Cena goriva pri Amerikanosih

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
No ja, jaz Amere ne bi generaliziral. Toliko kot sem jaz videl novih Minijev v Kaliforniji jih v Evropi nisem videl v celem lajfu. V večjih mestih po Kaliforniji imajo povečini čisto normalne avtomobile, torej v rangu Honde Civic. Je malce več SUVov, ampak zadnje cajte slednjih ni prav malo niti v tej naši mali Sloveniji.
Sicer pa so SUVi in pickup truck-i tržna niša z ekstremno visoko dodano vrednostjo za avtomobilsko industrijo. Strošek izdelave enega povprečnega SUVa ali pickup trucka ni dosti višji od avtomobila srednjega razreda, cene po katerih jih prodajo, pa so bile seveda neprimerno višje. Tudi zato, ker pickup trucko-om v nekaterih zveznih državah ni bilo treba izpolnjevati tako strogih varnostnih in ekoloških predpisov, kot jih morajo izpolnjevati navadni avtomobili.
No, raketirana cena goriv, bo to anomalijo pač popravila. Tudi v Sloveniji, kjer opažam trend naraščanja nakupov istih vozil, po katerih amere radi kritiziramo.
wink-1.gif


Ogo
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
saj glede na to v kakem stanju so nase ceste ti kaj drugega kot SUV ne preostane.Tudi jaz si ze en cas naglejujem Q7.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Danes ob zastoju na Celovški sem opazil še eno dobro lastnost terencev. En Touareg je brez težav obrnil kar čez zelenico na sredi
smile-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
saj glede na to v kakem stanju so nase ceste ti kaj drugega kot SUV ne preostane.Tudi jaz si ze en cas naglejujem Q7.

Jaz pa si ob tvojem pisanju naglejujem nakup delnic Petrola in drugih naftnih podjetij.
evil.gif


Ogo
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Takšno stanje je blo sredi februarja.

LP
337049-Untitled-1.jpg
 

Priponke

  • 337049-Untitled-1.jpg
    337049-Untitled-1.jpg
    205,7 KB · Ogledi: 119

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
za vse tiste ki so najbolj pametni kolk amerikancem povprečno spije avto...a je bil ze kdo od vas v USA?

tolk majo porabe samo v mestih, ko se enkrat peljes kam ven se mors drzat omejitev in poraba 3,0 litrov prosotrnine pade na solidnih 10... kar ni vec gromozanskih 20...

okej pustmo humerje pa se kaksne eksote... ampak sej teh ni največ na cesti, ti nam samo padejo v oči.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Ne vem koliko pije na deželi...tole sem poslikal v mestu, pa tud tam ne vem koliko pije.

tko da....
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
saj glede na to v kakem stanju so nase ceste ti kaj drugega kot SUV ne preostane.Tudi jaz si ze en cas naglejujem Q7.

Jaz pa si ob tvojem pisanju naglejujem nakup delnic Petrola in drugih naftnih podjetij.
evil.gif


Ogo






bolj pametno priznam, nisem rekel da ga bom kupil ampak glede na stanje cest in ob menjavi avtomobila je dobra odlocitev SUV
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lahko podvojiš, če luknjo v kesel narediš...
hysterical-1.gif

Proti amerikanosom je še mojih 9l sitnica...
 
22. jul 2007
1.392
43
48
Js mam pa to nagledano,sam zavarovalnice se prepričam da ni tovarnjak ampak SUV pa pogodbo z Istrabenzom o sponzorstvu še podpišem pa bo
hysterical-1.gif