CD in DVD se ne prikažeta

Alan_Bastard

Pripravnik
12. dec 2007
168
1
18
Ljubljana
Imam problem, da mi CD in DVD predvajalnika enostavno ne obstajata. Pod moj računalnik imam samo c in d disk in disketnik, cd in dvd, ki sta bila pod e in f mi jih pa enostavno ne prikaže več.
Namreč, ko sem hotel nekaj posneti na DVD in sem dal dvd v rekorder mi preprosto ni odprlo okna z možnostmi kaj želim storiti. Nato sem poskusil s klikom na moj računalnik in tudi tam ni bilo CD in DVD predvajalnika. Ko sem šel pogledati pod Device Manger mi tudi ne prikaže CD in DVD predvajlnik. Ko sem hotel dodati nov hardware mi enostavno ne najde tako CDja kot tudi DVDja. Ko želim instalirati DVD recorder mi napiše, da ne najde naprave.

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?

Sem poskusil s programom knoppix CD in mi nič ni našel. Se mi je pa enkrat zgodilo, da sem priključil USB ključ in potem sem resetiral računalink in sta se za kratko pojavila tako CD kot tudi DVD, potem pa ju spet ni bilo več.

Nisem pa nobenega novega programa instaliral, pregledal celoten računalnik za viruse in tudi v biosu nisem nič spreminjal.

Vsem hvala za pomoč in odgovore.

lp
 

Florjan

Pripravnik
1. sep 2007
444
1
16
Ljubljana
V BIOSu je nekje možnost, da omogočiš (enable) Primary in Secondary IDE. Če je Secondary disabled, potem bi zadeva izgledala podobno tvojemu problemu.