Če imaš zavarovano hišo za poplave, dobiš max 15.000 eur izplačila ne glede ne na premijo

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Obvezno zavarovanje pri avti, je za škode ki jih povzročiš tretjim osebam, za to mora biti obvezno in zato je vse ostalo neobvezno,
razen zavarovanj odgovornosti za določene dejavnosti.
Plus to, da se ne ve ali bo škoda tretjim osebam sploh nastala, za škodo zaradi poplavo na poplavnem območju pa samo ne veš kdaj bo ter kako visoka bo.

Bi pa bilo pa vseeno zanimivo pogledati ozadje oz. podrobnosti teh obveznih ameriških poplavnih zavarovanj, morda pa bi lahko na podlagi tega vseeno kaj naredili v to smer, da bi bilo ljudem na poplavnih območjih lažje v primeru scen z vodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Če imamo lahko na avtih obvezno zavarovanje, bi ga hiše na poplavnih območjih morale imeti tudi.
Ampakl kdo bi si ga lahko privoščil?
Če je območe poplavnih vsa 10 let, recimo, in zavarovalna vsota 100K, bi morala biti premija 10K na leto, da zavarovalnica ne dela minusa. OK, mogoče samo pol tega, ker ni vedno max škoda, ampak do bi pa plačal 5K premije letno?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Pa še dodaj “osnvno” logiko “zavarovalništva”, da se da zavarovati samo “nepredvidljive” dogodke. To pa poplava na poplavnem območju pač ni …
Ergo govorimo o dajatvi državi, ki je dovolila gradnjo na popolavnih območjih.

Pa da ne bi kdo vsekal po meni - določena solidarnost države (in nas ljudi) za popolnoma uničena imetja na področjih “500 letnih voda” naj ostane - saj je nesmiselno pričakovati, da bomo vsi na Triglavu gradili. Kdor pa bajto postavi na obalo Savinje pa …

edit: me pa scena divje gradnje na poplavnih območjih spominja na “antivaxerje” (ne covidne - ampak starše, ki svoje otroke ne cepijo proti ošpicam itd) - v smislu: “Lejte - saj ni blo, ergo tudi ne bo …”. Ko pa je (poplava al komplikacija z ošpicami) pa so vsi drugi krivi …
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Jaz mislim da je večini ki je utrpela škodo v teh poplavah vse jasno, predvsem jim je pa jasno, da so si sami krivi in so sami zaj*ebali ( govorim o primerih kjer je odneslo celotne hiše in je bilo zgolj nekaj tisoč evrov izplačil). Je pa res in tega se zavedajo, da je sedaj treba naredit velik pritisk, treba je udrihat, namreč s tem se bo dalo marsikaj dosečt.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Industrijska cona v nazarjah je sodeč po izjavah likalnih starejših ljudi postavljena na vsem poznanem poplavnem obmocju.
Ocitno smo prepričani da znamo krotiti vodo.
In tako je se marsikje. Dolocene primere srm ze navedel tudi jaz
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Berem Generali splošne pogoje, pri njih izgleda da je vse poplava kar ti od zunaj po tleh vdari v hišo, tudi če ti momentalno pred hišo vrže večjo količino padavin.

POPLAVA je, če stalne vode (reke, jezera, morje in drugo) po naključju in nepričakovano poplavijo zemljišče, na katerem so zavarovane stvari, ker so prestopile bregove, predrle nasipe, porušile jezove ali se razlile zaradi izredno visoke plime, valov ali zaradi izrednega pritoka vode iz umetnih jezer. Poplava je tudi hitro poplavljanje zemljišča z veliko količino vode, ki je nastala kot posledica utrganja oblaka. Kot poplava šteje tudi povratni udar vode iz kanalizacije kot posledica poplave.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Bolj kot splošni pogoji so važne številke.
Isto, kot je bilo pred leti, ko so imeli ful nad dobro asistenco za pomoč na cesti, poceni kot še nikoli. No , limona je bila pa to, da je ta asistenca krila stroške do 200eur.
Dokler se ne primerja cifra vložka s cifro izplačila, je škoda cajta za tipkat.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Bolj kot splošni pogoji so važne številke.
Isto, kot je bilo pred leti, ko so imeli ful nad dobro asistenco za pomoč na cesti, poceni kot še nikoli. No , limona je bila pa to, da je ta asistenca krila stroške do 200eur.
Dokler se ne primerja cifra vložka s cifro izplačila, je škoda cajta za tipkat.

Ne razumem o čem zdaj pišeš v kolikor mene repliciraš? Govorim o tem kaj za Generali poplava pomeni in kaj ne.