete pa kumarce...


v glavnem... KOT SI NAPISAL BREZ AVTA SI MRZL... IN POSEBEJ JE TREBA POVDARIT INTERNACIONALNO VOZNIŠKO RABIŠ... drgač si v pesu kot sem bil jas...